Jump to content

Recommended Posts

Witam przychodze na to forum z problemem na który nie mogę znaleźć rozwiązania a już przeszukałem pół internetu. 

Chodzi o szumy podczas próby nagrywki w programie REAPER. Zakupiłem nowy mikrofon MOZOS Mkit-800 pro w zestawie ze statywem, pop filtrem itp. Do zestawu była dołączona zewnętrzna karta dźwiękowa na USB z wejściem Mini Jack pod słuchawki i pod mikrofon. 

I tu się zaczyna problem, wcześniej korzystałem z tańszego mikrofonu za ok. 40zl z sieciowki i dźwięk byl ok tyle że efekt końcowy brzmiał jakby się trzymało głowę z miednicy. Szumy pojawiały się już wtedy (też była używana zewnętrzna karta dźwiękowa) a co najdziwniejsze było je słychać nadal pod odłączeniu mikrofonu! Doszedłem do wniosku że kupię trochę lepszy mikrofon i wtedy może te szumy się wyciszą (wiem dziwna teoria) no ale niestety jest to samo plus mikrofon sam w sobie bardzo cicho nagrywa. Testowałem również na komputerze i laptopie, zarówno pod wejścia mikrofonowe i słuchawkowe i również z kartą dźwiękową. (na USB 3.0 i 2.0 nie ma żadnej różnicy) 

I tu się pojawia pytania czy ktoś tak miał i poradził sobie z tym jakoś? Czytałem o zasilaczu Phantom pod ten mikrofon ale też chciałem zapytać czy jest możliwosc że wtedy te szumy znikną? Bo skoro słychać je nadal po odłączeniu mikrofonu to co innego może być przyczyną? Jest jakaś metoda na to bez wydawania kolejnych setek?

Dzięki z góry za pomoc. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...