Jump to content

Recommended Posts

Cześć,

Z racji tego, że mam w samochodzie fabryczny dobry zestaw hifi - Bowers&Wilkins, chciałbym wycisnąć z niego jak najwięcej. Jak dotąd podpinałem pod niego iPhone XS Max po kablu Lighting i puszczałem muzykę z Apple Music. Od wczoraj uruchomiłem Tidal i puszczam kawałki w wersji Master. Ciężko jednak spodziewać się cudów, skoro ograniczeniem będzie sam telefon... Czy można do tego podpiąć jakiegoś DAC, aby był pomiędzy smartfonem z wejściem Lightting i USB w samochodzie? Czy taki sprzęt w ogóle istnieje i czy to coś w ogóle da?

Będę wdzięczny za odpowiedzi. 

Pozdrawiam

Telefon i jego jakość nie ma nic do rzeczy w tym przypadku. On robi tutaj tylko za transport plików. Sam używam iphona X w systemie Sync3 i zarówno Twój jak i mój system zagrają tak jak potrafią bez względu jaki telefon podłączysz. Czy jest możliwość wpięcia pomiędzy jakiegoś DAC, który poprawiłby sytuacje? Nie wiem, ale nie sądzę.

8 minut temu, Palpatine napisał:

Telefon i jego jakość nie ma nic do rzeczy w tym przypadku. On robi tutaj tylko za transport plików. Sam używam iphona X w systemie Sync3 i zarówno Twój jak i mój system zagrają tak jak potrafią bez względu jaki telefon podłączysz. Czy jest możliwość wpięcia pomiędzy jakiegoś DAC, który poprawiłby sytuacje? Nie wiem, ale nie sądzę.

Dzięki za odpowiedź. Czy więc, samo wpięcie telefonu przez Lighting-usb i puszczenie kawałków z Tidal w wersji Master zapewni mi najlepszy odsłuch, na jaki stać ten zestaw B&W w samochodzie? 

2 godziny temu, Palpatine napisał:

Wg mnie, tak.

Dzięki jeszcze raz 

Posted (edited)

Są jeszcze transmitery bluetooth fm.

Ja mam  Xiaomi Roidmi 3s

I moim zdaniem ma lepszą barwę dźwięku niż odtwarzacz cd w moim samochodzie,  szumi i zdarzaja sie artefakty. Nie słuchałem z iphonem.

Można jeszcze podlączyć muzykę za pomocą mini jacka jeśli jest taka u Ciebie możliwość. Czasami trzeba wyprowadzić kable, bo radio czy wzmacniacz ma taka możliwość, tylko tak jakby ukrytą, wtedy można podłaczyc jakiegoś daca typu chord mojo lub cobalt lub dapa a do niego podlaczyć iphona jako transport.

U mne  jest taka możliwość tylko trzeba programować to w komputerze samochodu.

Można dokupić też moduł wzmacniacza z bogatszej  wersji, przynajmniej ja mam taka możliwość.

Ostatnio możliwość to zapytanie w jakimś dedykowanym zakładzie zajmującym sie tego typu ulepszeniami.

Myśle że tanio i prosto nie będzie, ale sie da.

Edited by NuYam

2 godziny temu, NuYam napisał:

Są jeszcze transmitery bluetooth fm.

Ja mam  Xiaomi Roidmi 3s

I moim zdaniem ma lepszą barwę dźwięku niż odtwarzacz cd w moim samochodzie,  szumi i zdarzaja sie artefakty. Nie słuchałem z iphonem.

Można jeszcze podlączyć muzykę za pomocą mini jacka jeśli jest taka u Ciebie możliwość. Czasami trzeba wyprowadzić kable, bo radio czy wzmacniacz ma taka możliwość, tylko tak jakby ukrytą, wtedy można podłaczyc jakiegoś daca typu chord mojo lub cobalt lub dapa a do niego podlaczyć iphona jako transport.

U mne  jest taka możliwość tylko trzeba programować to w komputerze samochodu.

Można dokupić też moduł wzmacniacza z bogatszej  wersji, przynajmniej ja mam taka możliwość.

Ostatnio możliwość to zapytanie w jakimś dedykowanym zakładzie zajmującym sie tego typu ulepszeniami.

Myśle że tanio i prosto nie będzie, ale sie da.

Wszelkie przeróbki i ingerencje nie wchodzą w grę. Cały zestaw jest fabrycznie zamontowany i według tego co się chwalą producenci opracowany przez B&W do tego właśnie samochodu. 19 głośników, subwoofer z 25cm głośnikiem. Gra to naprawdę fajnie, jako dodatkowe wyposażenie też trochę kosztowało, dlatego zależy mi na tym, aby nakarmić to dobrym źródłem dźwięku. 

Tam jest źródło dźwięku głęboko wbudowane w system i nie da się go wymienić w prosty sposób, a zapewne wymiana wiąże się z utratą gwarancji. Raz jeszcze - telefon nie jest źródłem dźwięku, jest jedynie transportem/dyskiem twardym ew stramerem (tidal)

16 minut temu, Palpatine napisał:

Tam jest źródło dźwięku głęboko wbudowane w system i nie da się go wymienić w prosty sposób, a zapewne wymiana wiąże się z utratą gwarancji. Raz jeszcze - telefon nie jest źródłem dźwięku, jest jedynie transportem/dyskiem twardym ew stramerem (tidal)

Tak, tłumaczyłem tylko koledze moje początkowe intencje. Twoja poprzednia odpowiedź mnie usatysfakcjonowała i przestałem szukać już dalej :)