Jump to content

Monitory aktywne bliskiego pola + subwoofer ~10 000zł


Recommended Posts

Witam szukam monitorów bliskiego pola do częściowo zaadaptowanego pomieszczenia 18m2. Posiadam kartę zewnętrzną Focusrite 2in2 solo (1 gen) do której podłączony mikrofon Rode NTK i zależy mi na podlaczeniu dobrej klasy aktywnych monitorów bliskiego pola które beda słuzyc do odsluchu. Planuje do monitorów dołączyć subwoofer wiec niskie tony w monitorach nie są głównym tematem poszukiwań. Chciałbym poznać wasze opinie. O subwooferach za wiele nie wiem a monitory ktore bralem pod uwage to:

APS AEON
Focal CMS 65 - ciezko dostepne
Eve SC 207/208

Jeśli chodzi o subwoofer nie mam pojęcia. Proszę o Waszą pomoc!

Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Hej

Mam obecnie tylko słuchawki i nie słuchałem żadnego a wymienionych powyżej głośników.

Niemniej zastanawiam się nad głośnikami do komputera i myślę nad Kef Ls50 wireless oraz Adam audio a7x, które to zestawy też mają wyjścia na subwoofer. Bardziej skłaniam się w stronę Kef mimo wszystko.

Na pewno w tego typu zestawach duże znaczenie będzie miało źródło gdy podpinamy poprzez rca. Istotne znaczenie powinny mieć kable zasilające i połączeniowe. W kolumnach aktywnych duże znaczenie ma też jakość wzmacniaczy, układ dac itp.

Taki wybór nie jest łatwy, gdyż jak sądzę nie wiele osób testowało  wymienione przez Ciebie zestawy jednocześnie z Twoim interfejsem.

Sądzę też, że na tym forum większość osób preferuję innego typu brzmienie niż nastawione tylko wyłącznie na odsłuch studyjny i jest to forum skupione jak na razie głównie na słuchawkach i torze pod nie.

Opcje masz dwie odsłuchy w salonach z Twoim interfejsem, ewentualne wypożyczenie do testów za kaucją. Druga opcja to zakup na podstawie recenzji i preferencji cenowej, bez wcześniejszego odsłuchu z upewnieniem się o ewentualnej możliwości zwrotu.

Żadna recenzja czy opinia nie da Ci i tyle co samodzielny odsłuch.

To, że zestaw jest stosunkowo drogi nie oznacza, że  będziesz z niego zadowolony, może też wymagać dalszych inwestycji.

Jeśli dokonasz już zakupy proszę podziel się swoimi spostrzeżeniami jak taki konkretny zestaw gra. Pozdrawiam :)

Edited by NuYam
Link to post
Share on other sites

@NuYam Do Kef LS 50 , podłączysz subwoofer, bo ma dedykowane gniazdo, natomiast do Adam A7X, nie da rady,  fizycznie nie ma takiej możliwości , bo nie ma gniazda wyjściowego z monitora . Zresztą podobna sytuacja jest przy A5X , podłączenie do gniazda sterującego głośnością obu kolumn równocześnie, albo zaskoczy , albo nie zaskoczy i zaskoczy kupującego . W tej opcji Kefy wygrywają . Ale są przecież jeszcze inni producenci monitorów aktywnych  Klipsch , Dynaudio,

EVE AUDIO SC 207

KRK V8S4

APS KLASIK

Klipsch Reference Wireless RW-51M

Jest z czego wybrać . Nie brałem pod uwagę gniazda sub.

 

  • Like 1
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...