Jump to content
Guest

Jesienny meet Żywiec 2016 z Audeos

Recommended Posts

Guest

Lejdis & dżentelmen! Sklep Audeos ma przyjemność zaprosić wszystkich zainteresowanych do Żywca na małe (lub większe?) spotkanie miłośników audio, szczególnie tego słuchawkowego. 

Pomysł zrodził się nie dalej jak 3-4 dni temu, więc jeszcze sporo można doszlifować.

Kilka podstawowych informacji:

Wstępna data: 8 październik (sobota).
Start: 10-11 godzina. 
Miejsce: Kawiarnia Wiedeńska DeKaffe.

Można śmiało przybyć z osobami towarzyszącymi - nikt nie powinien się nudzić podczas spotkania, ponieważ sam lokal usytuowany jest w kompleksie pałacowo-zamkowym Habsburgów na terenie rozległego żywieckiego parku. Sporo chodzenia, do tego mini zoo, a w samym lokalu jest też kącik dla maluchów. 

Będziemy mieć zarezerwowaną główną salę. W ramach poczęstunku planuję jakiś obiad (sporo osób z daleka) + kawa / herbata i deser. Tutaj szczegóły do ustalenia. Poza tym oczywiście będzie można zamawiać na własną rękę inne rzeczy z menu kawiarni.

Jak to na meetach, można, a nawet trzeba zabrać jakiś sprzęt audio ze sobą. Z mojej strony na pewno będzie sporo co ciekawszego sprzętu z oferty sklepowej, w tym kilka premier. Jeśli macie jakieś życzenia specjalne to piszcie, może uda się zorganizować.

Stworzyłem listę, którą będę na bieżąco aktualizował zgodnie z otrzymanymi informacjami: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1-63IwJfDYVpwyPsvDbHfclMJzc1MWzWIX-mmwCjnWNc/edit#gid=0

Proszę dopisywać się w poście lub poprzez PW z wymaganymi informacjami (skąd, ile osób, co wezmę, co chciałbym przesłuchać).

Lista sprzętu jaki zostanie zapewniony przez sklep (będę sukcesywnie dopisywał):

Odtwarzacze i inne portable:

Opus #2 (premiera)
Opus #12 (pemiera)
Opus #1 
Opus #1 LE (premiera)
Opus #11
Aune B1 
Aune M1s (premiera)
Aune M2
Colorfly C200
Colorfly C10
Colorfly C4 Pro
Chord Mojo

Sprzęt stacjonarny:

Aune S16
Aune S6 (premiera)
Aune S7 (premiera)
Aune X1s
Aune X7s
Aune T1 SE
Burson V2+ (premiera)
Burson Soloist SL MK2
Burson Lycan
Cayin IDAC-6
Cayin IHA-6
Matrix Mini-I Pro 2 (premiera)
+ coś z wyższych Chordów jak się uda (zależnie od terminu dostawy).

Słuchawki:

Enigmacoustics Dharma D1000
Audeze LCD-4
Audeze LCD-3
Audeze Sine
Meze 99 Classics
+ nie-sklepowe AKG M220 Pro i Hifiman HE-350

Edited by Guest

potwierdzam przybycie, bez osób towarzyszących, Lubin, Lycan + op-amp'y

Edited by Blondie

Zgłaszam się. Na pewno wezmę Onkyo DP-X1 i MusicMaker Shockwave III oraz Audioquest Nighthawk. Zastanowię się jeszcze nad Stax Lambda Pro + SRM-Xh, bo to wiekowy sprzęt i trudno go docenić po krótkim odsłuchu w knajpie. Jeśli będzie zainteresowanie to Lambdy przyjadą że mną :)

Guest audionanik
4 hours ago, all999 said:

Zgłaszam się. Na pewno wezmę Onkyo DP-X1 i MusicMaker Shockwave III oraz Audioquest Nighthawk. Zastanowię się jeszcze nad Stax Lambda Pro + SRM-Xh, bo to wiekowy sprzęt i trudno go docenić po krótkim odsłuchu w knajpie. Jeśli będzie zainteresowanie to Lambdy przyjadą że mną :)

Będzie:ph34r:

Guest Mayster

Proszę zatem o podanie wymaganych informacji celem dopisania do listy :)

No to zgłaszam się Mikołów bez osób towarzyszących  - wezmę może 2 rzeczy

- AKG 340 (może zdążę usunąć usterkę kabelka bo coś przerywają)

Dość oryginalne źródło można powiedzieć - PC plus dość mocno zmodyfikowana kartę AIM SC 808 wyposażoną w 3 kości Burson Supreme Sound V5 i moda kontrowersyjnego mikołaj612 - kostki pracują pod wyjście RCA 

Jak organizator powie że stereo można zabrać to pofatygowałbym się z dość dobrze grającym zestawem audio.

Guest Mayster

System stereo masz bardzo fajny, ale nie ma sensu go brać, bo jednak meet skupia się na sprzętach słuchawkowych. Chyba, że przyjdzie do tego, że zajmiemy dwie sale :)

Pytanie co do poczęstunku, jak to widzicie. Myślałem o czymś do przekąszenia 1-daniowego + deser w postaci kawy / herbaty / czegoś i ciasta. To mielibyście zapewnione z mojej strony, bez dodatkowych opłat, a jakieś inne / dodatkowe rzeczy już we własnym zakresie będzie można zamawiać.

Zapowiedziało się też kilka osób z Warszawy, Wrocławia i nawet dalszych rejonów, więc pytanie do nich czy rozglądamy się za jakimś noclegiem. Można poświrować z jakimiś domkiem nad jeziorem ;)

No dobra no to wezmę jeszcze do klasyków słuchawki hmm niespodzianki - jak kolega z firmy audeos pomoże to będzie troszkę staroci - słuchawki planarne grundig, Pioneer Monitor 10 - od lat 70 topowa japońska słuchawka tej firmy do dziś (nie sprzedawana w europie 57 mm przetwornik) AKG 340  wiadomo co i jak. Może jeszcze coś jakieś elektrety albo coś w tym stylu. 

Edited by RlalikMikołów

Guest Mayster

Jak coś będę wiedział to dam znać, ale na ten moment z tamtych stron nikogo nie ma. Po drodze dopiero Blondie z Lubina, ale on przyjeżdża na nieco dłużej, więc jechać musi osobno. Jakiś audio-znajomych nie masz z okolic, żeby wybrać się w 2-3 osoby?

doszły do mnie słuchawki koss elektrostaty - będą do posłuchania więc. Graja no dobrze - ostatnie słuchawki które mnie tak rozwaliły to dharma d-1000.

No, no. Myślałem o nich jakiś czas temu. Chętnie posłucham.

Guest Mayster

Jeszcze niecałe 2 tygodnie, więc osoby niezdecydowane proszę powoli o dopisywanie się. Najpóźniej w przyszłą sobotę chciałbym móc przekazać ilość osób lokalowi.

Guest Mayster

Kilka przydatnych informacji dla wszystkich:

Telefon do mnie, gdyby były jakieś pytania, problem z dojazdem itp.: 606 117 285

Start: 10 rano. 

Adres lokalu: Zamkowa 2, 34-300 Żywiechttps://www.google.pl/maps/place/De+Kaffe.+Kawiarnia/@49.6884524,19.1987727,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x471426291f0b5fff:0x20125a692c5a6274!8m2!3d49.6884524!4d19.2009614

Między 12 a 13 przewidziany jest obiad w formie gorącego bufetu, a poza tym jakieś ciasta, desery, kawa, herbata itp., więc przystanek w Macu po drodze można odpuścić ;) 

Przygotowałem małą mapkę (proszę się nie śmiać :D), gdzie można zaparkować w rejonie lokalu, bo z uwagi na sporo jednokierunkowych i zakaz wjazdu na teren parku (gdzie znajduje się DeKaffe) można się najeździć niepotrzebnie.

Trasa pokazuje skręt z ul. Kościuszki w Rzeczną i generalnie najlepiej właśnie Rzeczną ustawić sobie w nawigacji. Zielone linie to miejsca, gdzie można zaparkować - parkingi / miejsca wzdłuż chodników. Jeśli nie uda się zaparkować na Rzecznej to wyjeżdżamy na Kościuszki znów i kawałek dalej można stanąć na chodniku lub przy ulicy - Zamkowa.

Mapa DeKaffe.jpg

Guest audionanik

W zasadzie powinienem być bardzo zadowolony -  Mayster zaprosił nas do pięknego miejsca, nakarmił pysznym obiadem i deserem, zadbał o miłą atmosferę, zapewnił nieograniczony dostęp do masy dobrego i drogiego sprzętu; poznałem kilku fajnych kolegów z forum i nie tylko, którzy też przytaszczyli swoje zabawki; było niewielu uczestników spotkania, więc w nieskrępowany sposób mogliśmy wręcz pławić się w audiogadżetach z wysokiej półki - audiofil w takich sytuacjach czuje się jak brzdąc w kulkolandii lub w wesołym miasteczku. Od tej strony było rzeczywiście super, no ale ja przyjechałem do Żywca również po to, żeby potwierdzić nausznie dwie tezy:
- Audeze LCD4 to tylko wyżyłowana wariacja LCD3, z lichym progresem w jakości dźwięku
- wzmacniacz wbudowany w combo Burson Conductor V2+ wcale nie gra lepiej od posiadanego przeze mnie soloista sl mk2, tylko ma więcej mocy
…no i plan upadł?, tezy okazały się fałszywe.

Jak ochłonę i się wyśpię, przyjdzie pora na szerszy opis.

Edited by audionanik

Na początku też miałem poniekąd takie tezy, z Soloistem w szczególności. Dopiero potem krok po kroku, godzinka po godzince okazywało się kto jest lepszy, a kto gorszy i w jakim zakresie. Z największych różnic: Conductor ma lepiej zorganizowaną scenę na środku kosztem przysunięcia dźwięku, a Soloist na odwrót.

Guest audionanik

Wrażenia na temat he350?

Słuchawki niesłuchalne (przynajmniej dla mnie). Jaskrawe, agresywne, mało rozdzielcze i nieprzyjemne. Niska cena im nie pomaga, bo za 100 dolców można lepiej.

Sorry.

Z lekkim poślizgiem czasowym dziękuję Maćkowi za zaproszenie na  "Audeos Audio Show". Naprawdę masa sprzętu.  Czas spędzony w gronie osób , z których  trochę już znałem, kilka nowo poznanych. Sympatyczna  i stylowa miejscówka. Maciek zadbał również o nasze potrzeby kulinarne, nie tylko doznania duchowe na poziomie audio:).