Jump to content

Recommended Posts

Witam 

Szukam czegoś przejściowego do audeze lcd xc wybór między tymi dwoma urządzeniami.. słyszałem że ifi bardziej muzykalny...Pan że sklepu doradza mi aune. Narazie brak możliwości odsłuchu , a może coś innego lepszego do około 1000 zł dać/Amp

I jeszcze jedno pytanie czy zen może być zasilany z Allo USB bridge signature?

Pozdrawiam

Edited by Rybens

Do słuchawek o takiej tonalności jak XC znacznie lepszy Zen DAC lub cokolwiek w podobnej tonalności. X1S PRO to kiepski wybór, chyba że komuś zależy na wyłącznie wzmocnieniu właściwości XC. 

X1S ma zupełnie inne priorytety i obszary w których sprawdza się najlepiej leżą w cieplejszych modelach, ale też nie za ciepłych. 

Podpinam się pod temat aby nie spamować forum. Mam aktualnie X1S 10th z AKG 712 PRO - zestaw, który przez wielu był rekomendowany ale jak na moje ucho średnie i wysokie tony są trochę za ostre. Czy IFI Zen Dac ociepliłoby nieco przekaz w stosunku do X1S? 

W dniu 30.06.2020 o 21:19, Palpatine napisał:

Dragonfly Cobalt

Raczej chciałbym coś z potencjometrem. Testowo podłączyłem sobie Sencheiserki 569 pod x1s i tutaj też wokale i wysokie robią się jak dla mnie za ostre . W moim odczuciu x1s jednak przechyla się ku rozjaśnianiu. Te same słuchawki podpięte pod zwykły telefon nie są takie natarczywe i dòł też jest pełniejszy. Niestety 712 już nie uciągnie. Dochodzę do wniosku że wolę cieplejszy przekaz. Poczytałem dostępne recenzje na tym blogu i dominują tu wzmacniacze/dace raczej neutralno jasne. Ma ktoś propozycję z cieplejszczych dacy ze wzmacniaczem powiedzmy do 1500. Czy po prostu czekać na Ifi zena?

Posted (edited)

1500 to teraz normalna cena i chyba sobie zamòwię. Jedynie co mnie zastanawia to czy bateria cały czas się ładuje nawet jak mam podpiety tylko ten usb do komunikacji? Czy do pracy jako urządzenie stacjonarne i tak wymaga ładowania baterii z drugiego portu usb?

Edited by MarKar
2 minuty temu, MarKar napisał:

1500 to teraz normalna cena i chyba sobie zamòwię. Jedynie co mnie zastanawia to czy bateria cały czas się ładuje nawet jak mam podpiety tylko ten usb do komunikacji? Czy do pracy jako urządzenie stacjonarne i tak wymaga ładowania baterii z drugiego portu usb?

Mojo ładuje się tylko poprzez port do ładowania. Port komunikacyjny nie drenuje baterii.
Jeżeli chcesz jednocześnie odtwarzać i ładować musisz mieć w pięte dwa kabelki. W takiej konfiguracji Mojo lubi się mocno grzać, szczególnie kiedy jest gorąco.

• Approved 1
3 godziny temu, Akustik napisał:

W takiej konfiguracji Mojo lubi się mocno grzać, szczególnie kiedy jest gorąco.

Poprawka, on lubi się mocno grzać w takiej konfiguracji jak jest nawet zimno, jak jest 40 stopniowy upał, a z Cb robi się galaretka, to Mojo przy słuchaniu i jednoczesnym ładowaniu parzy w ręce i się przegrzewa i samoczynnie wyłacza dla bezpieczeństwa. W upale lepiej słuchać tylko poprzez baterię. A zimą idealny do ogrzewania rąk.

• Haha 2
2 godziny temu, Nehero napisał:

Poprawka, on lubi się mocno grzać w takiej konfiguracji jak jest nawet zimno, jak jest 40 stopniowy upał, a z Cb robi się galaretka, to Mojo przy słuchaniu i jednoczesnym ładowaniu parzy w ręce i się przegrzewa i samoczynnie wyłacza dla bezpieczeństwa. W upale lepiej słuchać tylko poprzez baterię. A zimą idealny do ogrzewania rąk.

Trochę podkoloryzowałeś ;), ale faktycznie raz zdarzyło się mojej sztuce wyłączyć kiedy był srogi upał 32+ a do tego miałem go w firmowym etui. Od tej porty jak chcę go jednocześnie ładować i używać to trzymam go jednak "na golasa".
Mojo nie jest idealny i ma swoje humory, ale czy nie za to go kochamy? :P

• Approved 1
Godzinę temu, Akustik napisał:

Trochę podkoloryzowałeś

Nie podkoloryzowałęm :) , jak miałem chyba ponad 40 stopniowy upał, to po chyba 2h słuchania Mojo i ładowania Mojo był tak gorący, że się wyłączył. I realnie prawie parzył.

Tak normalnie Mojo słuchany i ładowany jest mocno ciepły, nie parzy, ale ręce ogrzejesz, ale mówimy tutaj o normalnych temperaturach, a wtedy kiedy mi się wyłączył było ekstremalnie gorąco. Powiedzmy, że Mojo słuchany jest po prostu ciepły, Mojo słuchany i ładowany jest bardziej ciepły i czuć różnicę w temperaturze, ale jest to w normie, a kiedy dojdą upały to według mnie lepiej nie ładować podczas słuchania i nie przegrzewać Mojo, bo po 1 jest to niezdrowe dla baterii kiedy osiąga tak wysoką temperaturę, że dla bezpieczeństwa Mojo się wyłącza, a po 2 po co go katować.

Godzinę temu, Akustik napisał:

ale czy nie za to go kochamy?

Niektórzy nawet tutaj go nie lubią, bo jest podobno za ciepły i mułowaty bez sceny. No cóż nie każdemu Mojo musi dogodzić. 

Trochę mnie zmartwiliście tym samoczynnym wyłæczaniem. Trochę lipa jak na 1500. Czy takie przegrzewanie występuje jak będę go używał tylko stacjonarnie?

Druga sprawa to czy miał ktoś okazję posłuchać zaròwno mojo jak i ifi zena daca? Czy mojo jest znacząco lepszy i nie przystoi je nawet poròwnywać?

Godzinę temu, MarKar napisał:

Trochę mnie zmartwiliście tym samoczynnym wyłæczaniem.

To jest tylko przy 40 stopniowych upałach i tylko wyłącznie wtedy, tak to nigdy się nie wyłączył. I to nie tyle co lipa jak na 1500 zł, tylko sam wzmacniacz oferują dosyć sporą moc, a co się przekłada na ciepło, dodaj baterię, która jeśli jest ładowana, to też oddaje ciepło, dodaj, że jest to zamknięte w małej obudowie, która cała jest jednym wielkim radiatorem dla Mojo i tak cud, że można korzystać normalnie podczas ładowania. A jak dodasz 40 stopniowy upał, to Mojo za bardzo nie ma jak się chłodzić, jak jest tak gorąco.

A przy normalnej temperaturze, to można słuchać i ładować dowoli.

Mojo dotarło ale jest problem. Jak mam podłączony tylko kabel do komunikacji to urządzenie się wyłącza. Podpięcie kabla pod port ładowania rozwiązuje problem. Czyli jak rozumiem w trybie stacjonarnym Mojo i tak cały czas ładuje baterię?