Jump to content

Recommended Posts

Cześć

Posiadam słuchawki:

- AKG K612PRO

- ATH-MSR7

- ATH-SR50BT

- FIIO FH1

Póki co napędzam je czarną ważką stacjonarnie, a przenośnie Shanlingiem M2s. Z poszczególnych słuchawek jestem zadowolony i w tej części nic na razie nie chcę zmieniać. Potrzebuję do nich DACa, głównie do zastosowań stacjonarnych. 

Chcę:

- Poprawić ogólną jakość dzwięku

- Poszerzyć nieco scenę

- Nadal dobrze kontrolować górę, głównie za sprawą chimerycznych dość w tej materii MSR7

Nie chcę jakoś sztucznie i dramatycznie zwiększać basu. Może być na obecnym poziomie, ciut większy, na pewno nie "pulchniejszy". 

Myślałem o Cobalcie albo chwalonym ostatnio IFI ZEN DAC. IFi da mi dodatkowo wyjście zbalansowane, ale to mi obsłuży tylko FiiO więc nie wiem, czy jest sens. Z drugiej strony jest tańszy i podobno na tym samym poziomie co Cobalt. Budżet do 1k PLN, mogę odrobinę zwiększyć. Proszę o sugestie. 

Witam,

Moim zdaniem dobre wytypowanie. Cobalt mi osobiście lepiej się sprawdza ze słuchawkami dokanałowymi. Zen DAC jest zaś wygodniejszy i z lepszym connectivity pod słuchawki stacjonarne. Do tego ten jego bass booster potrafi z takimi słuchawkami jak posiadane dać faktycznie ciekawe efekty basowe. Góra jest nieco cieplejsza niż w Cobalcie, ale nie jest to duża różnica. Jeśli chimeryczność MSR7 jest problemem, to na Zenie powinno być lepiej niż na Cobalcie. Ze swoich słuchawek testowych i pożyczonych jakie mam obecnie (bez K1000), w zasadzie tylko K240 MKII, iSine 10 oraz LCD-i3 lubiły się mocniej z Cobaltem. Resztę, w tym LCD-XC i Kennerton Magni, preferowałem przez tonalność bardziej z Zena. XC i Magni to już jaśniejsze słuchawki.

Nie wiem tylko czy nie będzie słyszalnego lekko szumu na FH1, ale nawet i on nie jest w Zenie duży i to na moich Etymoticach HF2, które są dosyć czułe na te sprawy. Na taką sytuację, jeśli więc już wystąpi, pomoże najpewniej adapter, który szykuję m.in. właśnie w oparciu o testy na Zenie, a który będzie odfiltrowywał śmieci na wyjściu z wydajnymi dokanałówkami. Oczywiście jeśli się uda.

Namawiał, namawiał i namówił ;) Zamówione w Audiofanatyku. Czy to jakiś sprawdzony dostawca? :D

Dziękuję Panie Jakubie za pomoc.

• Thanks 1

Bardzo dziękuję, aczkolwiek nie miałem takiej intencji w swojej rekomendacji. Mam go obecnie na testach razem z Blue, a prywatnie posiadam właśnie Cobalta. Niemniej z podziękowaniami najlepiej poczekać aż sprzęt przyjedzie i sprawdzi się w praktyce. 

Adapter będzie w całości mojej produkcji, o ile uda mi się go wcisnąć w istniejący już i dostępny ADP63. Także można powiedzieć, że tak, sprawdzony dostawca ;).

Byłem raczej zdecydowany na Zena. Potrzebowałem tylko klepnięcia w ramię typu "Stary, kup to" ;)

Czy warto się interesować jakimś zewnętrznym zasilaniem do tego DAC-a? W komplecie chyba nie ma... 

Posted (edited)
1 godzinę temu, Eberloth napisał:

Byłem raczej zdecydowany na Zena.

Jak byłeś zdecydowany, to włóż do koszyka i kup :D Jak coś zawsze będziesz mógł zwrócić, gdyby coś.

Edited by Nehero

Posted (edited)

Paczka przyszła wczoraj - dziękuję bardzo! Jestem po pierwszych odsłuchach. Pod wrażeniem. Nie mogę tylko sprawdzić FH1 po wyjściu zbalansowanym. Takie cudo jest mi potrzebne: https://allegro.pl/oferta/ibasso-ca02-adapter-balanced-jack-2-5mm-4-4-7504007913?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_ELKTRK_PLA_RTV+i+AGD&ev_adgr=Sprzęt+audio+przenośny&gclid=CjwKCAjw_LL2BRAkEiwAv2Y3SXpmOagY3IXdJmsuuLFKEP6Xp4fmGt903epjwT3Ap66OMJmwsL0yuBoCbqEQAvD_BwE Ten model będzie ok czy szukać czegoś innego? 

O - takie jeszcze znalazłem. Darmo! :D https://audeos.pl/pl/p/Adapter-Effect-Audio-z-2%2C5-mm-na-4%2C4-mm-Pentaconn/1068

Edited by Eberloth

W dniu 21.05.2020 o 18:04, Eberloth napisał:

Czy warto się interesować jakimś zewnętrznym zasilaniem do tego DAC-a? W komplecie chyba nie ma...

Jeśli masz laptopa, to można porównać czy jest jakaś różnica w porównaniu do komputera stacjonarnego. Będziesz mial porównanie bateria kontra zasilanie sieciowe, ale podobno nie słychać dużej róznicy nawet z zasilaczem liniowym.