Jump to content

Wybór słuchawek i DACu


Reku
 Share

Recommended Posts

Witam!
Planuję zakup słuchawek i wzmacniacza, mój budżet to 500-600 zł. Słuchawek używam do słuchania muzyki i grania, lecz nie są to gry mulitplayer, więc nie zależy mi aby dokładnie słyszeć przeciwnika a raczej aby szczegółowo słyszeć soundtrack i dobrze wczuć się w klimat gry. Jeśli chodzi o muzykę, sprawa jest o tyle skomplikowana, że nie mam ulubionego gatunku i chętnie słucham wszystkiego, ale głownie jest to rock, elektronika akustyka i czasami pop.
Myślałem na zakupem Encore Rockmaster OE lub Superlux HD669. Zastanawiam się też może czy nie dołożyć trochę i nie kupić AKG K240 Studio.
Co do wzmacniaczy myślałem nad FiiO E07K Andes, FiiO E10K Olympus 2 i S.M.S.L M2.
Nie za bardzo orientuję się co z czym połączyć, więc prosiłbym o podanie jakiegoś zestawu, chociaż z tego co czytałem w recenzji HD699 nie wymagają wzmacniacza. Odnośnie tego, czy jeśli bym go użył, dźwięk uległby wyraźnemu poprawieniu?
I ostatnia sprawa, robiąc rozeznanie cenowe, znalazłem AKG K240 w dość atrakcyjnej cenie, tylko trochę mnie to dziwi że są o 100 zł tańsze niż na konkurencyjnych stronach więc jeśli można proszę się przyjrzeć ofercie, czy jest w porządku http://guitarcenter.pl/catalog/klawisze/naglosnienie-klawiszowe/sluchawki/akg-k240-studio
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Witam,

W tytule pisze Pan o DACu, a w temacie o wzmacniaczu. To są dwa zupełnie różne urządzenia, najwyżej spotykane w formie integry. 

Dołożenie do K240 jest w takiej sytuacji i przy takich wymaganiach rozsądnym wyjściem. M2 będzie najprzyjemniejszy z perspektywy synergii i jakości. Jest to model posiadający w sobie i DAC i małej mocy wzmacniacz słuchawkowy. Na E10K będzie z kolei większa scena na głębokość, ale też nieco ostrzej. GC jest jednym z większych sklepów, więc nie powinno być u nich problemów z gwarancją, jeśli o to Pan pyta. 

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Proszę wybaczyć błąd, powinienem był doczytać. A czy wspomniane przez Pana urządzenie nadaje się także do stosowania z wieżą Pioneer X-PM12 ? Gdyby tak było to czy jeśli podłączę M2  do komputera, z drugiej strony wieżę a z kolei do niej słuchawki mogę się spodziewać odmiennego rezultatu niż jakbym podłączył słuchawki bezpośrednio do  M2? Chodzi mi wyłącznie o kwestię wygody przełączania się między sprzętem.

Link to comment
Share on other sites

Nic nie szkodzi. 

Tak, urządzenie posiada również wyjście liniowe. Może Pan podłączyć wszystko bez problemu. Rezultat oczywiście będzie odmienny - słuchawki otrzymają sygnał w jednym wypadku bezpośrednio z M2, a w drugim poprzez sekcję wzmacniającą Pioneera, który również będzie narzucał na nie własną tonalność. Który sposób da lepsze efekty - to już będzie Pan w stanie ustalić wedle samego gustu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...