Jump to content

Amp+Dac do DT 990 Pro 250ohm

Recommended Posts

Panowie potrzebuje pomocy w doborze amp/dac raczej jako combo 2in1 ponieważ klocki osobno będą raczej droższe a niestety mam poważne inne wydatki i chciałbym wydać jak najmniej za w miarę rozsądny sprzęt ale do rzeczy.

Bayery będą głownie użytkowane pod kompa i poki co muszę korzystać z SupremeFX od Asusa z170 pro gaming a komp podłączony pod amplituner Yamahy gdzie słuchawki będą podpięte zanim czegoś nie znajdę.

Szukam ciepłego przyjemnego dźwięku z niezłą sceną i delikatnie wygładzoną górą+ oczywiście sprzęt musi mieć wystarczającego kopa aby dobrze wysterować 990tki

Z tego co zdążyłem się zorientować Bayery lubią lampy i jak na razie jedyną stosunkowo nie aż tak drogą opcja którą znalazłem jest AUNE T1SE ale może jest jakaś ciekawa alternatywa chętnie tańsza nie tracąc na jakości bo jak już wspominałem budżet mam dość spięty i chciałbym wydać mniej niż za T1 o ile ma to sens.

Czy aune t1se jest pewnym minimum aby dobrze wysterować te sluchawki pod względem dźwięku jak i mocy?

Czy odczuje znaczną różnicę posiadając Dac? względem supremefx? może sam wzmacniacz by wystarczył?

Nie widzę problemu w kupieniu używanego sprzętu po prostu chcę aby to grało:)

propozycje i ew. linki do używanych sprzętów które warto rozważyć MILE WIDZIANE:) (naprawdę będę wdzięczny!)

P.S. czytałem wiele wątków na ten temat (czytając np. recenzje na tym forum etc) ale nadal mam problem bo temat jest naprawdę rozległy.

Pozdrawiam.

Guest Mayster

DT990 + T1 to taki zestaw 'pewniak' i po Twoich oczekiwaniach mogę śmiało stwierdzić, że nic lepszego nie znajdziesz.

T1 to nie minimum, a optimum dla tych słuchawek. Różnica względem SupremeFX znaczna. 

Dziękuje Mayster za odpowiedz. 

A czy warto było by się rozejrzeć za jakimś używanym sprzętem do 1000zl? czy nic lepszego od T1 nie znajdę nawet w używkach i dać sobie spokój?

Właśnie wpadł mi jeszcze w oko Aune x1s w podobnej cenie wiem, że gra bardziej liniowo od t1 ale może warto rozważyć jako alternatywa? co o nim sądzicie (recenzje oczywiście czytałem) ale każdy słyszy inaczej i warto by było zapoznać się z opinią kogoś innego.

Edited by Antiger

Guest Mayster

Do DT990 T1 będzie nieco lepiej brzmieniowo dopasowana. X1s powiedzmy, że zachowa charakter. Całościowo X1s jest urządzeniem ciekawszym, ale T1 to synergia z DT990, większa moc, preamp + możliwość zabawy lampami.

Jak sam zauważyłeś aune x1s gra liniowo, czyli neutralnie. W żaden sposób nie narzuci swojej barwy słuchawkom dt990, co spowoduje że ich wyeksponowana góra da Ci mocno popalić. A przynajmniej tak myślę, bo nigdy nie słyszałem tego połączenia, będąc szczerym.

Aune T1 wypycha średnicę, nadaje bogatą analogową barwę i życie tym słuchawkom w łagodny i spokojny sposób, jednocześnie temperując górę , zmiękczając bas i  wydłużając jego wybrzmienie i  zwiększając wypełnienie.

Naprawdę satysfakcjonująca scena na szerokość i głębokość.

Zarówno x1s jak i T1 są produktami jednej firmy i nie rywalizują ze sobą, mając inne cele.

Alternatywą może być , teraz już jako używka, nieprodukowany nuforce icon hdp. Bas bardzo dobrze kontrolowany, szybciej wybrzmiewa, posiada impakt i dodaje masy. Góra niestety nie jest taka łagodna jak w aune T1, ale taki przekaz tez może się podobać. Scena bardzo zadowalająca.

Albo też zestaw od fiio e09k / e17k , który tutaj umieściłem ze względu na łagodzenie skrajów pasm. Choć scenę ma zauważalnie mniejszą na głębokość od icon hdp i aune T1. I nie ma takiej swobody, luzu przekazu od wyżej wymienionych, zwłaszcza T1, który gra jakby od niechcenia malując pejzaże muzyczne. Co nie dziwi, bo posiada manierę analogową.

Gra w porządku, dopóki nie usłyszy się T1 lub icon hdp.

Edited by bulbozaur

Jeszcze raz dziękuję za odpowiedzi w takim razie chyba się skłonie ku T1, ale dziś znalazłem ciekawą ofertę mianowicie Bayerdynamic A20 za nie całe 1000zl "podobno" nie używane ale to będę musiał jeszcze zweryfikować.

Z wyczytanych informacji ponoć ma również jak x1s dość liniowe brzmienie i co mnie trochę przeraża lubi czasami eksponować górę ale myślę okazja naprawdę godna rozpatrzenia więc jeszcze prosił bym o pomoc w tym przypadku.

Jeżeli panowie mi odradzą A20 w porównaniu do T1se to już praktycznie na pewno na ten model się zdecyduję.

Z góry dziękuję za pomoc!

Guest Mayster

Nie znam ani jednej osoby korzystającej z A20, coś musi być na rzeczy ^_^

No i A20 to tylko AMP.

Edited by Mayster