Jump to content
Sign in to follow this  
Fowo

Słuchawki mobilne (V-ki) do 500 złotych

Recommended Posts

Hej, witam moi drodzy. Niestety jakiś czas temu zostałem obrabowany co pozostawiło mnie bez moich RHA ma750i które uważałem za szczyt jakości w stosunku do ceny  (kupowane za 440 złotych, z tego co widzę  obecnie spadły o stówkę). Doszedłem więc do wniosku że czas aby dobrać się do nowych mobilniaków. Cięzko jest mi coś jednak znaleźć. Co do źródła, używam telefonu (samsung s10e) chociaż posiadam też wzmacniacz (Fiio A3 e11K, przy moich RHA zauważyłem brak dużej poprawy dźwięku więc przestałem go przy sobie mieć w trakcie podróży autobusowych). Gatunek którego głównie słucham to progresywny rock i metal, dlatego delikatne V-ki to chyba najodpowiedniejsze brzmienie adekwatne do pojawiających się tonacji.

Co bylibyście mi w stanie polecić? Nie mam preferencji co do typu słuchawek tak długo jak nie są wokołouszne. Priorytetem po jakości dźwięku jest wykonanie, scena, rozmiar w tej kolejności. Preferencyjnie chciałbym wydać coś  w granicach 300-400 złotych ale w zamian za dużą poprawę jakości jestem gotów dorzucić stówkę. Zastanawiałem się nawet nad zakupem Sennheiser Momentum za 650zł w top hifi, ale niestety mam dość spore uszy i słuchawki do wygodnych w mym odczuciu nie należały.

No i nie będę ukrywał, jeżeli nie znajdę nic ciekawego, chyba zakupię po raz kolejny przetestowane już RHA ma750i... :)

Z góry dzięki, pozdrawiam

• Sad 1

FA1 Vkowe nie są, mocno inne granie niż RHA. Natomiast w ciężkiej muzie dają radę. Aune E1 są świetne, natomiast mam trochę wątpliwości czy akurat do takiej muzyki.
Jeżeli FA1 byłyby zbyt monitorowe/suche, to FH1s mogą się sprawdzić.

Dzięki wielkie, poszukam sposobu żeby zrobić odsłuchy na podanych przez was modelach :)

Jeszcze jedna prośba, bylibyście mi w stanie polecić coś nausznego z miękkimi nausznicami? Nie ukrywam, zastanawiałem się też nad zakupem Audiotechniki ATH-PDG1 która co prawda kosztuje 600 więc więcej niż moje klamerki ale mógłbym też używać jej do komputera a na podróż przełączać na wąski kabel. Te jedne słuchawki będę miał okazję przesłuchać za 2 tygodnie w hifi, są jeszcze jakieś fajne alternatywy?