Jump to content
Sign in to follow this  
cojestdomuzyki

Bluetooth? Czy gdziekolwiek to znajdę?

Recommended Posts

Być może kontrowersyjne pytanie i temat.

Muzykiem nie jestem, ale muzykę lubię :) Więc z góry przepraszam za kolokwialne słownictwo. Tak się złożyło, że dostałem trochę pieniędzy do wydania na domowy sprzęt audio. Jednak jest jeden warunek narzucony przez "górę". Wygląda tak, że system ma mieć możliwość połączenia bezprzewodowego. Warunek ten jest konieczny i niezaprzeczalny. Głównie połączenie będzie po kablu, ale możliwość musi być.

Zestaw ma być mniej więcej uniwersalny, do muzyki, filmów, gier. Połączenie przez komputer, ewentualnie telefon.
Po wstępnych poszukiwaniach chciałem złożyć zestaw z:
https://www.musicexpress.pl/pl/product/14442,yamaha-hs-7-black-zestaw-monitorow-statywy,1215
Do tego bym potrzebował jakiś interfejs, jednak nie jestem w stanie znaleźć nic co zapewniałoby dodatkowo bezprzewodowość.

Czy jest na rynku dostępny interfejs zapewniający dodatkowo połączenie np. bluetooth? Może jest jakieś inne rozwiązanie, które by pozwoliło łączyć się bezprzewodowo?

Może poszedłem całkiem w złą stronę i powinienem szukać czegoś innego?

Idź prosto, bez kombinowania, bez amplitunerów.
Kup głośniki 2.0, do tego wzmacniacz a połączenie BT uzyskasz przez np. takie urządzenie :) Sam korzystam z takiego rozwiązania i jest bardzo zadowolony i mój portfel w sumie też.

Super! dzięki :)
Czyli te yamahy hs7 to w miarę dobry, uniwersalny wybór?
Tak naprawdę na osprzęt mogę (choć nie muszę) wydać jeszcze pewnie z 1 000 zł. Co byś polecał w takim razie do takiego zestawu? Jaki wzmacniacz?

Czy ma sens przygotowywanie się na rozbudowywanie takiego zestawu w przyszłości o jakieś mini głośniczki, żeby zrobić sobie 4.0 np. do lepszej inercji w filmach?

Posted (edited)

Tylko rozumiem, że ewentualnych głośników nie wybierasz od tak, bo ładnie wyglądają? Żeby potem zawodu nie było.

Przy słuchawkach trzeba spędzić sporo czasu na poszukiwaniach, a głośniki szczególnie pasywne, to według mnie trochę więcej zachodu, dlatego trzeba temat dobrze przemyśleć, a jeśli to nie mają być podłogówki, to tym łatwiej będzie z ewentualnym odsłuchem we własnym salonie. :) Jak już wydawać pieniądze, to mądrze. Bo kupić jest łatwo, sprzedać już niekoniecznie.

A to, że według opinii/ recenzji ładnie gra, to nie oznacza, że i u Ciebie w salonie tak samo ładnie zagra, o ile Ci się spodoba w ogóle samo brzmienie. Ale to już tylko odsłuch we własnym salonie odpowie na pytanie, czy recenzje mówią prawdę czy nie.

Godzinę temu, cojestdomuzyki napisał:

Czy jest na rynku dostępny interfejs zapewniający dodatkowo połączenie np. bluetooth?

Pomijając bluetooth(np. Mozos), to nie interfejsu potrzebujesz, amplitunery, to raczej do kina domowego, a rozumiem, że nie o tym mowa, a do tak szerokich zastosowań, jednak potrzeba przetwornika i wzmacniacza, albo osobno, albo jako jedno urządzenie. Nie mniej trzeba zacząć od końca, czyli od głośników, a potem dobrać elektronikę pod  te konkretne głośniki.

Jeśli jesteś już przekonany co do zakupu podanego przez Ciebie modelu głośników, to zostaje Ci właśnie do zakupu Mozos dla łączenia z BT i do tego przetwornika oraz wzmacniacza dla połączenia typowo kablowego. Chyba, że Ci budżetu braknie na przetwornik, to wtedy Mozosa można wykorzystać jako przetwornik, bo wzmacniacz musi być tak czy siak, bez niego ani rusz.

Edit: A nie dopatrzyłem, że to aktywne głośniki, więc jeśli o te konkretne chodzi to na sam początek w sumie Mozos powinien wystarczyć. To wyżej co napisałem dotyczy w sumie głośników pasywnych.

Edited by Nehero