Jump to content

Słuchawki do 700zł


teeoth
 Share

Recommended Posts

Witam

Rozważam zakup słuchawek wokółusznych. Chciałbym słuchać muzyki z laptopa przez Xonara U5 (którego jeszcze nie kupiłem, jeśli ktoś ma lepszy pomysł w podobnej cenie - chętnie wysłucham) raczej w cichym otoczeniu.

Wolę konstrukcję półotwartą, możliwie dużą scenę. Fajnie byłoby mieć wymienne pady i odłączany przewód, oraz możliwość składania słuchawek do środka pałąka. Brzmienie: raczej zrównoważone, może być delikatnie zaznaczona wyższa średnica i góra. Bas nie powinien grać głównej roli, ale wolę, żeby był wyraźnie obecny. 

Nie mam doświadczenia ze sprzętem tej półki więc nic nie mogę powiedzieć o pasujących mi modelach.

Słucham różnych gatunków, głównie metal, folk, rock progresywny, klasyka, ambient. Słuchawki wraz z kartą chciałbym zamknąć w ok. 900zł

Z góry dziękuje za porady.

 

Edited by teeoth
Link to comment
Share on other sites

Witaj,

Nie chcę polecać czegoś czego nie słuchałem ani nie miałem, ale uwzględniając Pana preferencje, to na Pana miejscu posłuchałbym chociaż gdzieś w miarę możliwości AKG 701/702 - te drugie mają odpinany kabel. Możliwe, że jest to właśnie to czego Pan szuka. O wiele większą wiedzę posiada Pan Jakub (@EvilKillaruna) i to jego wypowiedź brałbym za najbardziej wiarygodną :) Zapewne posiadał wiele słuchawek i będzie mógł doradzić lepiej niż ja.

Co do karty dźwiękowej to nie pomogę bo nigdy nie interesowałem się kartami na usb.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedzi

K7XX wyglądają ciekawie, ale skazują mnie na massdropa i ponad miesiąc czekania. Nie wiem, czy warto, zwłaszcza że kosztowałyby ok. 880 zł.

702 też jest ciekawą propozycją, choć też przekracza budżet. W recenzjach pisze się jednak, że wymagają dobrego wzmacniacza ( jak i 701) i nie wiem, czy ta karta albo coś w podobnej cenie by wystarczyło.

Ponadto wolałbym uciec od "monitorowości".

Recenzja zachęciła mnie na razie do K550.

Edited by teeoth
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...