Jump to content
Sign in to follow this  
seno

Czy przedłużacz psuje jakość dźwięku? DT 990 PRO

Recommended Posts

Posted (edited)

Witam,
Przyszły do mnie słuchawki dt990 pro i jak wiadomo ten model posiada plątany kabel (te 3m to jak pół metra w tym przypadku - pomijam kto wpadł na taki durny pomysł z tego typu kablem),

czy można do tych słuchawek stosować przedłużacz tak by nie musieć siedzieć z rozciągniętym kablem podłączonym do tyłu komputera? I jak to wpływa na DAC/jakość dźwięku samych słuchawek?

Rekabling to ryzykowny pomysl + doplata 150zl.

Na ten moment prowizorycznie przykleilem kabel do biurka a druga część jest rozciągnieta tak bym miał swobodny kabel przy sobie, a ta rozciagnieta część jest pod biurkiem.

Edited by seno

Posted (edited)
7 minut temu, jacmiszcz92 napisał:

Wsuń kabel w oplot to nie będzie się zwijał

Ciekawy pomysł, ale skąd ten oplot wyczaić + w dlugości 3m?
Rozumiem, że nie będę musiał rozbierac kabla tylko wsunąć go wraz z jackiem przez ten oplot?? zmieści się? bo cos watpie przez końcówkę, a kabel nie jest odczepiany od sluchawek

Na razie wpadłem na coś takiego:

98028350_1456266217887080_5276672785505058816_n.jpg

Edited by seno

9 minut temu, seno napisał:

czy można do tych słuchawek stosować przedłużacz tak by nie musieć siedzieć z rozciągniętym kablem podłączonym do tyłu komputera? I jak to wpływa na DAC/jakość dźwięku samych słuchawek?

Można. Zależy od jakości przedłużacza, ale jeśli jest dobrej jakości, nie będzie żadnych strat w dźwięku, a wręcz przeciwnie.

Przedłużacze w razie czego dostępne są na sklepie, np. https://www.audiofanatyk.pl/sklep/produkt/kabel-przedluzacz-extender3-pro-gwintowany-jack-35-63-mm-wtyk-jack-63-mm-gniazdo/ lub taniej, jeśli nie jest potrzebny 6,3 mm: https://www.audiofanatyk.pl/sklep/produkt/kabel-przedluzacz-extender3-jack-35-mm-wtyk-jack-35-mm-gniazdo/

1 minutę temu, EvilKillaruna napisał:

Można. Zależy od jakości przedłużacza, ale jeśli jest dobrej jakości, nie będzie żadnych strat w dźwięku, a wręcz przeciwnie.

Przedłużacze w razie czego dostępne są na sklepie, np. https://www.audiofanatyk.pl/sklep/produkt/kabel-przedluzacz-extender3-pro-gwintowany-jack-35-63-mm-wtyk-jack-63-mm-gniazdo/ lub taniej, jeśli nie jest potrzebny 6,3 mm: https://www.audiofanatyk.pl/sklep/produkt/kabel-przedluzacz-extender3-jack-35-mm-wtyk-jack-35-mm-gniazdo/

Ponad 100zł za przedłużacz? Bez urazy ale to już dla fanatyków chyba. Nie dam kasy tyle.

myślałem bardziej o swoim przedłużaczu od słuchawek beyerdynamic custom game za które dałem 900zł wiec jakość zobowiązuje:
Mowa o Kabel przedłużający typu Y (1,2 m), co prawda kabel ma on  też od mikrofonu ale nie musze go podłączać i po problemie.

Teraz, seno napisał:

wiec jakość zobowiązuje

Stąd:

1 minutę temu, seno napisał:

Ponad 100zł za przedłużacz

Ale ponieważ:

1 minutę temu, seno napisał:

Nie dam kasy tyle

to oczywiście nie namawiam. Tylko wtedy proszę nie mieć oczekiwań co do niewpływania negatywnie na dźwięk. Przynajmniej w większości przedłużaczy budżetowych które sprawdzałem.

Pozostaje więc wyłącznie jakiś cable management we własnym zakresie na biurku. Najtaniej (bo 0 zł) i najlepiej.

Czyli ten przedłużacz od beyerdynamiców na pewno wpływa na jakość dźwięku (oczywiście negatywnie) i na pewno tez producent go dodał do słuchawek by pogorszyć sam sobie jakość dźwięku? to się kupy nie trzyma :D

Posted (edited)
50 minut temu, seno napisał:

myślałem bardziej o swoim przedłużaczu od słuchawek beyerdynamic custom game za które dałem 900zł wiec jakość zobowiązuje:

skoro go masz to go wyproboj i sam sprawdz czy wplywa na jakosc.

51 minut temu, seno napisał:

Ponad 100zł za przedłużacz? Bez urazy ale to już dla fanatyków chyba. Nie dam kasy tyle.

Zeby dodac perspektywy: 2-metrowy przedluzacz ktory sam zrobilem kosztowal mnie okolo 70 zl w materialach. Dodajmy do tego robocizne i fakt, ze audiofanatyk to nie jest organizacja charytatywna i te 160 zl w cale nie jest jakas wygorowana cena.

Edited by JTN5M
  • Thanks 1

Posted (edited)

W pasmanterii można zapytać lub zobaczyć na allegro. Zależy jak bardzo sztywny jest ten przewód. Oczywiście im ciaśniejszy oplot tym trudniej będzie go naciągnąć przez jacka. Jeśli nie zależy Ci na wyglądzie, to można użyć koszulki termokurczliwej na naprężonym kablu.

3m kabla to sporo, więc nie szedłbym w przedłużacze.

Edited by jacmiszcz92