Jump to content

Wybór słuchawek i DACu

Reku
 Share

Recommended Posts

Witam!
Planuję zakup słuchawek i wzmacniacza, mój budżet to 500-600 zł. Słuchawek używam do słuchania muzyki i grania, lecz nie są to gry mulitplayer, więc nie zależy mi aby dokładnie słyszeć przeciwnika a raczej aby szczegółowo słyszeć soundtrack i dobrze wczuć się w klimat gry. Jeśli chodzi o muzykę, sprawa jest o tyle skomplikowana, że nie mam ulubionego gatunku i chętnie słucham wszystkiego, ale głownie jest to rock, elektronika akustyka i czasami pop.
Myślałem na zakupem Encore Rockmaster OE lub Superlux HD669. Zastanawiam się też może czy nie dołożyć trochę i nie kupić AKG K240 Studio.
Co do wzmacniaczy myślałem nad FiiO E07K Andes, FiiO E10K Olympus 2 i S.M.S.L M2.
Nie za bardzo orientuję się co z czym połączyć, więc prosiłbym o podanie jakiegoś zestawu, chociaż z tego co czytałem w recenzji HD699 nie wymagają wzmacniacza. Odnośnie tego, czy jeśli bym go użył, dźwięk uległby wyraźnemu poprawieniu?
I ostatnia sprawa, robiąc rozeznanie cenowe, znalazłem AKG K240 w dość atrakcyjnej cenie, tylko trochę mnie to dziwi że są o 100 zł tańsze niż na konkurencyjnych stronach więc jeśli można proszę się przyjrzeć ofercie, czy jest w porządku http://guitarcenter.pl/catalog/klawisze/naglosnienie-klawiszowe/sluchawki/akg-k240-studio
Pozdrawiam

Witam,

W tytule pisze Pan o DACu, a w temacie o wzmacniaczu. To są dwa zupełnie różne urządzenia, najwyżej spotykane w formie integry. 

Dołożenie do K240 jest w takiej sytuacji i przy takich wymaganiach rozsądnym wyjściem. M2 będzie najprzyjemniejszy z perspektywy synergii i jakości. Jest to model posiadający w sobie i DAC i małej mocy wzmacniacz słuchawkowy. Na E10K będzie z kolei większa scena na głębokość, ale też nieco ostrzej. GC jest jednym z większych sklepów, więc nie powinno być u nich problemów z gwarancją, jeśli o to Pan pyta. 

Pozdrawiam.

Proszę wybaczyć błąd, powinienem był doczytać. A czy wspomniane przez Pana urządzenie nadaje się także do stosowania z wieżą Pioneer X-PM12 ? Gdyby tak było to czy jeśli podłączę M2  do komputera, z drugiej strony wieżę a z kolei do niej słuchawki mogę się spodziewać odmiennego rezultatu niż jakbym podłączył słuchawki bezpośrednio do  M2? Chodzi mi wyłącznie o kwestię wygody przełączania się między sprzętem.

Nic nie szkodzi. 

Tak, urządzenie posiada również wyjście liniowe. Może Pan podłączyć wszystko bez problemu. Rezultat oczywiście będzie odmienny - słuchawki otrzymają sygnał w jednym wypadku bezpośrednio z M2, a w drugim poprzez sekcję wzmacniającą Pioneera, który również będzie narzucał na nie własną tonalność. Który sposób da lepsze efekty - to już będzie Pan w stanie ustalić wedle samego gustu.