Jump to content
Sign in to follow this  
Xender

[ROZWIĄZANE] Słuchawki, najlepiej przenośne, alternatywa dla Audeze LCD-i3, 4000zł

Recommended Posts

Posted (edited)

Do niedawna używałem słuchawek Audeze LCD-i3 z których byłem zadowolony w kwestiach dźwiękowych (Cipher BT oraz Lightning). Ostatecznie jednak, po dwóch reklamacjach postanowiłem je zwrócić ze względu na problemy z jakością wykonania. Dlatego szukam też nowych słuchawek.

Przed LCD-i3 używałem AKG K702 z DACiem NuForce HDP Icon, których charakterystyka mi się w zasadzie odpowiadała, aczkolwiek chciałem coś bardziej mobilnego, stąd Audeze. Dźwięk z zestawu AKG/Nufrce oceniłbym na 70%, z Audeze na 90%, więc szukałbym czegoś co będzie dążyło w tym kierunku, przy czym będzie bardzo dobrze wykonane, solidne i posłuży mi kilka lat bez awarii.

Chciałbym dostać szczegółowy i dynamiczny dźwięk, trochę więcej bassu niż w AKG702. W Audeze tony niskie i wysokie były bardzo satysfakcjonujące, instrumenty smyczkowe brzmiały świetnie. Cenię też szeroką scenę, zdaję sobie jednak sprawę, że o to trudno w IEMach.

W zasadzie słucham wszystkiego co wpadnie mi w ucho, ale chyba najbardziej doceniam słuchawki słuchając elektroniki, muzyki instrumentalnej, klasycznej, soundtracków. Na przykład Max Richter, Ludovico Einaudi, Dance With The Dead, Neo Tokio, Turboslash, Scandroid. Uwielbiam soundtrack z nowego Dooma :P

Na chwilę obecną waham się nad zakupem:

1. Campfire Audio Andromeda 2019 (lub 2020 jak się pojawi) + DragonFly Cobalt. W najbliższych dniach będę testował to połączenie. Ten zestaw wyczerpuje mój cały budżet.

2. Sennheiser HD660s + IFI Zen DAC. W tej sytuacji wydaję jedynie około połowy mojego budżetu. W tej sytuacji gdy skończy się pandemia, po prostu dokupię sobie coś mobilnego do pracy w biurze.

3. Zastanawiam się również nad Meze Rai Penta bo wydają się być interesujące, niestety na chwilę obecną nie mam jak ich przetestować.

Polecacie jakieś alternatywy? Być może jakaś okazja z serwisu Drop.com?

Edited by Xender

Jeśli duże słuchawki, to najbliżej i3 powinny być w tym budżecie LCD-X. 

Jeśli słuchawki dokanałowe, to Rai Penta grają na troszkę inną modłę. Można jeszcze spróbować uniwersalnych Lime Ears Aether, choć nie wiem jak to tam wypada do końca z tonalnością i kosztami, a jeśli drop, to ponoć Empire Ears Zeus robią furorę. 

https://drop.com/buy/massdrop-x-empire-ears-zeus-universal-iems

• Approved 2

Jakub w zasadzie temat wyczerpał. 

Andromeda + Cobal to całkiem niezłe synergiczne połączenie z zastrzeżeniem, że dla Andro Cobalt to takie minimum. One świetnie się skalują w zależności od źródła. Sam używam takiego połączenia, ale wiem że to rozwiązanie tylko tymczasowe. Posłuchaj i oceń samemu, ale na bank daleko temu połaczeniu będzie do tonalności i3 czy Rai Penta. Zeusy zbierają dobre opinie, tylko tutaj już zakup kompletnie w ciemno.

• Thanks 1

Mieliście może okazję słuchać Fiio FH5/7? Jak wrażenia, przed chwilą dopiero znalazłem te słuchawki i dopiero zaczynam zbierać na ich temat informacje.

Posted (edited)

Pomijając festyniarski wygląd i wątpliwą wygodę szczególnie Fh5, nie są to słuchawki które grają na poziomie audeze isine czy andromed. Niemniej należy podkreślić, że grają całkiem dobrze w swoich przedziałach cenowych. Większość produktów Fiio czy to dapy czy słuchawki ma problem z jakością wysokich tonów, są one zwykle cyfrowe i wielu (w tym mi) to bardzo przeszkadza.

Edited by Palpatine

Guest

Ja słuchałem FH7 w zeszłym roku w warszawskim salonie mp3 store. Nienajgorsze, ale nie wybitne. W przedziale 1K- 2K zł są jeszcze Dunu DK-3001Pro, moim zdaniem lepsze niż Fiio.

Posted (edited)
12 godzin temu, Xender napisał:

Dźwięk z zestawu AKG/Nufrce oceniłbym na 70%, z Audeze na 90%

iSine 20 były by o wiele tańsze od i3, a grają już na zwykłym kablu bardzo podobnie do LCD-2f z heimdallem 2, są więć super oplacalne i lekkie. Nie wiem czy jest coś co by mogło te słuchawki prześcignąć jeszcze w normalnych pieniądzach, do tego są sprawdzone i wiesz orientacyjnie jak by to grało, bo  miałeś  i3, więć dużo byś nie stracił przy tym zestawie, jak mniemam, w jakości dźwięku.

słuchając elektroniki, muzyki instrumentalnej, klasycznej, soundtracków.

Uniwersalne są na przykład etymotic er3 xr. Są bardzo szybkie i super nadaja sie do klasyki. Neutralne. Podobne są to stax l-300 szybkością i jakośćią góry. Pasowało by zaiwestować w srebry kabel jeśli mają być przyjemniejsze. Po tym zabiegi nadają się już do każdego rodzaju muzyki, bardziej nawet niż moje modowane staxy. Na pewno mają lepszą szybkość i jakość góry niż planary, ale nie są tak przyjemne i ciepłe, chociaż ze srebrem ooc też są  przyjemne. Średnica ustępuje iSine 20.

Sennheiser HD660s

Po przygodzie z i3 będzie Ci trudno moim zdaniem wrócić do dynamików. Nie słuchalem.

Te dwa przykłady to w wielu rankingach taki niższy high end, zwyciężca opłacalności. Zresztą to są dla mnie zamienniki wyżej wymienionym słuchawek pełnowymiarowych. Porównania robiłem też na dobrym sprzęcie źródłowym.

Ewentualnie jeszcze Audeze Sine, nauszne ortodynamiki. Uniwersalne. Możliwość wymiany kabla. Tylko używki.

Wymienionych wcześniej Andromed i Empire ears nie słuchałem.

Ciekawy jestem Twoich wrażeń z odsłuchu Andromed i ich porównanie z pamięci do i3.

Edited by NuYam

LCD-i3 można jeszcze dociągać prostymi korekcjami do tonalności i20 i generalnie jest to wykonalne z bardzo dobrymi rezultatami. Ale jeśli Xenderowi podobały się i3 po Cipherach, to grają one odmiennie od i20.

95ulOWR.jpg

Sine bym unikał z faktu, że słuchawki są łatwe do poobijania i używki na pewno będą w wyraźnie używanym stanie. Do tego to jest jedno z najjaśniejszych brzmień u Audeze, czyli też troszkę nie w tą stronę co i3. Wreszcie - słuchawki są średnio wygodne przy dłuższych odsłuchach i to był powód, dla których sam je odrzuciłem w swoim własnym rozrachunku. Szukałem wtedy sensownych słuchawek przenośnych lub półprzenośnych. Zdecydowałem się na i20 i nie narzekałem na tą decyzję.

Dlatego poleciłem LCD-X, które są moim zdaniem odpowiednikiem tonalnym LCD-i3 i analogii jest sporo nawet, jeśli przyrównujemy je do CBT. Lighninga nie mam możliwości sprawdzić, więc tutaj nie zaręczę. Z chęcią jednak złapałbym adapter Ankera aby móc to sprawdzić. CBT gra względem stocka tak:

AvbpEkt.jpg

• Like 1

W dniu 17.05.2020 o 14:55, Xender napisał:

Na chwilę obecną waham się nad zakupem:

1. Campfire Audio Andromeda 2019 (lub 2020 jak się pojawi) + DragonFly Cobalt. W najbliższych dniach będę testował to połączenie. Ten zestaw wyczerpuje mój cały budżet.

Jak osłuchasz ten zestaw podziel się tutaj wrażeniami. 

No to Adro podrożały po raz pierwszy od premiery 2016 r. Zakładam, że ma to związek z bardzo wysokim kursem $

Posted (edited)
W dniu 18.05.2020 o 03:08, EvilKillaruna napisał:

Sine bym unikał z faktu, że słuchawki są łatwe do poobijania i używki na pewno będą w wyraźnie używanym stanie. Do tego to jest jedno z najjaśniejszych brzmień u Audeze, czyli też troszkę nie w tą stronę co i3. Wreszcie - słuchawki są średnio wygodne przy dłuższych odsłuchach i to był powód, dla których sam je odrzuciłem w swoim własnym rozrachunku. Szukałem wtedy sensownych słuchawek przenośnych lub półprzenośnych. Zdecydowałem się na i20 i nie narzekałem na tą decyzję.

To nie są idealne słuchawki to prawda. To co powstrzymuję mnie od tego aby je sprzedać to to że:

-świetny design i jakość wykonania

-metalowy trwały pałąk, odpryskuję ale jest solidny w sam raz na przenośne, chociaż bez super izolacjii, metal w konstrukcji pałąka to rzadkość i przeważnie inne metalowe są bardzo drogie (cena plastików vs metali w oppo pm2 vs pm1)

- grają dobrze z telefonu, dapa

- na dobrym torze wyrównują się, są też szybkie i dokładne, mają w sobie ortodynamiczne ciepło.

- mają możliwość zmiany kabla, chociaż jest on z nietypowymi wtykami. Możliwa także zmiana padów od innych modeli wokółusznych.

- idealne słuchawki na wyjazdy itd, aby posłuchać muzyki przed snem, w razie kradzieży czy zgubienia nie ma takiej straty.

- wielu twierdzi iż są ciekwsze od oppo pm-3, które przeważnie są droższe na aukcjach.

-mogę słuchac ich wiele godziń i nie męczą jakośćią dźwięku.

Ich wartość doceniłem dopiero żonglująć różnymi słuchawkami. Teraz to są moje jedyne ortodynamiki i słucham ich chętniej niż stax l-300.

Myślę, że w cenie poniżej 1 tyś złotych to opłacalny zakup.  Nie upieram się przy nich, w tym wątku chyba najlepsze wydają się Andromedy.

Edited by NuYam

Posted (edited)

Posłuchałem Andromed 2019 z Cobaltem i zdecydowałem się je kupić. Udało mi się wyrwać za 3850, więc cena była dla mnie bardzo satysfakcjonująca. Bardzo też polecam mp3store w Gdańsku, na prawdę miło robiło mi się zakupu :P.

Co do słuchawek i moich wrażeń:

Na pierwszy ogień wziąłem Fiio FH5 bo byłem ciekaw co potrafią doki za "tysiaka", strasznie zamulone, rozlazłe i nic mnie w nich nie urzekło. Za to fajnie wykonane i wygodne.

Potem Campfire Andromeda:

1. Bardzo dynamiczne - bardzo mi się to podoba.

2. Bass'u mniej niż w Fiio, ale bardziej dynamiczny i szybki - taki preferuję.

3. Wysokie tony ekstra, dużo detalu. Skrzypce brzmią super (ostatnio słuchałem LCD-i3 miesiąc temu, ale wydaje mi się, że odczuwam podobny poziom satysfakcji, jeżeli chodzi o instrumenty smyczkowe ;P).

4. Nie syczą z Cobaltem.

5. Cudownie wykonane, bardzo wygodne. Pianki, które są w zestawie pasują mi o wiele bardziej niż Comply, mam nadzieje, że można je gdzieś dokupić.

6. Podłączone po USB C do PC, rzeczywiście są za głośne. Zaraz zobaczę jak z głośnością na zwykłym USB 3.0. Spróbuję użyć APO Equalizera, żeby obniżyć głośność albo dokupie IEMatch.

Ostatecznie jestem naprawdę zadowolony.

Dzięki za wszystkie porady!

Edited by Xender

Cieszę się, ze mogliśmy pomóc oraz ze jakość Andromed urzekła. Ale to było raczej do przewidzenia. Cobalt to takie absolutne minimum do Andromed aczkolwiek synergia jest doskonała. Cieszyłem się takim zestawem kilka miesięcy, dzisiaj Cobalt poleci w świat, pewnie iematch tez.

Znając siebie też pewnie będę szukał za kilka miesięcy innego źródła, ale preferowałbym coś co mogę po USB podłączyć do PC i do telefonu. Osobny DAP do muzyki wydaje mi się po prostu nie wygodny - za dużo sprzętu. Dlatego tez Cobalt o rozmiarze pendriva jest dla mnie taki atrakcyjny.

Guest

Absolutne minimum to raczej zmiana kabla na jakiś lepszy. 

7 minut temu, raulendymion napisał:

Absolutne minimum to raczej zmiana kabla na jakiś lepszy. 

Ten czarny kabel z 2019 jest zły? Z tego co wyczytałem to on już jest "lepszy" względem poprzednich modeli?

Posted (edited)

Czyli kupiłeś wersje V3. Ergonomicznie na pewno jest lepszy, ale @raulendymion zapewne chodzi o wykorzystanie potencjału pełnego sonicznego słuchawek. 

Edited by Palpatine

Guest
Posted (edited)

Chodzi o to, że oryginalny kabel jest tylko poprawny, nie jakiś wybitny. Nawet nie wiedziałem jak on ogranicza słuchawki, póki nie zmieniłem. Nawet zmiana na ten srebrny od Fiio powinna pomóc. A co dopiero Dunu Hulk czy Afinity.

Edited by Guest

@Xender Wersja V3 którą mieli w Gdańsku normalnie kosztuje 4499 zł i dostałeś zniżkę na 3850? To by oznaczało, że standardowa cena za Andro o której pisałem w tym temacie jest wciąż utrzymana do wyprzedania wersji V3 i wejściem V4

Tak, dostałem zniżkę na 3850zł na wersję V3. Na temat V4 sprzedawca nie był w stanie się wypowiedzieć.

Witamy zatem w gronie zielonych i zachęcamy do napisania w fanklubie porównania do i3

Posted (edited)

Zaciekawiliście mnie tymi Andromedami.

Są zbudowane z samych armatur zbalansowanych i z tąd moje pytanie.

Czy nie są zbyt kliniczne i bez emocji w porównaniu do i3?

Mam staxy i etymotick,i a i tak najczęściej słucham audeze, które mają barwniejszy bas i taką bym powiedział miękość, normalność.

Szegółowość, dokładność bez emocjii jest .... nudna na dłuższą metę, czy może tylko ja tak mam.

Edited by NuYam
  • Upvote 1

To są czyste preferencje. Dla mnie każda płyta z Andromedami to spore przeżycie i koncert. Ale nie zdziwiłbym się jakby ktoś określił je grającymi bez emocji.

One rysują dźwięki grubą kreską, grają lekką Vka gdzie bas jest na swoim miejscu, średnica lekko schowana ale bardzo wysokich lotów, niesamowicie czysta i kremowa, natomiast cała magia dzieje się na wyższej średnicy i wysokich. To się też przekładana na niespotykaną holografie w małych słuchawkach i świetnie poukładana scenę. I to we wszystkich trzech wymiarach.

Inna sprawa, że one bardzo mocno reagują na źródło. Zarówno pod względem klasy grania jak i samej jakości. W skrócie im bardziej rozrywkowe źródło im podłączysz tym bardziej rozrywkowo zagrają.

• Upvote 1

11 godzin temu, NuYam napisał:

Mam staxy i etymotick,i a i tak najczęściej słucham audeze, które mają barwniejszy bas i taką bym powiedział miękość, normalność.

Jeśli ma Pan LCD-i3 i słucha ich Pan po gnieździe jack z PC, to okrutnie polecam spróbować moich ustawień z fanklubu Audeze dla APO/Peace. Nic nie kosztuje, a robi z nimi wręcz cuda. 

11 godzin temu, NuYam napisał:

Szegółowość, dokładność bez emocjii jest .... nudna na dłuższą metę, czy może tylko ja tak mam.

Nie, nie tylko Pan. HD800 też wiszą często na stojaku, bo preferuję bardziej organiczne modele, w tym i3. Ale z drugiej strony ich dokładność, wygoda, scena, czułość... nie wyobrażam sobie możliwości testowania sprzętu bez ich obecności.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

• Create New...