Jump to content

Monitory aktywne bliskiego pola + subwoofer ~10 000zł

Recommended Posts

Witam szukam monitorów bliskiego pola do częściowo zaadaptowanego pomieszczenia 18m2. Posiadam kartę zewnętrzną Focusrite 2in2 solo (1 gen) do której podłączony mikrofon Rode NTK i zależy mi na podlaczeniu dobrej klasy aktywnych monitorów bliskiego pola które beda słuzyc do odsluchu. Planuje do monitorów dołączyć subwoofer wiec niskie tony w monitorach nie są głównym tematem poszukiwań. Chciałbym poznać wasze opinie. O subwooferach za wiele nie wiem a monitory ktore bralem pod uwage to:

APS AEON
Focal CMS 65 - ciezko dostepne
Eve SC 207/208

Jeśli chodzi o subwoofer nie mam pojęcia. Proszę o Waszą pomoc!

Posted (edited)

Hej

Mam obecnie tylko słuchawki i nie słuchałem żadnego a wymienionych powyżej głośników.

Niemniej zastanawiam się nad głośnikami do komputera i myślę nad Kef Ls50 wireless oraz Adam audio a7x, które to zestawy też mają wyjścia na subwoofer. Bardziej skłaniam się w stronę Kef mimo wszystko.

Na pewno w tego typu zestawach duże znaczenie będzie miało źródło gdy podpinamy poprzez rca. Istotne znaczenie powinny mieć kable zasilające i połączeniowe. W kolumnach aktywnych duże znaczenie ma też jakość wzmacniaczy, układ dac itp.

Taki wybór nie jest łatwy, gdyż jak sądzę nie wiele osób testowało  wymienione przez Ciebie zestawy jednocześnie z Twoim interfejsem.

Sądzę też, że na tym forum większość osób preferuję innego typu brzmienie niż nastawione tylko wyłącznie na odsłuch studyjny i jest to forum skupione jak na razie głównie na słuchawkach i torze pod nie.

Opcje masz dwie odsłuchy w salonach z Twoim interfejsem, ewentualne wypożyczenie do testów za kaucją. Druga opcja to zakup na podstawie recenzji i preferencji cenowej, bez wcześniejszego odsłuchu z upewnieniem się o ewentualnej możliwości zwrotu.

Żadna recenzja czy opinia nie da Ci i tyle co samodzielny odsłuch.

To, że zestaw jest stosunkowo drogi nie oznacza, że  będziesz z niego zadowolony, może też wymagać dalszych inwestycji.

Jeśli dokonasz już zakupy proszę podziel się swoimi spostrzeżeniami jak taki konkretny zestaw gra. Pozdrawiam :)

Edited by NuYam

@NuYam Do Kef LS 50 , podłączysz subwoofer, bo ma dedykowane gniazdo, natomiast do Adam A7X, nie da rady,  fizycznie nie ma takiej możliwości , bo nie ma gniazda wyjściowego z monitora . Zresztą podobna sytuacja jest przy A5X , podłączenie do gniazda sterującego głośnością obu kolumn równocześnie, albo zaskoczy , albo nie zaskoczy i zaskoczy kupującego . W tej opcji Kefy wygrywają . Ale są przecież jeszcze inni producenci monitorów aktywnych  Klipsch , Dynaudio,

EVE AUDIO SC 207

KRK V8S4

APS KLASIK

Klipsch Reference Wireless RW-51M

Jest z czego wybrać . Nie brałem pod uwagę gniazda sub.

• Like 1