Jump to content

Recommended Posts

Witam,

Posiadam Toppinga DX7 Pro, który ma DAC mode i Preamp mode. Słucham na nim HD 660S.
Dla ocieplenia, myślę nad zakupem kolumn podłogowych Heco Aurora 700 a do nich wzmacniacza Pioneer A40AE 

Jako, że niespecjalnie się znam na sprzęcie, proszę podpowiedzieć mi coś.
Czy normalnie będę mógł wykorzystać swojego DACa aby podłączyć go do Pioneera po RCA żeby wykorzystać potencjał mojego Toppinga?
Zakładam, że lekko ocieplony dźwięk połączenia Pioneera i Aurora 700 będzie mi odpowiadać ale gdy zachce mi się aby było trochę bardziej detalicznie i czyściej to czemu by nie zobaczyć jak będzie z DX7 Pro.

Pozdrawiam

Posted (edited)

@renifer Oczywiście wszystko jest kompatybilne,  podłączysz się po rca .  Na pewno będzie lepszy dzwięk jak z wbudowanego daca w Pionieerze . Lepszym rozwiązaniem, byłby wzmacniacz, który ma też XLR na wejściu , zyskałbyś na dynamice, łącząc się  gniazdem Xlr

Jest jeszcze opcja podłączenia portem I2S , który daje jeszcze lepszej jakości dzwięk jak z reszty gniazd, jakie posiada Topping. Do takiego wykorzystania gniazda I2S, potrzeba trochę doinwestowć sprzęt, ale zyskuje się jakość i możliwość odtwarzania DSD natywnie .

Potrzebny jest konwerter SPDiF,  i dodatkowy kabel Hdmi, oraz program muzyczny, czyli Foobar , JRiver , Audirvana , taki który osługuje DSD. Wszystko należy ustawić i grać .Połączenie wygląda tak, że z komputera, kablem Usb wchodzimy do konwertera SPDiF, a z niego kablem Hdmi Łączy się z  portem I2S w dacu , a z daca kablem Rca do Pioneera .

Pionieer z Aurora 700 , powinien grać ciekawie, same kolumny graja ładną górą, która nie jest ostra , ani rozjaśniona, dobra baza stereo i przestrzeń , bas jest solidny  lekko zmiękczony, o ładnej barwie, dobrze kontrolowany .:)

Edited by pablo650
  • Like 1
Posted (edited)

O jakim wzmacniaczu tutaj mówimy? Mogę poprosić o jakieś przykłady? 

Wybrałem tego Pioneera ponieważ jego opis wskazuje na lekko kremową średnicę i łagodną górę i dobry bass. W sumie to nawet go nie wybrałem a mi go polecono. Obecnie jego cena to jakieś 1500.

Mógłbym dorzucić w ostateczności maks 1000 aby mieć te wejścia Xlr czy l2s ale czy różnica w dźwięku będzie tego warta przy takich kolumnach  oraz czy przy tym nie otrzymam zupełnie innego dźwięku? 

Używam Roona jako odtwarzacza

Edited by renifer

@renifer  Gniazdo I2S jest na wyposażeniu Twojego Toppinga DX7 Pro, na początku kup wzmacniacz i kolumny , myślę że ten Pionieer, będzie w sam raz dla Ciebie.  Wzmacniacz z gniazdami Xlr w cenie 2500 zł jest mało realny i wcale bym się tym nie przejmował .  A rozbudowę systemu na połączenie I2S możesz, zrobić w każdym momencie, za miesiąc, lub nawet za rok, bo Tooping jest przygotowany, potrzebne są tylko te elementy, o których mówiłem wyżej . Roon jest idealny do do takiego grania. Trzeba trochę poczytać i popytać jak to się ustawia . Z Roonem nie jestem zaznajomiony , ja gram po I2S na Foobarze i J River . Da się to ustawić, są w sieci informacje. Polecam poczytać na temat .:)

Posted (edited)

Wiem, że gniazdo I2S jest na wyposażeniu Toppinga. Po prostu nigdy nie zastanawiałem się jak je mogę użyć. Ponoć mało sprzętu współgra z tym Is2.
Tak naprawdę kupiłem tą Integrę, ponieważ zauważyłem błąd sprzedawcy, który wystawił DX7Pro w cenie DX7s. Nie mogłem tego nie wykorzystać, 600 zł w kieszeni :) 

DX7Pro z HD600s gra bardzo neutralnie, na szczęście nie ostro w górnym paśmie! - moje uszy są bardzo wrażliwe na treble. Jest to bardzo czysty i liniowy DAC/ AMP. 
Z moimi 660S od Senka gra bardzo czysto, detalicznie, pozycjonowanie dźwięku jest bardzo dobre. Czasami taka opcja mi odpowiada (w zależności od kawałka) a czasami jest nudna, bez polotu. Ewidentnie czegoś brakuje. Może jakiejś takiej intymności, charakteru (nie jestem specem od określania tego)

Chcę właśnie nadrobić powyższe braki kolumnami. Dlatego też po przeczytaniu wielu forum i różnych opinii, zdecydowałem się na Pioneera i w/w kolumny pasywne.
DX7 Pro pod względem jakości na papierze i możliwości (ilość wejść, zapamiętywanie ustawień dla każdego z wyjść itd...) wypada genialnie. Pomyślałem, że połączenie Heco Aurora 700 + DX7Pro i Pioneera da mi absolutnie całkowity wachlarz możliwości odczuwania dźwięku w każdej możliwej odsłonie. W teorii, którą jestem w stanie ogarnąć, wydaje mi się to wszystko bardzo solidnym i rozsądnym rozwiązaniem. 

Tak naprawdę mogę wydać i 3000 zł więcej ALE nie wydaje mi się, aby to miało sens. Z tego co rozumiem, różnice na "wyższym poziomie sprzętowym " stają się subtelne. Granica coraz bardziej się zaciera.
Nie chcę płacić kasy za coś czego nie rozumiem i czego nie czuję. Małymi kroczkami do przodu :)  

//Edit

Tak w ogóle trochę poniósł mnie melanż i zacząłem wchodzić na głębsze poziomy myślenia, zapewne i niepotrzebnie.
Kwestia dźwięku rozbija się o 2 opcje, mam rację?

1. Fakty
2. Subiektywne odczucia

Pod pojęciem faktów rozumiem pomiary. Te dane są niekwestionowane -  wykres prawdę Ci powie.  
Subiektywna ocena dźwięku jest trochę jak picie whisky. Jedni czują owoce goji a moja żona powie, że dawno nie czuła takiego smrodu - abstrakcja dla obydwu stron.
Wiadomo, że powyższy przykład jest graniczny, ale czy subiektywizm nie może właśnie w ten sposób wyglądać?
Kwestia subiektywna zawsze będzie czymś co warto usłyszeć/ posłuchać i co warto (czasami, w zależności od stopnia naje**nia rozmówcy) - zrozumieć. Jednakże nigdy nie można tego tak do końca oceniać.

//Edit
W Roonie narazie robie upsampling do DSD512. W mojej subiektywnej?!?!?!  ocenie brzmi lepiej niż bez podrasowania /// Ode To Earth" by Kamikaze Kitty

e.g.
image.png.66f278fc298cb5d0256465f5cb0fe934.png

Edited by renifer

@renifer Oczywiśćie wybór należy do Ciebie, wskazałem jedynie drogę, jedną z wielu w możliwościach wykorzystania sprzętu posiadanego przez Ciebie. Temat jest dość nowy i tak naprawdę mało jest osób korzystających z takiego transferu cyfrowego, ja do nich należę i mam już pewne doświadczenie, bo gram już ponad rok i testowałem, trzy programy do muzyki pod tym kontem równocześnie w tym samym czasie . 

Oczywiście masz rację z tymi dwoma opcjami :

Fakty -  to wyższa jakość dzwięku w każdym aspekcie, i nie jest to moja opinia, ale potwierdzam ją w 100%.

Subiektywne odczucia -   to, każdy kto słuchał miał banana na twarzy .

Sprzęt ma możliwości, a Ty decydujesz w którą stronę pójdziesz .:)

Dzięki Pablo za wszystkie odpowiedzi. Już się prawie przekonałem do zakupu.

Mam ostatnie pytanko odnośnie podłączenia Toppinga do Pioneera. Może się wydawać głupie ale dla mnie takim nie jest :)
Jak podłącze go w trybie przedwzmacniacza  przez  "p amp direct", to będzie oznaczać że głośnością będę sterować z mojego DACa i że żadne ustawienia wzmacniacza nie będą działać? Pioneer będzie wtedy po prostu napędzał kolumny?
Czy w takim wypadku, cały "charakter" tego wzmacniacza zaginie?  Druga opcja to podłączyć DACa w trybie DAC mode do któregoś ze standardowych wejść i kierować głośnością już bezpośrednio ze wzmacniacza?
Czy w ogóle podłączenie Toppinga przez standardowe Line IN jest możliwe?

@renifer Da się podłączyć do Toppinga, i  wtedy zobaczysz jak zagra z nim jako przedwzmacniaczem, należy jednak przestrzegać , zasady -że regulator głośności w Toppingu zawsze ustawiony na zero po odsłuch i sprawdzony , przed włączeniem sprzętu . Końcówka ma swoje gniazda Rca Na tyle wzmacniacza , z przodu jest przełącznik . W Toppingu jest tryb przedwzmacniacza i trzeba się na niego przełączyć .   Trzeba przeczytać instrukcję obsługi Wzmacniacza i Także Daca, abyś nie narobił sobie bobu ze sprzętem . Reszta jest prosta grasz i sprawdzasz czy jest lepiej. Na początek pograj na samym wzmacniaczu i przyzwyczaj się do dzwięku . Na dacku może być ustawiany poziom wzmocnienia w trybie przedwzmacniacza ,  trzeba to wiedzieć, dla tego instrukcja to podstawa .

Toppinga jako Daca, można podłączyć  do  line IN od 1 do 4 , a także pod CD. Mówimy o Pionieerze .

Pamiętaj o podpinaniu kabli na wyłączonym sprzęcie i o regulatorze głośności  na początku ustawionym na zero .

Jak całość zagra, to trudne pytanie , ale popróbować można. Dużo zależy od jakości przedwzmacniacza i co się gra . Możesz pobawić się kablami - zasilanie , rca , usb .

Grałem na Aurorach 1000 na dzielonym zestawie Cambridge Edge , oraz na większym Pionieerze A-70DA, jest moc i świetny bas .:)

"Na początek pograj na samym wzmacniaczu i przyzwyczaj się do dźwięku"
W sumie to tak czy siak muszę podłączyć Toppinga pod Pioneera bo nie mam jak inaczej puszczać muzyki z PC --> jedyne źródło poza TV

DACmode w Toppingu uniemożliwia sterowanie głośnością poprzez DACa, dlatego o nim wspomniałem. Dzięki temu nie będę miał problemu z głośnością. 
Myślałem, że wtedy właśnie w tym trybie podpinamy kable pod line IN --> Sterując głośnością w Pioneerze (nie omijamy żadnych obwodów)

Kiedy natomiast podpinamy Toppinga pod wejście "power amp direct"w Pionerze, to w trybie przedwzmacniacza. Omijamy wtedy sekcję przedwzmacniacza w Pioneerze i mamy teoretycznie czysty dźwięk DACa + przekazanie sygnalu ze wzmocnienie do kolumn Głośnością steruje prze DACa.

Domyślam się, że zarówno w jednym jak i w drugim przypadku mój Topping jakoś wpłynie na Pioneera. W jednym przypadku bardziej, w drugim mniej (?)

Posted (edited)

@renifer  Może niezrozumiale się wyraziłem, najpierw pograj na wzmacniaczu i z podpiętym do niego Dacku , a po jakimś czasie, przełącz się w tryb przedwzmacniacz - końcówka, wtedy będą widoczne różnice w brzmieniu .

Jak grasz w trybie Daca , wykorzystujesz go do konwersji sygnału , a wzmacniacz zachowuje swoje właściwości brzmieniowe  i czym lepszy sygnał mu podasz na wejścia , tym lepiej zagra .

Jak grasz w trybie przedwzmacniacza Dack może mieć większy wpływ na zmianę brzmienia, ponieważ oprócz samej konwersji sygnału, steruje końcówką mocy , zapewne przedwzmacniacz jest cyfrowy . Trzeba posłuchać, bo przeważnie  jest lepiej na dzielonym zestawie, ale nie jest to reguła, znam takie, które mi kopary nie opuściły i na przykład zintegrowana wersja tego samego modelu jak dla mnie grała ciekawiej, i kosztowała worek pieniędzy mniej.:)

Edited by pablo650
  • Like 1
  • 2 weeks later...
Posted (edited)

@pablo650

Jeśli zdecydowałbym się na wzmacniacz Cyrus One, którego miałbym możliwość kupić za 2500 to czy warto dołożyć te 1000? 

Na jednym z forum przeczytałem że te kolumny "zasluguja" na coś mocniejszego od Pioneera ale nie do końca ufam takim opiniom. 

Cyrus One brzmieniowo jest ponoć podobny. Nie posiada DACa co dla mnie nie byłoby żadnym problemem bo i tak podpinam swojego Toppinga. Wejścia optyczne których brakuje w Cyrusie + BT mam także w Toppingu.

Skoro ich cena cena to 1500 Pioneer do 3000 za Cyrus One to jakościowo powinno być to chyba odczuwalne. Czy może jest tak, że większość kasy idzie na moc która jest 2x30 do 2x100 na korzyść Cyrusa. 

Edited by renifer
  • 2 weeks later...
Posted (edited)

Przyszły do mnie kolumny i wzmacniacze do testowania. Dla przypomnienia są to: Aurora 700, Cyrus one i Pioneer A-40.
Mam do was dwa pytanka.

1. Jaką powinienem czuć podstawową różnicę pomiędzy Pioneerem a Cyrusem? Niestety ciężko mi jakąkolwiek wyłapać gdyż nie jestem w stanie szybko przełączyć pomiędzy wzmacniaczami.
Nie słuchałem jeszcze zróżnicowanych gatunków muzycznych ani jakoś wybitnie głośniej, ale po wstępnym odsłuchu nie widzę specjalnie różnicy. 
Różnica cenowa między nimi to 1500 do 3000, także spora.

Biorąc pod uwagę , że Aurory mają impedancję 4-8, ustawiam Pioneera ze standardowego 8 na 4, przez co jak rozumiem mogę dostarczyć więcej mocy do kolumn (czy powinienem tak robić?). Powiedziałbym, że mocy im nie brakuje. 
Potencjalna moc Cyrus One jest znacznie większa ale czy takim Heco taka moc jest potrzebna? Niektórzy mówią, że do cichego słuchania potrzebna jest większa moc. Czy to ma jakiś sens? 

2. Skoro po RCA wysyłam sygnał z mojego DACa DX7Ppro do Pioneera, to jak tutaj działa przetwornik Pioneera?
W mojej głowie wygląda to tak, że do Pioneera dochodzi lepszej jakości sygnał i jest niepotrzebnie przerabiany ponownie. Ale to tylko moja głowa.

Jeśli dzięki DX7 Pro mogę odtwarzać pliki DSD512 i PCM 768, to czy podłączając się do Pioneera pod LINE IN, nie tracę na jakości, która wychodzi z Toppinga?

W Pioneerze  są funkcje jak Direct / oraz  AV mode. 
1. AV mode powoduje, że Pioneer działa jako końcówka mocy jak rozumiem.
2. Direct mode, blokuje możliwość używania regulacji basu i trebli. Włączenie tej funkcji poprawia jakość brzmienia według producenta

Czy aby sygnał był najlepszy na papierze, to czy nie powinienem właśnie włączyć AV mode? 
Zdaję sobie sprawę, że najlepsze parametry na papierze nie oznaczają najlepszego dźwięku. Chciałbym natomiast zrozumieć jak to wszystko działa. 

Może i niektóre z tych pytań są bez sensu, ale lepiej zadać niż się zastanawiać :)

Edited by renifer

@renifer

Oba wzmacniacze są zbudowane w innej technologii,  różnice w dzwięku będą oczywiste .

Cyrus , to 2X100 watt w klasie D . różnica powinna być w dynamice i kontroli basu , oraz w czystości dzwięku . Klasa D jest energooszczędna i wzmacniacze mają wysoką sprawność.

Pioneer to jak podaje producent, to 2X 30Watt, przy 8 omach, w rzeczywistości jest znacznie wiecej okolo 50 watt .  Pionieer, powinien zagrać z lekkim ociepleniem, ale poprawnie, choć ma teoretyczne mniejszą moc , to i tak przy 4 omach, w stereo w pomiarach wychodzi po 90 na kanał .

Cyrus zagra lepjej w całym paśmie, bo jest lepiej dopracowany, więcej dynamiki , ładniejsza średnica i zejście basu i kontrola, powinny być wyrażniej lepsze .

Grając z Pionieera, po Rca , omijasz daca wbudowanego w wzmacniacz, nie liczyłbym na, wysoką jakość z niego, ale potestować warto.

Jeśli chcesz używać przetwornik z Pionieera , trzeba podłączyć się pod gniazda cyfrowe - coax , albo  pod optyka i wybrać na panelu przednim właściwe gniazdo, wtedy będzie działać.

Po line in, grasz, tak , jak to ma być i nie tracisz jakości , chyba że masz słaby kabel Rca .

Masz grać po line , a nie przełączać się w try p AMP. Aby to zrobić trzeba najpierw przeczytać instrukcję obsługi , bo można nabroić , przy sprzęcie .

Funkcja Direct zawsze jest dobra , ale nie ma regulacji tonów , to standard. Możesz używać loudnes , bo bedzie grało chudo .

Trzeba pograć i zobaczyć, czy słyszysz różnicę, bo będzie na sto procent z przewagą dla Cyrusa .

Powodzenia w boju,  nie korzystaj z trybu końcówki mocy, bo trzeba mieć do czego ją podłączyć . Nawet jak by twój dac miał przedwzmacniacz cyfrowy , to bym nie podłączał .

• Thanks 1
Posted (edited)

Słucham dzisiaj od rana i zauważyłem, że w gęstych kawałkach muzyki trance, gdzie jest dużo dźwięków Cyrus jakoś lepiej je zaznacza, wyraźniej. Nie powiedziałbym jednak, że znacząco lepiej.
Jeśli chodzi o zejście i kontrole mocno zróżnicowanych basowo kawałków, rzeczywiście Cyrus pokazuje klasę. Muzykalność jest jednak troszkę lepsza po stronie Pioneera w moim odczuciu.

Zauważyłem, że Cyrus jest trochę jaśniejszy na górze w stosunku do Pioneera. Przeszkadza mi to odrobinę przy głośniejszym słuchaniu muzyki gdy kawałki są stosunkowo słabej jakości - youtube.
Może dzieje się tak przez to, że sygnał idzie z Toppinga. Nie widziałem jakoś specjalnie aby ktoś narzekał na "jasną stronę" połączenia Aurora 700 + Cyrus one
Jako, że zazwyczaj muzyka nie leci specjalnie głośno, nie jest to jednak dużym problemem. 

Gdyby cena nie różniła się tak zacznie, decyzja byłaby łatwiejsza. Jednakże taką nie jest :) 

// im dłużej słucham tym bardziej czuję różnice w jakości dźwięku

// @pablo650

Różnica w dźwięku jest jednak znacząca. 

Czy kojarzysz jakieś wzmacniacze godne uwagi o kwocie maksymalnej 3000, które byłby trochę łagodniejsze?
Jeśli wzmacniacz będzie minimalnie cieplejszy niż Cyrus, nie będzie mi to przeszkadzać (chociaż nie jest to moim celem).
Pioneer wydaje mi się cieplejszy i to mi nie przeszkadza. Gdyby jakościowo był taki jaki Cyrus, wybrałbym jego ze względu na fakt, że jak słucham głośniej, to Pioneer mnie nie męczy a Cyrus tak.

Edited by renifer

@renifer Coś poszukam, ale ciężko, będzie dorównać Cyrusowi , Aurora, też nie należy do kolumn, które klują górą , dzwięk, jest jak dla mnie łagodny i  spokojny. Może , da się kablami  złagodzić górę , samego wzmacniacza.

Napisz, jakie masz kable, wpięte do systemu, podczas odsłuchu.  Odezwę się  .:)

Posted (edited)

Nie jestem pewny czy to kwestia kłucia górą a może po prostu zbyt ofensywne granie. Siedzę od kolumn 1,9 m Nie jestem w stanie tego zmienić. 
Zadzwoniłem przed chwilą i dowiedziałem się, że na testy wysłano mi nowe kolumny a nie używane jak myślałem na początku.
Może dlatego Cyrus mnie tak męczy. Zbyt dynamiczne granie, zbyt głośno, przy niewygrzanych kolumnach? Chociaż trochę to naciągane

Kable: QED Silver Anniversary XT

Przeczytałem, że warto jeszcze spróbować w podobnej kategorii cenowej Arcam SA10 albo NAD C356BEE oraz Xindak A-06 New edition.
Co o nich sądzisz?

Edited by renifer
Posted (edited)

@renifer  Faktycznie , to trochę blisko, i przy dużym poziomie głośności, może przeszkadzać, ale jak lubisz mocniej zagrać, to znam, to z własnego doświadczenia, że będzie to dokładnie taki sam efekt i może nie jest to, ostra góra , ale duże natężenie dzwięku i mogą sie pojawiać większe zniekształcenia .

Dobrym tropem jest Atoll, ma kilka  dobrych wzmacniaczy i graja w kierunku, takim, jak lubisz.  poniżej kilka urządzeń w przedziale  2000 -3000 zł i jeden trochę droższy, a wart uwagi.

Atoll IN50SE

Marantz PM7005

Denon PMA-800NE

Onkyo A-9150

Atoll IN80se   ten jest droższy, bo kosztuje 3600 zł, ale zawsze można negocjować cenę

Ja bym próbowal posłuchać Atolla , i Marantza , bo Denon ,zagra żywiej , a co do Onkyo , tego nie słyszłem, jak gra .  

Taką naturalną rzeczą jest to, że czym droższy wzmacniacz, to ta góra będzie czystsza, także rozdzielczość , ale też musi być ta równowaga na dole, aby dzwięk był spójny i ładnie brzmiał.

Twoje propozycje są ciekawe, słyszałem kilka urządzeń Arcama, sprzęt godny uwagi , Nad może też podejść, bo jest zestrojony , na granie bezpieczne, wszystko jest na miejscu, ale nie imponuje przy pierwszych odsłuchach.

Xindak, jest słabo wyposażony  w gniazda analogowe , ale cyfrowe są . Jak możesz, to go odsłuchaj, ale na liście są ciekawsze wzmacniacze i ja skupiłbym się na nich.:)

Edited by pablo650
Posted (edited)

@pablo650

O Atollu opinie są takie, że jeśli się zepsuje to od razu można do kosza wyrzucić, bo nie ma komu potem tego naprawić - trochę się tego obawiam.

https://s4home.pl/produkt/atoll-in80se/ - tutaj jest za 2900. Wypożyczę w takim razie i zobaczę.

Odnośnie kabli, czy one naprawdę odgrywają aż taką różnicę?
Chord clearway jest ponoć dobrym kablem głośnikowym. Pomiędzy DAC a AMP mam kable Melodiki. One chyba niepotrzebnie podbijają bas. 

Nie wiem czemu ale gdyby nie różnica jakości (która jest jednak znaczna) to był wziął Pioneera A-40. On mnie w ogóle nie męczył nawet jak leciało całkiem głośno. 
Denerwuje się sam na siebie że nie jestem w stanie określić, czego to jest kwestia...

Edited by renifer
Posted (edited)

@renifer  Dobrze że szukasz swojego brzmienia, lepiej jest trochę poprzebierać, jak potem się męczyć,

Z tego co wiem,to jest serwis Atolla, i raczej nie ma problemu z naprawą, ale mam znajomka, który, w tym roku wysyłał do serwisu, jakiś sprzęt od Atolla, zapytam i zobaczymy, co powie.

Jeżeli pytasz, o kable, to mają wpływ, na brzmienie, głośnikowy , także połączeniowy . Dobrze mieć dwa zestawy , choćby pożyczone, na czas odsłuchów . Jak jest możliwość, to  załatw sobie- parę lepszych kabli .

Melodika nie jest jak dla mnie kablem do odsłuchów porównawczych, bo jest po prostu za mało rozdzielczy i mówię tu o Rca, oraz, o głosnikowym . :)

Edited by pablo650

Czy kolumny w pokoju na załączonych zdjęciach mają w ogóle sens? Skoro przy pionierze przy głośnej muzyce nie czułem dyskomfortu to chyba da radę. 
Czego nie zmienię to tego, że nie mogę odsunąć sofy od ściany i nie mogę siedzieć dalej niż 1,9m  od sprzętu

Zawsze chciałem mieć kolumny :) 

5.jpg

6.jpg

@renifer Tak też da się słuchać muzyki , Aurory są niemałe, ale i tak w porównaniu z 1000, są okej.  Możesz ustawić fronty równolegle do sofy, wtedy bedziesz miał szerszą scenę i może być lepiej w odsłuchach , a poza tym , to musisz mieć sporo basu, bo tyły są blisko ściany . Ale można zatkać porty basrefleksu , korkami z gąbki i posłuchać jak bas schodzi , i czy dzwięk się podoba. będzie chudziej na basie, ale uzyskasz kontur i lepsza kontrolę . A przy głośnym graniu może byc fajniejszy bas. Zatyczki portów powinny być w komplecie, jak nie ma , to da się to obejść gąbką . Masz dwa port z tylu , możesz się pobawić, zatkać jeden, potem dwa i zobaczysz jak zmienia się dzwięk, ale tak, abyś mógł wyciągnąć zatyczki, po odsłuchach. Pamiętaj że to są spore kolumny, świetny efekt dają też monitory bliskiego pola, ale musiały by stać na stendach i najlepiej gdyby miały basreflex do przodu.:)

Posted (edited)

Chciałbym Ci Pablo jeszcze raz podziękować za to, że w ogóle masz ochotę ze mną kontynuować rozmowę :) Zdaje sobie sprawę, że może ona nie być ani fascynująca ani też specjalnie interesująca. 

Z tego co przeczytałem na innym forum od mądrzejszych głów ode mnie, to czy bass reflex jest z przodu czy z tyłu i ile cm jest potrzebnych, zależy to od samych kolumn.
Aurory niby nie potrzebują wiele. Jak odsuwałem je 20 cm dalej od ściany niż są obecnie, nie było różnicy. Dopiero jak odsunąłem je jakieś dodatkowe 50 cm od ściany, bass się trochę uspokoił. 
Jako, że korzystam z ROONa i z Apo EQ w Windows to się tym nie przejmuję. W ostateczności ogarnę bass poprzez EQ. Dlatego także wspomniałem o tych kablach RCA Melodiki. Ponoć podbijają bass. Nie jest mi to potrzebne.
Z jednej strony lubię bass i lubię żeby był w miejscu gdzie powinien zabrzmieć a z drugiej strony nie chcę aby było go za dużo. 
Dlatego także myślę o kablach które nie będą podbijać basu, i wygładzą resztę pasma. Gdzieś przeczytałem, że ten Chord clearway może tego dokonać. 

:squint2: Im więcej czytam, tym więcej pojawia się niewiadomych a zarazem tym więcej chciałbym wiedzieć zanim dokonam jakiegokolwiek wyboru.
Myślałem, że wybiorę sobie jeden z dwóch wzmacniaczy które zamówiłem, a tu się okazuje, że to jeszcze daleka droga.

Edited by renifer
Posted (edited)

@renifer  Cala przyjemność, po mojej stronie .

Bas reflex, ma znaczenie -  każda kolumna , czy nawet nieduży monitor, będzie reagował na bas, blisko ściany , jest to szczególnie słyszalne, przy dużych konstrukcjach,  ponieważ maja duże obudowy z wielkimi głośnikami basowymi, które muszą pompować spore ilości powietrza do tyłu . Czym większa kolumna, tym więcej powietrza , porty  wypompowują na ścianę, i taki jest bas .  Jak sobie zagrasz głośno dynamiczny utwór, to przytkaj sobie port i zobaczysz ile tego wychodzi . Tak samo, jeżeli na przykład monitory podstawkowe maja bardzo wydajne głośniki i będą blisko ściany , to zaraz będzie za dużo basu i problem z jego kontrolą i precyzją, oraz fakturą.

Chord Celearway, może się sprawdzi , możesz też spróbować  Wireword Oasis 8 , który ma lekko rozjaśnioną górę, ale nie natarczywą i lekko cofnięty bas,  mnie się podoba prezentacja, grania tego kabla, a może się okazać, że góra będzie zagrana inaczej, jak w Melodice i nie będzie za ostra.

Ja bym pozostał przy tych dwóch wzmacniaczach, jeżeli podchodzą brzmieniowo, a pobawiłbym się okablowaniem i złagodził Cyrusa na górze, a dodał trochę, przejrzystości Pionieerowi .

Edited by pablo650
Posted (edited)

10 hours ago, pablo650 said:

@renifer  Cala przyjemność, po mojej stronie .

Bas reflex, ma znaczenie -  każda kolumna , czy nawet nieduży monitor, będzie reagował na bas, blisko ściany , jest to szczególnie słyszalne, przy dużych konstrukcjach,  ponieważ maja duże obudowy z wielkimi głośnikami basowymi, które muszą pompować spore ilości powietrza do tyłu .

Czyli co osoba to inna opinia. 
https://forum.audio.com.pl/topic/67183-bas-reflex-a-bliskość-sciany/

Czy my w tym wszystkim nie zapomnieliśmy, że mój Topping wpływa na brzmienie?

Ten DAC ma to do siebie, że wygląda super na papierze i jest wychwalany pod kątem osiągów na audiosciencereview ale nie gra jakoś cudownie. Dźwięk jest nieskazitelnie czysty ale nie porywa mnie razem z moimi Senkami HD660s.
Jest "suchy". Może dlatego coś mi nie gra z kolumnami + Cyrusem.

W związku z powyższym odpaliłem muzykę przez Bluetooth pomijając Toppinga i dźwięk jest trochę inny. Słychać trochę nieczystości ale wydaje mi się że średnica i góra jest trochę ocieplona w stosunku do Toppinga.
Niektórzy mówią że DACi nie grają. 

Edited by renifer