Jump to content

DAC/AMP USB - najlepiej przneośny - 600-700 zł - AKG M220 PRO/MEE M6 PRO

Recommended Posts

Witam wszystkich,

od dłuższego czasu śledzę blog Pana Jakuba (świetna robota :)) oraz to forum (z resztą po przeczytaniu tutejszych recenzji zakupiłem moje słuchawki).

Teraz postanowiłem się przywitać i poprosić szacownych kolegów o radę w zakresie zakupu do nich lepszego źródła :)

Otóż oczekuję na przesyłkę z AKG M220 PRO z Massdropa i postanowiłem z tej okazji zainwestować również w odpowiednie do nich źródło.

Oprócz nich mam dokanałówki MEE M6 Pro oraz rekablowane i zmodowane (mod z wytłumieniem muszli kolegi Perul z sąsiedniego forum) CAL! do bardziej popowych/rockowych kawałków

W tej chwili w domu korzystam ze zintegrowanej karty dźwiekowej na płycie głownej (Gigabyte Gaming - ALC1150 ze wzmacniaczem z układem TI NE5532 ).

Już skłaniałem się do zakupu wewnętrznej karty AIM SC808, ale jednak chciałbym miec przyjemność ze słuchania muzyki na laptopie w pracy, stąd zmiana decyzji na sprzęt na złączu USB:)

Kwota jaką chciałbym wydać to do 600 zł, ewentualnie rozważam dopłatę 100-200 zł jeśli sporo to zmieni.

Tylko czy w tej kwocie da się znaleźc coś, co będzie znacząco lepsze niż ta integra na płycie?

Co do moich preferencji - preferuję brzemienie raczej jasne i sceniczne. Słucham dużo muzyki filmowej (Hans Zimmer itp.), symfonicznych wersji utworów popularnych, oprócz tego trochę rocka/disco z lat 70'-80'-90'.

Pomyślałem (nie wiem czy słusznie :) ), że wybierając dość jasnego DACa, uda mi się dodatkowo rozjaśnić CAL!, które mimo modów dalej są dla mnie dość ciepłe/ciemne nawet do pop/rocka. M220 Pro, tak jak w recenzji, prawdopodobnie z czasem doposażę w welurowe pady

Oczywiście robiłem już rekonesans na rynku w założonej cenie i trochę jestem zagubiony. Oczywistymi wyborami wydają się E10K i Prodigy Cube, ale może da się w tym budżecie, wybierajć coś mniej oczywistego, wycisnąć nieco więcej?

Ostatnio bardzo dobre opionie zbiera wybitnie przenośny Audioquest DragonFly Black - nie wiem tylko czy do słuchawek pełnowymiarowych będzie się nadawał. Ewentualnie wersja Red, która jest mocniejsza, ale mocno naciąga budżet. Miał ktoś osobiście do czynienia z tymi urządzeniami i może coś podpowiedzieć? Jak mają się do chociażby E10K czy Cube'a? Raczej brak dodatkowcyh opcji przyłączeniowych nie będzie dla mnie problemem. 

Będę wdzięczny za podpowiedzi.

Pozdrawiam!

Edited by pbass

Jako, że sam wczoraj również zapisałem się na M220, pragnę gorąco powitać współdropowicza.

Przechodząc zaś do meritum, mniej oczywistym wyborem niż Cube BE i E10k może być któryś z produktów S.M.S.L:

- M2 (ok. 270 zł), który sam posiadam i mogę z czystym sumieniem polecić. Jest to układ podobnej klasy jak powyższe, bardziej muzykalny od E10k, kładący nacisk na średnicę, przybliżając ją i mile eksponując. Zgodnie z zapowiedzią Pana Jakuba na dniach (konkretnie 21 sierpnia) powinna pojawić się na blogu jego recenzja;

- SD-793 II (ok. 390 zł, w Massdrop można go nabyć w podobnej cenie jak M220). A tu z kolei układ bardziej zbliżony do Pana preferencji: jasny, z akcentem na dole przesuniętym w stronę sub-basu i nieco wysuszonym na średnicy. Scena niestety jest dość przeciętna, ale ogólnie powinien się ładnie zgrać z zarówno z CAL! jak i M220 na skórkowych padach (podczas gdy M2 powinien zgrać się dobrze z tymi drugimi, ale już z CAL! niekoniecznie). Uwaga! Pewną wadą w jego przypadku może być brak wejścia USB, sygnał podpina się do niego przez złącze optyczne lub coaxial.

Warto wspomnieć również o NuForce uDAC-2 (lekki, jasny, przestrzenny), tu jednak pozostają tylko używki, ponieważ układ ten nie jest już produkowany.

Jeśli zaś chodzi o Dragonfly, to niestety, ale nie miałem styczności z tym układem, więc tu niestety nie pomogę.

Edited by Folkien
  • Upvote 1

Witam równie gorąco - ja jednak zamówiłem w poprzednim "rzucie" i słuchawki podróżują juz gdzieś przez Niemcy :)

Dziekuję za propozycje. Niestety brak USB dyskwalifikuje 2 propozycje a UDAC-2 jest właściwie nie do kupienia obecnie bo brakuje nawet ofert sprzedaży używanych. Ale na recenzję M2 zdecydowanie poczekam. 

Edited by pbass

Sam, niestety, najzwyczajniej w świecie przegapiłem poprzedniego dropa, więc w tej chwili pozostaje mi tylko zazdrościć i gratulować ;) 

Tego, że używane uDACi-2 są rzadsze od jednorożców, jestem niestety świadomy, niemniej w kontekście układu o zadanych parametrach zwyczajnie nie wypadało o nim nie wspomnieć.  A SD-793 II bym tak szybko, na Pana miejscu, nie skreślał: jeśli komputer nie posiada wyjścia S/PDIF, zawsze można podłączyć go przez odpowiedni adapter lub w ostateczności  DACa z wyjściem optycznym, np. wspomnianego M2. 

20 hours ago, Folkien said:

Sam, niestety, najzwyczajniej w świecie przegapiłem poprzedniego dropa, więc w tej chwili pozostaje mi tylko zazdrościć i gratulować ;) . 

Dziękuję.

Dzisiaj miałem mega niespodziankę - otóż słuchawki dzisiaj do mnie dotarły i, co ciekawe, omijając jakiekolwiek dodatkowe koszty w postaci cła czy VATu :)

Od czasu wysłania minęło 7 dni, więc bardzo dobry czas myślę jak na taką odległość.

Pierwsze wrażenia są mieszane. 

O ile w zakresie sceny w porównaniu do CAL! jest zdecydowanie lepiej, to już w kwestii dynamiki wydają mi się słabsze. Musze ustawiać głośność na okolice 60-70% aby uzyskać lepsze efekty, ale robi się już dość głośno.

Podejrzewam, że to klasyczne objawy braku należytego napędzenia/wysterowania i podczas gdy dla CAL! jest ok, to dla AKG jest za słabo. No chyba, że sie mylę w tym zakresie - wtedy proszę o naprostowanie :)

Podsumowując - poszukiwania DAC/AMP muszę zintensyfikować :) 

Czekając na recenzję SMSL chętnie przeczytam inne propozycje, może Pan @EvilKillaruna jeszcze coś podpowie (może w temacie DragonFly) i powyższych wątpliwości? W recenzji znalazłem informacje, że AKG są umiarkowanie ciężkie do napędzenia, ale może jednak sporo trudniejsze niż CAL! i wymagające czegoś więcej niż karta na płycie nawet ze wzmocnieniem?

Edited by pbass