Jump to content

Recommended Posts

Siemano jestem w miarę zielony z tymi nowszymi kartami i DACami poszukuje czegoś co zadowoli mnie w grach ale i nie tylko słyszałem ze zewnętrzne SA lepsze bo nie ma szumów.

słuchawki to hyperxy clody 1 juz prawie 5 letnie :P

najbardziej wpadły mi w oko soundblasterx ae-7 oraz gsx1000 sennheisera ale bardziej przekonuje się do sennheisera.

Oraz chciał bym zapytać czy aby na pewno opłaca mi sie aż tyle płacić za dźwięk czy lepiej wybrać coś tańszego z góry dziękuje za odpowiedzi. :)

moja dźwiękówka to Realtek ALC 1220 w płycie z370 aorus gaming k3 kiedyś korzystałem z creative sound blaster x-fi music była troszkę lepsza od tej która teraz posiadam przynajmniej w moim mniemaniu

Ty zmień słuchawki, a nie próbujesz wsadzać 200 koni do malucha 

Źródło się opłaca kupić do nich jedynie jak twoje naprawdę niedomaga i są szumy przestery etc 

Godzinę temu, Cziki napisał:

Oraz chciał bym zapytać czy aby na pewno opłaca mi sie aż tyle płacić za dźwięk czy lepiej wybrać coś tańszego z góry dziękuje za odpowiedzi.

To musisz ocenić sam czy te urządzenia dadzą Ci adekwatny wzrost jakości do ceny.

Choć obstawiam, że więcej zyskasz zmieniając słuchawki i dokupując swoją drogą DAC/AMP.

Godzinę temu, Cziki napisał:

najbardziej wpadły mi w oko soundblasterx ae-7 oraz gsx1000 sennheisera ale bardziej przekonuje się do sennheisera.

a dlaczego się bardziej  przekonujesz do sennheisera.

Słuchawki na pewno się też zmieni z czasem ale najpierw planuje kupić dac bądź kartę a co do tego czemu sennheiser bo jest zewnętrzny wiec mam wszystko pod ręka ale głownie dlatego ze ludzie często narzekają na problemy z łącznością w tych creativach plus w tej karcie są szumy i z tego co wiem to dac nie posiada żadnych ponieważ jest zewnętrzny a co do cena jakość właśnie nie wiem jak z tym aspektem czy będzie to jakaś spora różnica miedzy taka za 800~ zl a załóżmy 300 wiec o to tez pytam

To kupuje się normalne stacjonarne dac, lub małe dace słuchawkowe np pokroju udac od nuforca albo aune x1s 

NUFORCE BTR-100 o ten model chodzi? generalnie aune x1s  troszkę za drogi jak na moja kieszeń :P

26 minut temu, Cziki napisał:

Słuchawki na pewno się też zmieni z czasem

Najpierw słuchawki, potem DAC/AMP, bo potem może się okazać, że jak najpierw kupisz DAC/AMP, a potem zmienisz słuchawki, to  może się okazać, że DAC/AMP, który pasował do obecnych słuchawek, później może już nie pasować, poza tym będziesz musiał dobierać słuchawki pod DAC/AMP, a lepiej dobierać DAC/AMP pod słuchawki, bo to słuchawki odpowiadają w większości za efekt finalny.

Guest Jarmil
Posted (edited)

Weź swoje słuchawki i lapka do sklepu i wypróbuj dragonfly black/red/cobalt. Jeśli nie będzie różnicy to być może warto rozważyć lepsze słuchawki. Możesz też od razu spróbować sobie lepszych słuchawek. :)

Edited by Jarmil

a czy kartę dźwiękowa tez trzeba kupić strikte pod słuchawki czy nie ma takiej zasady jak z dac ? z góry dzięki za pomoc

karta dźwiękowa to nic innego jak DAC i wzmacniacz, ale w wersji do podpięcia na płycie głównej. I  tak obowiązuje ta sama zasada. A przy kartach dźwiękowych masz o wiele mniejszy wybór z racji, że są mało popularne. Bo po 1 wymagają tylko i wyłącznie PC, a nie każdy ma PC, poza tym w kwestii DAC/AMP jest spora konkurencja w postaci zewnętrznych urządzeń na USB, a takie podepniesz pod wszystko co wspiera.