Jump to content
Sign in to follow this  
Kyree96

Yamaha a-s 501, a-s701 z klipsch r-51m

Recommended Posts

Witam,

Składam swój zestaw i myśle nad yamaha a-s 501 lub a-s 701 z klipsch r-51m zależy mi na bardziej mięsistym brzemienia żeby wysokie jak i niskie tony były bardziej charakterne.

Chciał bym z czasem mieć  możliwość powiększać tego zestawu o dodatkowe głośniki. 


Aktualnie mam zestaw w którym dźwięk jest płaski i straszne mi to przeszkadza. 

Słucham naprawde różnorodnej muzyki głównie psy-rocka z końca lat 60-70 oraz jazzu,  ale mam tez dzień ze lubię trochę elektroniki oraz ciężkiego metalu lub punku.
Pokój jest w kwadracie i ma ok 25 m. Proszę o opinie na temat tego zestawu. Czy może coś wymienić? Mam do wykorzystania +/-3000zl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posiadam A-S701 i głośniki Bowers Wilkins (modelu nie pamiętam) więc mój post może nie pomóc ale w Yamaszce cenie sobie pokrętła z treble i bass. Nadają one właśnie tego mięsa którego mi brakuje, bez przesterów czy zbyt mocnych zniekształceń. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Yamaha AS-701, jest jak najbardziej  okej, natomiast Kilpsch R-51m , jest głośnikiem stosowanym jako efektowy, do kina na tyły. Fronty od klipscha to RP-500M i 600M i one się nadają na głośniki główne, ale są droższe, potrafią grać samodzielnie całym pasmem i z dobrym basem. 600 M jest największa i ma najwydajniejsze głośniki i tu można już nieżle pograć . 500M , grają też z dużym rozmachem, ale ustępują minimalnie dynamiką i zejściem basu na dole, ale spokojnie mogą zagrać każdy utwór  z odpowiednią siłą, i precyzją . R51 M , są monitorami, które ne są do grania jako fronty i niestety, w porównaniu nie są w stanie zagrać tak jak 500 i 600. 

Z Yamaha będą grały żywo i energetycznie z dobrym , szybkim i mocnym basem i żywą górą. Tu nie będzie słodko i ospale . Klipsche są bardzo wydajne i mocno obciążalne i potrafią grać na bardzo dużych poziomach głośności , bez utraty kontroli . Wysoka sprawność monitorów jest ich dodatkowym atutem .

Polecam jednak, nie wydawać pieniędzy na R -51 , tylko co najmniej na RP-500M,   ewentualnie zamiast Klipscha  Kupić Monitor Audio Brąze 2 za 1790 zł. Ładnie grające z łagodniejszą górą, ładną średnicą i stereofonią i dobrym basem, ale grającym bardziej miękko jak Klipsch i nie tak dynamicznie.

W póżniejszym czasie można dokupić aktywny subwoofer i mamy zestaw koncertowy.  Yamaha ma gniazdo subwooferowe,  mamy możliwość rozbudowy systemu do wersji 2.1:)

Edited by pablo650

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...