Jump to content

Recommended Posts

Witam wszystkich,

od niedawna jestem posiadaczem iFi Audio Zen DAC. Niestety stockowy kabel USB okazał się zdecydowanie za krótki i nie sięga do komputera kiedy DAC stoi na biurku. Szukam zatem czegoś co go zastąpi i oto co znalazłem - https://sklep.rms.pl/lindy-41841-kabel-usb-3-0-a-b-1m

I tu pytanie do Was - czy ten kabel będzie odpowiedni do tego DACa i czy nie spowoduje pogorszenia jakości dźwięku?

Taki sam efekt dałoby zakupienie przedłużacza USB 3.0. A może nawet więcej możliwości. Markowe kable USB, które nie pogarszają jakości dźwięku (tj. oferują wysoką separację sygnału od zasilania), to raczej większy koszt. 

PS. Na przyszłość proszę zakładać wątki zakupowe w dziale zakupowym. Od tego on jest.

Posted (edited)

Hej

Ja ze swojej strony mogę polecić kable wireworda. To są chyba najtańsze dedykowane kable usb do audio. Jeśli nie chcesz nowych to przynajmniej możesz rozważyć używane.

Edited by NuYam
Posted (edited)

@Bobby Popsuć raczej nie powinien, w porównaniu do kabla fabrycznego , to jest ten sam poziom. Zgadzam się z kolegą @NuYam kable Wireworlda cenowo nie zabijają , w porównaniu z konkurencją są atrakcyjne i  jakościowo ,to już dużo wyższy poziom jako kabel fabryczny. Kłopotem może być ta wtyczka od IFI , która jest jak dla mnie dziwnym rozwiązaniem, skoro na sto kabli typu A-B , jest tylko kilka do wyboru z tym nietypowym łączem. Standardowo najlepszym zakupem była by Chroma, ale czy jest taka końcówka, to nie jestem pewien.

A tu Lindy w droższej wersji z ekranowaniem potrójnym. https://sklep.rms.pl/lindy-36661-kabel-usb-3-0-3-1-a-b-cromo-line-1m

Edited by pablo650

Ew. można poczekać aż opracuję własne kable tego typu. Natomiast wtyczka iFi nie jest dziwna czy nietypowa, tylko jest to normalny standard kabli USB 3.0 typu B. Dyski przenośne mają takie złącza chociażby.

Posted (edited)

@EvilKillaruna Panie Jakubie wiem że takie wtyki są stosowane w innych urządzeniach , ale stwierdzenie że wtyk jest dziwny, miało na celu pokazanie tego,że dostęp do takich kabli, o wyższej jakości i wybór z palety jakościowej , jest dość skąpy. Porównując standard A-B, to z większym budżetem , mamy małe pole do zakupów. W przedziale cenowym do 200 zł., który jest rozsądnym, dla takiego IFI- jest słaby wybór . :)

Taki Wireworld , który ma całą paletę cenową w swoim katalogu kabli, nie produkuje takiej końcówki, tu widzę potencjał w sprzedaży takich kabli na naszym rynku.

Edited by pablo650

Dlatego Panie Pawle zrodził się pomysł aby w tym zakresie wspomóc przynajmniej podstawowymi wyrobami na USB klasyczne 2.0 i 3.0, aby wybór był większy. Nie jestem w stanie zagwarantować że akurat do 200 zł, bo to wyjdzie finalnie po złożeniu pierwszych prototypów, ale byłbym dobrej myśli. 

Posted (edited)

Ja myślę że spokojnie można poruszać się w zakresie nawet do 1000 zł, oferując  ciekawe produkty. Znam rynek i sprzedaż kabli Usb, to jakies 70 % jest w przedziale do 100 zł , 25 % to kable do 300 zł , reszta to kable do 1000 zł , i jakiś 1 % to kable drogie, można je nazwać bezlimitowe, i takich kabli sprzedaje sie kilka w ciągu roku.

A swoją drogą, to wątek kabli do zestawów grających z sieci jest ciekawy i wart większej uwagi .

Edited by pablo650
9 godzin temu, pablo650 napisał:

CIACH

Taki Wireworld , który ma całą paletę cenową w swoim katalogu kabli, nie produkuje takiej końcówki, tu widzę potencjał w sprzedaży takich kabli na naszym rynku.

Wireworld ma takie kable w ofercie, od Chroma po Starlighta (pełne 3.0)... Sam zakupiłem, kiedy miałem stacka iFi, swoją drogą DAC/AMP poszedł mogę dla sprzedać też i kabel... :onion:

Posted (edited)
7 godzin temu, jacmiszcz92 napisał:

Kable nie grają.

Też tak kiedyś myślałem. Uważałem to za kompletna bzdurę :)

Użycie lepszego kabla do ifi zen, pewnie nie będzie bardzo odczuwalne.

Ale od pułapu powiedzmy Lcd-2f i stax srs-3100, każdy element  zaczął byc dla mnie bardziej słyszalny. Zmiany są względnie małe, ale dla mnie istotne.

Czasami jest tak, że słaby element toru blokuje wychwycenie zmian. Jest tez tak, że nie widzi się niektórych rzeczy bez osłuchania i porównań. Audio to moje hobby i ja widzę sens lepszych komponetów. To trzeba lubić.

Jeśli nie ma się finansów to też bez sensu jest inwestować w kable szukając w nich jakiś cudów.

Samochód z podstawowym wnętrzem  i ten ze skórą, podgrzewaniem itp zawiezie Cię z miejsca A do B tak samo skutecznie, zależy czego oczekujesz.

Parafrazująć skóra nie jeździ :)

Edited by NuYam
  • Like 3

@trez0r z tego co zerknąłem , to rzeczywiście są takie kable, przepraszam moja pomyłka .

@NuYam Lepszy kabel , to rozsądne 70- 120 zł i tu bym zainwestował, nie więcej , bo nie ma sensu . Natomiast do drogiego zestawu, trzeba coś wrzucić, sam używam Silver Starlighta, i jestem zadowolony, ale wiem że da się lepiej, bo już testowałem wersję platinum, niestety cena wysoka, ale przynajmniej wiem, że można jeszcze coś wycisnąć z zestawu.

• Like 1
Posted (edited)

@trez0r Chyba wiemy, i prędkości zejdą z 3.0, do poziomu 2.0.  Jednak działać będzie .  Kontroler audio USB, który posiadam, korzysta jednak z technologii 3.0 , ale kabel USB  którego używam  jest w technologii 2.0 , i nie powoduje to żadnych komplikacji,  ani w dzwięku , ani w transferze plików

Edited by pablo650
Posted (edited)

Jednak co blaszak, to blaszak :) Ja niestety jestem "zmuszony" i mam tylko lapki w domu... Tutaj jak widzę to leci via pci-e.

Edited by trez0r

@trez0r Mam dwa laptopy , jeden jest słaby i spodziewałem się że nie da  rady, ale drugi jest całkiem, całkiem i myślałem że poradzi z strumieniowaniem DSD w locie do 512, ale niestety nie wydolił i postanowiłem złożyć specjalną maszynę do muzyki i teraz sobie gram na maksa.:)

2 godziny temu, trez0r napisał:

Jednak co blaszak, to blaszak :) Ja niestety jestem "zmuszony" i mam tylko lapki w domu... Tutaj jak widzę to leci via pci-e.

wierz mi jak się chce, to zbudujesz PC, który będzie nie wiele większy od lapka :).

akurat nasz rynek jest dosyć ubogi w miniaturowe obudowy, ale za granicą masz tego na pęczki.

Jak się chce, poszuka i pokombinuje to da radę coś takiego zbudować

Znam możliwości - mam NUCa, APU, różne SBC - po prostu, w roli stacji klienckiej, stacjonarka funkcjonalnie już mnie nie interesuje... Ogólnie jestem zadowolony ze swoich lapków 9_9 Dobra kończymy OFFa, bo zaraz przyjdzie Jakub.

• Haha 1
Posted (edited)

Przepraszam za niewłaściwy dział i nieśmiało powrócę do głównego wątku. Biorąc pod uwagę, że ten DAC to nie jest jakiś szczególnie drogi sprzęt to czy jest jakikolwiek sens ładować pieniądze w kabel o 1/3 jego wartości? 

Obejrzałem sobie dokładnie stockowy kabel i nie wygląda on na cud techniki. Wystarczy mi, że dźwięk nie ulegnie pogorszeniu, zatem czy ten zwykły Lindy za ~ 40 PLN spełni to zadanie? 

Edited by Bobby
  • Approved 2