Jump to content
Sign in to follow this  
Kyree96

Yamaha a-s 501, a-s701 z klipsch r-51m

Recommended Posts

Witam,

Składam swój zestaw i myśle nad yamaha a-s 501 lub a-s 701 z klipsch r-51m zależy mi na bardziej mięsistym brzemienia żeby wysokie jak i niskie tony były bardziej charakterne.

Chciał bym z czasem mieć  możliwość powiększać tego zestawu o dodatkowe głośniki. 

Aktualnie mam zestaw w którym dźwięk jest płaski i straszne mi to przeszkadza. 

Słucham naprawde różnorodnej muzyki głównie psy-rocka z końca lat 60-70 oraz jazzu,  ale mam tez dzień ze lubię trochę elektroniki oraz ciężkiego metalu lub punku.
Pokój jest w kwadracie i ma ok 25 m. Proszę o opinie na temat tego zestawu. Czy może coś wymienić? Mam do wykorzystania +/-3000zl

Posiadam A-S701 i głośniki Bowers Wilkins (modelu nie pamiętam) więc mój post może nie pomóc ale w Yamaszce cenie sobie pokrętła z treble i bass. Nadają one właśnie tego mięsa którego mi brakuje, bez przesterów czy zbyt mocnych zniekształceń. 

Posted (edited)

Yamaha AS-701, jest jak najbardziej  okej, natomiast Kilpsch R-51m , jest głośnikiem stosowanym jako efektowy, do kina na tyły. Fronty od klipscha to RP-500M i 600M i one się nadają na głośniki główne, ale są droższe, potrafią grać samodzielnie całym pasmem i z dobrym basem. 600 M jest największa i ma najwydajniejsze głośniki i tu można już nieżle pograć . 500M , grają też z dużym rozmachem, ale ustępują minimalnie dynamiką i zejściem basu na dole, ale spokojnie mogą zagrać każdy utwór  z odpowiednią siłą, i precyzją . R51 M , są monitorami, które ne są do grania jako fronty i niestety, w porównaniu nie są w stanie zagrać tak jak 500 i 600. 

Z Yamaha będą grały żywo i energetycznie z dobrym , szybkim i mocnym basem i żywą górą. Tu nie będzie słodko i ospale . Klipsche są bardzo wydajne i mocno obciążalne i potrafią grać na bardzo dużych poziomach głośności , bez utraty kontroli . Wysoka sprawność monitorów jest ich dodatkowym atutem .

Polecam jednak, nie wydawać pieniędzy na R -51 , tylko co najmniej na RP-500M,   ewentualnie zamiast Klipscha  Kupić Monitor Audio Brąze 2 za 1790 zł. Ładnie grające z łagodniejszą górą, ładną średnicą i stereofonią i dobrym basem, ale grającym bardziej miękko jak Klipsch i nie tak dynamicznie.

W póżniejszym czasie można dokupić aktywny subwoofer i mamy zestaw koncertowy.  Yamaha ma gniazdo subwooferowe,  mamy możliwość rozbudowy systemu do wersji 2.1:)

Edited by pablo650