Jump to content

Jak podwyższyć jakość utworów w słuchawkach Denon - co dokupić?

Recommended Posts

Cześć, jestem w tym temacie początkującym. Prosiłbym więc o wyrozumiałość. Do rzeczy. Jak mógłbym polepszyć dźwięk z laptopa? Lenovo y510p? Co dokupić? W obecnych czasach? Kartę dźwiękową? Kartę zewnętrzną? Wzmacniacz? Czy jakieś kolumny? Wolałbym słuchawki nauszne jeśli miałbym wybierać. Czytałem troszkę na ten temat jednak za wiele mi nie rozjaśniło. Szczególnie jeśli chodzi o cenę a jakość. Budżetu nie mam ustalonego co nie znaczy, że śpię na kasie. ;) Dlatego może prosiłbym Was czy moglibyście napisać jakie kroki poczynić by dźwięk z mojego laptopa był lepszy, był w dobrej jakości? Dzięki z góry. :) 

PS. Modów przepraszam, jeśli zły dział jednak nie wiedziałem za bardzo gdzie umieścić temat. ;)

Edited by dre4merOn

Przydało by się więcej szczegółów. Zarówno w kwestiach preferencji brzmieniowych , jak i rodzaju słuchawek, doświadczeń audio lub jego braku , stąd posucha w wątku. Mimo wszystko jakieś widełki cenowe by się przydały.

Tak ogólnie to spróbuje Cię nakierować. Na nasze szczęście  autor bloga przewidział takie rozterki jak Twoje i już przygotował odpowiedź. Nic, tylko brać i dziękować.

http://www.audiofanatyk.pl/jak-samodzielnie-wybrac-sluchawki/#sprzet-zrodlowy

http://www.audiofanatyk.pl/category/polecane/

• Upvote 2

• 1 year later...

Wiem, że temat ma już ponad rok. I przepraszam, że dopiero teraz go odświeżam. Jednak w końcu zbieram się za zakup karty dźwiękowej usb. Jeśli chodzi o szczegóły o de mnie. Chciałbym słuchać muzyki w jakości .flac albo ze streamingów Spotify lub Tidal. Jednak mam mieszane uczucia co do streamingów i nie wiem czy po prostu nie zacznę kupować płyt, tylko za bardzo nie wiem gdzie. Mojej muzyki typu DJ Tiesto nie łatwo znaleźć w jakości .flac albo wręcz płyt CD z których mógłbym zrobić .flac. Rodzaj słuchawek? Mam Denon Ah GC20. Grają ładnie ale czuję, że ich nie wykrozystuję w 100%. Szczególnie na laptopie z integrą Realteka. Jeśli chodzi o moje doświadczenie audio jest raczej słabe czyli brak chociaż potrafię tak myślę, że potrafię rozróżnić mp3 od .flac. Zastanawiam się nawet nad wzmacniaczem z bluetooth. Bo moje słuchawki mają bluetooth, kabel także odpinany. Tyle tylko, że zapewne wzmacniacz droższy i to dużo. Do wydania mam chyba jak na moje wymagania nie za dużo około 300zł. Chyba, że naprawę warto do czegoś dołożyć wtedy tak zrobię.

Edited by dre4merOn

Słyszenie lub nie słyszenie różnicy między Flac a mp3 nie zależy jedynie od Pana, również zależy od samego sprzętu.

Są słuchawki, które wywlekają na wierzch wszystkie niedoskonałości po stronie utworu, a są słuchawki, które się nie przejmują niedoskonałościami i ich nie ukazują.

Ja mam AK XB 10 jest to wzmacniacz bluetooth, ale tylko w jednym kierunku z odtwarzacza do XB 10 przez Bluetooth, dalej po kablu do słuchawek, takie rozwiązanie kosztuje 800 zł, więc jak Pan widzi jest drogie, oczywiście jakieś są tańsze, natomiast nadal nie będzie według mnie rozwiązanie, które pozwoli Panu kombinować czy wybrać takie czy takie, a może takie, wzmacniacze Bluetooth jest to odsetek względem normalnych wzmacniaczy.

Dalej nawet gdyby kupił Pan wzmacniacz Bluetooth to najlepiej z kodekiem apt-x lub apt-x hd, natomiast to wymaga również tego kodeka po stronie odtwarzacza lub słuchawek, zależy w którą stronę przesyłamy sygnał. Jest to gra warta świeczki o ile potrzebuje Pan mobilności, nawet w domu, jeśli nie i może się Pan uwiązać kablami przy biurku to wtedy Bluetooth przestaje mieć jakikolwiek sens z racji ceny i wymagań jakie trzeba spełnić, aby uzyskać najlepszy efekt.

• Upvote 1