Jump to content

AKG K7XX rekabling

Recommended Posts

Cześć Panowie, postanowiłem że wyjdę tutaj z tym pytaniem, planuję rekabling tychże słuchawek (które notabene dopiero do mnie idą :P ). Kilka pytań:

1. Planuję zastosować miedź 7N z audeos, warto czy nie będzie skoku względem tańszego przewodu?

2. Wtyk, jest sens pakować się w lepszy wtyk mini xlr czy wystarczy amphenol ag4f? Jasna sprawa jack będzie amphenol ts3pbm-au

3. wymiana przewodów łączących w muszlach - czy warto się w to zabawić? Roboty mało i koszt niewielki a pewnie zastosowali coś taniego...

4. Najważniejsze - z jakiego materiału jest drut w pałąku? Pełni on rolę połączenia między lewą słuchawką a prawą, czy warto zrobić bypass takim przewodem miedzianym 7N czy nie ma sensu?

Witam,

Z mojej perspektywy sprawa wygląda tak:

1. Skok będzie. Testowałem i konfrontowałem już okablowanie tego typu: http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-okablowania-audeos-deluxe-mxlr/

2. Moim zdaniem wystarczy Amphenol. Wyżej można zastanowić się jeszcze nad Furutechami, ale z tego co wiem w środku są bardzo podobnie zbudowane.

3. Pamiętam, że kilka osób bawiło się w taką modyfikację przy K701 i z dobrymi efektami. Można więc się również i przy K7XX pobawić.

4. Druty stalowe, ale raczej nie ma sensu. Bypass jeśli już, to warto aby był po prostu zwykłym balansem, ale przy K7XX oraz innych modelach wyposażonych w złącze mXLR dochodzą jeszcze problemy natury estetycznej. Teoretycznie można próbować zamówić część z gniazdem mXLR w kolorze słuchawek i wymienić jedną stronę tak, aby mieć podwójny mXLR, ale tu już trzeba byłoby samemu ocenić sensowność takiego rozwiązania od strony czasu i kosztów.

20 hours ago, EvilKillaruna said:

4. Druty stalowe, ale raczej nie ma sensu. Bypass jeśli już, to warto aby był po prostu zwykłym balansem, ale przy K7XX oraz innych modelach wyposażonych w złącze mXLR dochodzą jeszcze problemy natury estetycznej. Teoretycznie można próbować zamówić część z gniazdem mXLR w kolorze słuchawek i wymienić jedną stronę tak, aby mieć podwójny mXLR, ale tu już trzeba byłoby samemu ocenić sensowność takiego rozwiązania od strony czasu i kosztów.

OK, to punkty 1,2,3 do wprowadzenia :) Co do ostatniej sprawy, masz rację najlepiej byłoby kupić boczek z otworem na gniazdo mxlr tylko jak to znaleźć... Musiałbym znaleźć albo kogoś kto ma uszkodzone i jest gotów to odsprzedać albo gdzieś z chin z ebaya czy aliexpress itp... Ale jak wyszukiwać tego elementu?

19 hours ago, Blondie said:

siema rayfe, kopę lat (naprawiałeś mi kiedyś mojego pierwszego klona Lehmann'a)
widzę, że masz nowe słuchawki - gratulacje,

jaki masz aktualnie wzmacniacz? DAC? ewentualnie inny sprzęt audio?

sorka za off top

Cześć, mam obecnie taki tor - foobar na kernel streaming, karta usb na wzór ppa (zasilanie z molex przez dwa osobne stabilizatory, 5V na kartę, 9V na układ zegara - mrelektronik 3), kabel usb samoróbka, osobno ekranowane zasilanie i sygnał z tym że w zasilaniu odłączona linia 5V (konwerter w dacu ma swoje zasilanie), dac audio gd nfb 1.32, całkiem dobre granie, wzmak słuchawkowy ha2013 po kilku drobnych modach i jeszcze z paroma w planach ale jakoś czasu i kasy na drobnice nie miałem żeby go rozbebrać :P Może jeszcze przed świętami jak dadzą urlopu trochę...

14 hours ago, EvilKillaruna said:

Najlepiej wprost z AKG, albo przez serwis krajowy, albo Global Spare Parts Department. Wyszukuje się po numerze części widocznym w Service Manualu do modeli z tej serii.

Napisał mi kolega z mp3store że w Łodzi jest serwis akg ale jeszcze nie doszedłem do poszukiwań, nazywa się ta część grid.