Jump to content

Recommended Posts

Posted (edited)

Po wielu latach ( ciułania ) nadszedł ten moment kiedy mogę sobie pozwolić na spełnienie mojego marzenia .

Chciałbym abyście mi pomogli w synergii słuchawek z serii hd 8xx z dac/amp sennheiser .Konkretnie interesują mnie modele które mają ze sobą najlepszą synergię.

Kwota  którą chcę przeznaczyć to około 6000 euro .

Edited by Ambientowy Kamil

A słuchałeś już tych senków? I wiesz, że to w tym kierunku chcesz iść? :) 

Posted (edited)

@Ambientowy Kamil Nehero dobrze mówi, aby wiedzieć, trzeba sobie posłuchać, przynajmniej kilka zestawów topowych, jak grają, wtedy ma się jakieś pojęcie czego szukamy . Są ludzie, którzy słuchali sprzętu za wyższe sumy od tej do wydania i po odsłuchach, byli rozczarowani sprzętem, bo im się nie podobało.

Przytoczę tu zdarzenie, którego byłem naocznym świadkiem. Pewien meloman przyszedł do sklepu sieciowego z elektroniką ( takiego nie dla idiotów) z własną płyta na odsłuch kolumn , Dali Zensor 5 . Byłem świadkiem tego odsłuchu . PO odsłuchaniu kilku nagrań z swojej płyty,  poprosił sprzedawcę i stwierdził żę kolumny w ogóle nie maja basu, i że jest rozczarowany nimi , chociaż poczytał sobie o nich i wszędzie były bardzo chwalone .  Sprzedawca odpowiedział mu, a wie pan dlaczego nie ma basu , bo na pańskiej płycie go nie ma. Meloman przyniósł płytę z nagraniem churu, gdzie były tylko nagrane wokale.

Wiedza jest potrzebna.:)

Edited by pablo650

Tak samo u mnie podobnie. 

Moimi pierwszymi słuchawkami jakie słyszałem w salonie audio, to były LCD 2F, byłem nimi zachwycony, potem za ciosem poszedłem posłuchać wyższego lepszego modelu LCD 3( przyznam szczerze, o ile przy LCD2f opadła mi szczęka, to przy LCD 3 już nie). Również w tym samym czasie co LCD3, słuchałem ADX 5000( podobały mi się, ale to na dłuższą metę nie moje granie).

W między czasie słuchałem jeszcze Hifimanów Edition X V2( nie wiem czy mi się spodobały, chyba za mało czasu było, na wyciąganie pochopnych wniosków) oraz Dharm D1000( te mi się podobały, lecz nie za tą cenę jaką kosztują).

Ostatnimi były Meze Empyrean.

Problemem z LCD 3 może było to, że nie słuchałem ich na 100% możłiwości, bo o ile Pathos Aurium był okej, to jednak źródło jak Node 2i to nie było źródło jakie powinny dostać docelowo pod takie słuchawki. I nie tyle co LCD 3 mi się nie podobały, a jedynie czułem, że to nie jest to o czym czytałem, no ale Top Hifi zbyt bogaty w sprzęt do słuchawek nie jest, więc nie było szans, by móc coś więcej z nich wyciągnąć.

A Meze Empyrean wraz z Kann Cube słuchane w Mp3Store, zamiotło pod dywan wszystko czego słuchałem do tej pory, a po rabatach taki zestaw kosztuje 15k. Nawet teraz jest jako zestaw w promocjach Mp3Store.

Tak, że jeśli @Ambientowy Kamil wiesz, że któreś z tych Senków chcesz, słuchałeś i wiesz, że nic innego Cie nie zadowoli, bo już znalazłeś na 100% to co chcesz, to masz połowę drogi za sobą. A jeśli tylko Ci się wydaje, że wiesz, lecz nie jesteś na 100% pewien lub masz jakieś wątpliwości, to czas posłuchać innych modeli. Wtedy się dowiesz, czy znajdziesz przypadkiem coś innego co zadowoli Cie bardziej, albo nie znajdziesz i tylko utwierdzi Cie w przekonaniu, że już wcześniej znalazłeś to czego szukasz.

W dniu 16.05.2020 o 21:44, Ambientowy Kamil napisał:

Chciałbym abyście mi pomogli w synergii słuchawek z serii hd 8xx z dac/amp sennheiser .Konkretnie interesują mnie modele które mają ze sobą najlepszą synergię.

Generalnie z mojej wiedzy obecnie w produkcji są tylko HD800S i HD820, a z DACów jedynie ta ich czarna wersja. Temat jest więc mocno uproszczony. Jednak przed zakupami rekomendowałbym odsłuch, nawet jeśli są to marzenia i nie powinniśmy jako doradzający wchodzić między nie, a użytkownika. Osobiście stawiam wyżej HD800S niż HD820, aczkolwiek jestem posiadaczem zwykłych HD800, które po modyfikacjach uważam za nie gorsze od HD800S, a w niektórych miejscach nawet lepsze (dokładniejszy i czystszy bas oraz większa scena). Jest to natomiast bardzo określone w swoich ramach granie, które sam wykorzystuję w bardzo kontrolowany sposób. 

Po obejrzeniu środka, i ceny wzmacniacza i przeczytaniu recenzji, w której jest pokazany, jako jeden z topowych, uniwersalnych wzmacniaczy, mam sporo wątpliwości za co płacę 10000 koła . Może i on gra, ale ktoś na tym zarabia.

• Approved 1

Na każdym sprzęcie ktoś zarabia. Tutaj problemem są mocno zachwiane proporcje ceny do jakości. 

• Approved 2

Jeśli HD800 zostały odsłuchane, porównane z innymi słuchawkami w założonym budżecie i jest to docelowe brzmienie, ale wymagające szlifu, a planem byłoby pójście w granie bardzo przestrzenne, popisowe, to dobrym rozwiązaniem mógłby być jeden z DACów Chorda (np. Hugo 2, Qutest) oraz ten wzmacniacz: https://audioclassica.de/en/node/313.html W dalszej perspektywie byłoby wskazane wymienienie kabla słuchawkowego oraz ewentualne dokonanie modowania słuchawek. Jest to oczywiście  tylko moja propozycja. Życzę miłej niedzieli!