Jump to content

Recommended Posts

Witam,szukam dac'a do AKG K371,czegoś neutralnego z racji charakterystyki tych słuchawek.Oprócz tego chciałbym,żeby ten dac był uniwersalny (na mobilności mi nie zależy),jednak ,żeby mógł "zgrać się" z większością słuchawek.W przyszłości będę kupował słuchawki otwarte,typu Sennheiser HD 6XX.Obecnie podpięte słuchawki mam do interfejsu audio (Scarlett solo 3gen),jestem zadowolony,jednak chcę więcej z tych słuchawek wyciągnąć.Zauważyłem ostatnio jest popularny iFi Audio Zen DAC.Jakieś opinie i porady? Dzięki :D

PS:zastosowanie do gier i muzyki

8 minut temu, EvilKillaruna napisał:

Jeśli coś neutralnego to z iFi prędzej ich Nano Black Label, ale przydałby się budżet, bo jeśli bawimy się bez ceny, to polecam Aune S6 albo RME ADI 2 PRO.

Dzięki za odpowiedź,budżet adekwatny do ceny słuchawek AKG i Sennheiser ;)

Bardzo przepraszam, ale niestety nie mam czasu na zabawę w zgadywanie jaka kwota będzie uznana za adekwatną. Zwłaszcza że relacja ceny do możliwości rzadko kiedy wynosi stosunek 1:1 i to jeszcze między słuchawkami a źródłem. Proszę pamiętać, że to Pan szuka sprzętu, nie ja :). Jeśli DAC ma być tańszy od 6XX, to raczej nie można mówić o adekwatności, tylko o budżetowości.

Dobra ,zmieniam decyzję ,jednak coś ze stajni AKG,senki nie nadają się do gier.Więc AKG K712 pro/K7XX.Gram w fps'y zwykle i w rpg.

Dla mnie kwota 700 zł na pewno nie jest budżetowa hah

1 godzinę temu, EvilKillaruna napisał:

Nie, pojawia się w zasięgu zakupowym.

z innych źródeł

"Zen dac + ifi ipower to ciepłe granie
Neutralne, analityczne to topping DX3 pro (jak coś mam na sprzedaż za 650)
Fajne są też ifi idsd nano, ale mocy braknie na k7xx
Jest niby Aune X1S, ale przegrywa z kretesem z DX3 Pro, więc naah "

hmm ?

DX3 Pro jest bardzo analityczny (piszę o wersji 2, którą miałem... i sprzedałem, bo była jak dla mnie zbyt analityczna)

Najbardziej uniwersalny z tego pakietu pod kątem "zgrywania się"- i naprawdę dobry jakościowo - zdaje się być Cobalt. Wszytko brzmi o kasę lepiej; odsyłam do tutejszej recenzji.

14 minut temu, Hardened napisał:

DX3 Pro jest bardzo analityczny (piszę o wersji 2, którą miałem... i sprzedałem, bo była jak dla mnie zbyt analityczna)

Najbardziej uniwersalny z tego pakietu pod kątem "zgrywania się"- i naprawdę dobry jakościowo - zdaje się być Cobalt. Wszytko brzmi o kasę lepiej; odsyłam do tutejszej recenzji.

czytałem wiele opinii o dx3 pro i jest chwalony

Chwalona - i to bardzo - była pierwsza generacja. Z tego powodu kupiłem wersję drugą (LDAC), która miała być usprawniona, poprzez eliminacje problemu z "wieszaniem się".

Okazało się, ze nowa ma nieco niższą moc wyjściową, ale jednocześnie znacznie wyższą impedancja wyjściową (<10Ω zamiast bodajże <1Ω) i to prawdopodobnie ta zmiana generuje zmianę wrażeń odsłuchowych:

https://www.tophifi.pl/blog/post/impedancja-i-jej-wplyw-na-dzwiek-sluchawek.html

Zauważyłem, że nawet na amazonie wykonana została dziwna zagrywka. Gdy nowa wersja zaczęła zbierać słabe opinie, scalono je ze świetnymi opiniami dla starej wersji. Amirm testował i chwalił wersję starszą, także recenzje Z oraz Joshuy tejże dotyczą (mimo, że ten ostatni myślał, że na nową).

Mój DX3 Pro przegrał rywalizację z Cobaltem i ZEN'em i dlatego go odsprzedałem. Nie był zły, ale 2 pozostałe sprawdzają się lepiej.

5 minut temu, Hardened napisał:

Chwalona - i to bardzo - była pierwsza generacja. Z tego powodu kupiłem wersję drugą (LDAC), która miała być usprawniona, poprzez eliminacje problemu z "wieszaniem się".

Okazało się, ze nowa ma nieco niższą moc wyjściową, ale jednocześnie znacznie wyższą impedancja wyjściową (<10Ω zamiast bodajże <1Ω) i to prawdopodobnie ta zmiana generuje zmianę wrażeń odsłuchowych:

https://www.tophifi.pl/blog/post/impedancja-i-jej-wplyw-na-dzwiek-sluchawek.html

Zauważyłem, że nawet na amazonie wykonana została dziwna zagrywka. Gdy nowa wersja zaczęła zbierać słabe opinie, scalono je ze świetnymi opiniami dla starej wersji. Amirm testował i chwalił wersję starszą, także recenzje Z oraz Joshuy tejże dotyczą (mimo, że ten ostatni myślał, że na nową).

Mój DX3 Pro przegrał rywalizację z Cobaltem i ZEN'em i dlatego go odsprzedałem. Nie był zły, ale 2 pozostałe sprawdzają się lepiej.

A gdy mam możliwość kupna tego daca za 650 (używka od października)? Jeszcze nie wiem czy to jest V1 czy v2

Schiit Heresy

A ten ?Gra neutralnie i przeczytałem że zgrywa się z AKG K7XX ,a jak się ma do AKG k371 ?

Cena jest OK, za tyle samo odsprzedawałem, przy czym w V2 bym się nie pchał; jeśli już, to starsza wersja. 

Schiit Heresy nie używałem, więc nie jestem Tobie w stanie doradzić. Widzę jednak, że to amp, więc potrzebowałbyś jeszcze DACa.

Posted (edited)
23 godziny temu, Hardened napisał:

Cena jest OK, za tyle samo odsprzedawałem, przy czym w V2 bym się nie pchał; jeśli już, to starsza wersja. 

Schiit Heresy nie używałem, więc nie jestem Tobie w stanie doradzić. Widzę jednak, że to amp, więc potrzebowałbyś jeszcze DACa.

Dobra to teraz wyzwanie więc co powiecie na tego ampa ^^ + Foscusrite solo którego już mam (chce żeby nadal mikro działało ;p )

Czy Dragonfly cobalt/dx 3pro bo zen dac mówicie że zbyt ciepło gra ,a  aune x1s jest nieopłacalny

Chyba że inne propozycje?

Edited by Mch122
1 godzinę temu, Mch122 napisał:

Czy Dragonfly cobalt/dx 3pro bo zen dac mówicie że zbyt ciepło gra ,a  aune x1s jest nieopłacalny

A gdzie ktoś tutaj napisał, że Zen gra za ciepło albo X1S jest nieopłacalny?

O Zenie mało kto tu pisał, a X1S polecił Jakub, więc jakim cudem wytrzasnąłeś te opinie z tego wątku? :pika-omg:

59 minut temu, Nehero napisał:

A gdzie ktoś tutaj napisał, że Zen gra za ciepło albo X1S jest nieopłacalny?

O Zenie mało kto tu pisał, a X1S polecił Jakub, więc jakim cudem wytrzasnąłeś te opinie z tego wątku? :pika-omg:

Bardziej chodziło mi o to że zen > x1s i dlatego nie ma sensu na niego patrzeć ;).

3 godziny temu, Mch122 napisał:

Dobra to teraz wyzwanie więc co powiecie na tego ampa ^^ + Foscusrite solo którego już mam (chce żeby nadal mikro działało ;p )

Podejrzewam, że nic, bo na tym forum jest generalnie taka tendencja, że jak ktoś zupełnie nie zna danego sprzętu, to nie robi typowań w ciemno. 

Godzinę temu, Mch122 napisał:

Bardziej chodziło mi o to że zen > x1s i dlatego nie ma sensu na niego patrzeć ;).

Czy jesteś pewien, że na pewno masz ten znak masz na myśli? 

Nie zauważyłem również, by ktokolwiek tutaj wartościował sprzęty w ten sposób, Ty po prostu zażyczyłeś sobie "czegoś neutralnego", w ten sposób zawężając spektrum sugerowanych sprzętów. ZEN jest naprawdę dobry, ale daje nieco ciepła i organiczność/nasycenie dźwięku. Jeśli to komuś pasuje, to zgra się bardzo dobrze; jeśli przeciwnie, to nie. I tyle.

• Approved 1

X1S opisywałem wielokrotnie na forum i posiadałem parę lat prywatnie, więc nie czuję przemożnej potrzeby wypowiadania się na jego temat więcej niż już to uczyniłem. Zen DACa mam obecnie na warsztacie i wypowiedziałem się w formie zapowiedzi oraz w Polecanym sprzęcie. Oba produkty są dobre i opłacalne, ale dopasowane do różnych słuchawek i potrzeb. To użytkownik na tej podstawie wybiera to, co będzie mu pasowało. Wszystkie DragonFly również opisywałem i wskazywałem w jakich warunkach i kiedy są dobre, a kiedy nie. 

Nie wiem przyznam czemu na tym etapie służy ten wątek poza usilnymi próbami konfrontowania tu wszystkich wyczytanych na sieci opinii i sondowania co my o nich myślimy. Z opiniami jest jak z tyłkami, każdy ma swój. Nie polecamy i nie komentujemy zbyt mocno sprzętu którego nie znamy i nie mamy pewności co sobą reprezentuje lub że dana osoba będzie z niego zadowolona, a co zresztą i tak można co najwyżej wróżyć z fusów. Przy czym przy całej chęci pomocy, nie będziemy nikogo jako forumowicze ratowali i zbawiali na siłę. Nie my jesteśmy w tym momencie na kupnie czegokolwiek i nie nam zależy na zakupach. 

Dobra dziękuję za odpowiedź, rozumiem..

Otóż interesują mnie uzyski podobne z połączenia ISK HD 9999+ Dragonfly Black ,a więc jak najbardziej mogą mieć mieć tendencje lekko ciepławą, oprócz tego istotną jest dla mnie scena , żeby była dość duża ,wiadomo odgłosy kroków itp.,jeśli chodzi o tony to żeby były umiarkowane