Jump to content

Wybór słuchawek i integry - 1000zł

Albert
 Share

Recommended Posts

Najpierw przywitam sie ze wszystkimi bo jest to moj pierwszy temat na tym forum. Więc witam wszystkich forumowiczów  ?

Chcialbym kupic zestaw sluchawki+integra do 1000zł (powiedzmy ze cos jeszcze dolozyc mozna jak bedzie trzeba :). Słuchawki do zastosowania głównie "growego" a gry to shootery multiplayer czyli duzo wybochow, strzalow, krzykow itd (jak na polu bitwy). Zalezy mi tez na tym abym wiedzial skad idzie przeciwnik itd. Dobrze jesli sluchawki izolowaly od dzwiekow z zewnatrz ale nie jest to niezbędne. Podam tez nazwe plyty glownej komputera bo moze tamtejsza karta dzwiekowa wystarczy - msi z170a gaming m5. Jesli cos pomylilem lub napisalem nie tak jak trzeba to prosze walic prosto z mostu ☺. 

Z gory dziekuje za odpowiedz oraz wszystkie rady i porady.

Pozdrawiam,

Albert

Edited by Albert

Witam,

Jako że również posiadam płytę główną wyposażoną w ALC 1150 (i używałem tegoż układu przez ponad rok) to mogę śmiało powiedzieć, że na potrzeby gier jest to układ wystarczający i w mojej opinii kupno przykładowo SC808 + zapewne opków (czyli około 600 PLN) typowo pod gry niebardzo ma sens i lepiej te pieniądze odłożyć np na monitor 144 hz który znacznie bardziej poprawi wrażenia płynące z rozgrywki (ofc. sprawa zmienia się o 180° jeżeli cenisz sobie również dobre brzmienie muzyki). ALC 1150 w grach dobrze pozycjonuje dźwięk i bez problemu słychać kierunek z którego dobiega głos czy też tupanie

• Upvote 1

Dziękuję za tak wyczerpującą odpowiedź☺. Racja nie pomyślałem, że przecież tych słuchawek będę mógł używać do słuchania muzyki (serio czasami to nwm o czym ja myślę). Więc tak, oprócz tych cech, które wymieniłem wyżej bardzo fajnie gdyby słuchawki nadawały się do słuchania głownie pop'u z "odrobinką" rocka (ale z naciskiem na pop). Brzmienie lubię wyważone lub z delikatnym naciskiem na basy. Bardzo proszę o radę?.

Pozdrawiam,

Albert

Panie Albercie,

Jeśli do tego wszystkiego chciałby Pan mieć jeszcze możliwość w miarę bezproblemowego pchnięcia słuchawek z układu zintegrowanego, moim zdaniem warto spróbować AKG K550 MKI lub MKII. W "jedynkach" swego czasu bardzo fajnie mi się osobiście grało, ale fakt faktem do gier raczej wskazane byłyby modele półotwarte. 

Pozdrawiam.

• Upvote 1

Dziękuję za szybką odpowiedź. Co do słuchawek to widz3 je za okolo 700 zł więc powiedzmy 400 zostaje. Czy byłaby możliwość dokupienia (i czy wogóle by się to opłacało) do wyżej wymienionych słuchawek (Mk.II) integry. Oczywiscie patrzyłem ale praktycznie wogóle się na tym nie znam i nie mam zielonego poj3cia, która integra byłaby dobrze współgrająca z tymi słuchawkami. A jeśli do tych się nie opłaca to czy lepiej same te sluchawki brac i słuchać na zintegrowanej karcie czy jednak inny model słuchawek z integrą? Z góry przepraszam za pytania, które dla Was mogą się wydawać aż dziwne, że ktos tego moźe nie wiedziec ale niestety jak narazie czytam i staram si3 zrozumieć. Z góry dzi3kuję za odpowiedź.

Pozdrawiam,

Albert

Ps. ze mnie tam żaden Pan bo lat 17 wi3c spokojnir na "Ty" mi pasuje.?☺

EDIT: Czy taki zestaw dobrze by ze sobą współgrał i czy podwyższyłoby jakość dźwięku - FiiO E10k Olympus + AKG550 mk.II. Przy wyborze tej integry (bo to integra prawda??) kierowałem się tym, że może poprawić scenę oraz brzmienie na bardziej muzykalne.

Edited by Albert

Mam taki nawyk, że do swojego rozmówcy podchodzę z szacunkiem i niewiedzą podle jego wieku, traktując dokładnie tak samo :)

Za 400 zł trudno będzie dostać faktycznie wysoko klasowo grający sprzęt, ale najwięcej szczęścia będzie miał Pan na tym modeli z Prodigy Cube. E10K jako drugi w kolejności. Znacznie więcej dadzą Panu lepsze słuchawki na słabszym źródle, niż równoważenie obu tych elementów między sobą. 

Pozdrawiam.

• Upvote 1

Do 400 zł można także dostać AudioQuest DragonFly, a który to jest po prostu jeszcze lepszy od Prodigy Cube; nie mówiąc o E10K, który to dla mnie ulega dyskwalifikacji przez mocno okrojoną scenę i górę, a także zbytnie przyciemnienie.

• Upvote 1

Wszystko zależy do czego sprzętu potrzebujemy. Tak jak Pan napisał, do AQ DF nie podłączymy mikrofonu, czy nie będziemy mieli możliwości przyłączeniowych, ale dźwiękowo to "półka wyżej" od Cube, nawet po wymianie OPA.

E10K porównywałem bezpośrednio z Cube (MUSES 8820 / LME49860), jak i AQ DF, GO450 czy T1 MK2 (6922EH). Nie wspominając o GO450 i T1 MK2, bo to już nieco wyższa półka cenowa (choć technicznie IMO AQ DF nie ma co się przy nich wstydzić, ba - do swojego sprzętu portable wolę AQ DF od GO450 (offtopowo także wspomnę, iż AQ DF / GO450 wypadają lepiej pod względem renderowania sceny od T1 MK2)), tak sam E10K w bezpośrednim porównaniu właśnie ukazuje mocno swe wady.

E10K jest jak Superluxy - dobry, jeśli się nie porównuje. W moim mniemaniu, bo oczywiście wszystkie odczucia są subiektywne, jak to w audio zresztą - Cube, jako od dawien dawna konkurent produktów FiiO, posiada zdecydowanie mniej wad od E10K. Jeśli nie potrzebujemy dodatkowych złącz i mikrofonu, AQ DF wysuwa się na prowadzenie w kwestii brzmienia.

• Upvote 1

Dziękuję za tyle tak rozwiniętych odpowiedzi. Osobiście więcej złącz ani mikrofonu nie potrzebuje. I aż nie chce mi się wierzyć, że taki "pendrive" (przepraszam jezeli kogos urazilem tym porownaniem) to półka wyżej niż Cube, który na moje niewprawione oko i małą wiedzę oraz słabe rozeznanie w temacie wygląda bardzo profesjonalnie i napewno bez doświadczonego doradcy wybrałbym właśnie Cube. Pan EvilKillaruna pisał, że po wymianie OPA (zaraz sie doedukuje i dowiem co to) Cube jednak jest lepszy od Dragon Fly. Tylko mam pytanko, a wlasciwie to dwa. Ile to kosztuje i czy można to samemu bezproblemowo wymienic? Bo jesli nie jest to drugie 400 czy 500 zł to brałbym Cube bo mikrofon moze sie przydac (jeszcze nie wiem do czego ale moze). 

Z g9ry dziękuję za odpowiedź.

Albert

Ps. Nie musi byc to przenosne urzadzenie a nawet lepiej jak by bylo stacjonarne.

Edited by Albert