Jump to content

Recommended Posts

@Qaz123  Nie wiem jak Tobie wyszła podobna cena.Czy to porównanie nowych Lcd2c do używanych Pm2 ?

Miałem Równocześnie Pm2 i lcd2c. Pm-2 to jednak wyższa liga. Przez jakiś czas używałem 2c do starego rocka a Pm2 do nieco lżejszej muzyki i jazzu [Aune s6 i Cayin Ha-1a].

W 2c brakowało mi klarowności i dzwięk był zbyt dociążony. Pm2 do starego rock'a dzwięk był znowu nieco zbyt lekki.Tak po zakupie Oppo Ha-1 wszelkie wady Pm-2 zniknęły i słuchawki okazały się dla mnie bardzo uniwersalnymi gatunkowo a posiadanie 2c straciło sens. Połączenie Pm-2 z Ha-1 wydawało mnie się dogonieniem króliczka.

Jadnak jak to w naszym hobby bywa zachciało mi się szukać dziury w całym no i trafiłem w 10, z tym że ta 10 to prawie dwukrotność ceny nowych Pm-2 [nowe do nowych]

Na aune s6 i Cayin Ha1a , Pm2 ,,całościowo'' pokonały min.Hex v2 z tym że HFM cudownie oddawały dżwięki fortepianu,ale nie było mnie stać na zakup tak drogich słuchawek do słuchania jednego instrumentu.

@NuYam jeśli jesteś ze śląska to zapraszam na sesję z Ha-1,sądzę iż Możesz zostać bardzo pozytywnie zaskoczony.

• Like 1

Miałem na myśli ceny używanych. Nie mam dużego doświadczenia z słuchawkami i używam bardziej budżetowego toru: Aune T1 MK2 z lampą 6n23p-ew i Sennheisery HD 600 albo z Cobaltem i dotąd bardzo mi to odpowiedniało. Przy okazji zakupu Cobalta miałem okazję posłuchać Hifimana He 500. Ogólnie to dla mnie zbyt ostre słuchawki, zbyt nerwowe, nierówne, ale jedna rzecz mnie urzekła i nie daje spokoju: niewiarygodne realistyczny ludzki głos, gdy je założyłem po podłączeniu do Cobalta, po usłyszeniu głosu z YouTube odruchowo odwróciłem głowę, bo byłem przekonany, że ktoś stoi i mówi za plecami, szok i taka średnica mi się marzy.

Myślałem o Hifimanach 400i, Adueze lcd2c albo Sine i tych Oppo. Budżet do 1500-2000, rynek wtórny

Posted (edited)

Na wielu słuchawkach jest ten efekt z odwracaniem głowy.Pm-2 są lekko ocieplone,ale według mnie średnica jest ich wielkim atutem. Vocale są piękne,można lepiej ale za dużo więcej. Warto doinwestować je skórzanymi padami i firmowym kablem Xlr. Jak dla mnie jedyną wadą Pm-2 jest prawdopodobny brak serwisu. Oppo zaprzestało produkcji typowego audio.

Jak napisałem wcześniej Pm-2 to wyższa liga niż 2c. Śmiem przypuszczać iż podobnie jest z pozostałymi wymienionymi Przez Ciebie słuchawkami.

i po bólu - https://pl.aliexpress.com/item/4000970297237.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.15951807W1XPna&algo_pvid=4b809889-2e24-49a3-b399-a9dde45fc7ea&algo_expid=4b809889-2e24-49a3-b399-a9dde45fc7ea-2&btsid=0ab6fb8815912612501258427e1486&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

Edited by Tommy66
  • 2 weeks later...

Kupiłem używane Oppo pm2, grają tak jak oczekiwałem, świetnie współpracują zarówno z Cobaltem i Aune T1 mk2, z Cobaltem nawet lepiej, średnica jest trochę dalej od głowy i bas schodzi niżej, choć czasem brakuje lampowej magi, np. słuchając bluesa. Zauważyłem, że pojawił się kolejny model Aune T1- T1s. Dodano bluetooth i zmienił się przetwornik na  SABRE, ktoś go testował?