Jump to content
Sign in to follow this  
Nodalejlama

Słuchawki "TWS"

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie.

Poszukuję słuchawek bezprzewodowych, i po delikatnym zagłębieniu się w temat "jakie kupić" zgłupiałem więc pomyślałem ,że zgłoszę się do fachowców ,którzy są w temacie.

Mają to być słuchawki używane tylko w pracy, a pracuję na "szlifierni" gdzie najlepiej chodzić w ochronnikach słuchu z powodu hałasu, a jako ,że praca trochę monotonna to fajnie sobie jakichś informacji

posłuchać przy okazji i czegoś się dowiedzieć/ nauczyć, muzyki prawie nie słucham w pracy bo hałas i tak zakłóca a wole informacje.

Używam obecnie "pchełek na kablu", niestety trochę uprzykrza  wszystko kabel który często się zaczepia przez co wyciąga z uszu słuchawki  i telefon który muszę za nimi ciągnąć. Najważniejsze ,żeby słuchawki dobrze wygłuszały otoczenie, i miały duży czas pracy na baterii (super  było by powyżej 4-5 godzin), nie szukam słuchawek super grających czy wyglądających, bo i tak tego nie odczuję, ma to być raczej "narzędzie" przy pracy.

Moje poszukiwania poszły w stronę słuchawek "TWS" ponieważ są dyskretne, a np. słuchawki nauszne są duże i jednak skóra pod nimi się poci gdy jest cieplej.

Z góry dziękuje za pomoc w tym nietypowym jak myślę pytaniu.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Do takiej pracy myślę że nie ma się kosztować na jakieś super hiper słuchawki. Część osób w tym ja miało do czynienia z marka QCY. O ile się nie mylę to podmarka Xiaomi ale grają na prawdę dobrze. Od siebie dodam polecane modele QS1, QS2/T2C. Jeśli zależy Ci na czasie to są do kupienia w kraju, jeśli jednak wewnętrzna cebula wygrywa to można zamówić z Chin :)

Minusem może być praca na jednym ładowaniu ok. 3,5-4h aczkolwiek są na tyle małe że powinny zmieścić się pod ochronnikami. 

• Approved 2

Nie wiem jak w innych modelach ale T2C mają jedną wadę na którą trzeba brać poprawkę: żenującej jakości mikrofon. Równie dobrze mogloby go nie być.

Poza tym jednak do 100-150 zł chyba nie można lepiej.

• Approved 1

Także polecam QCY, tylko bez dopisku "Pro". Ponieważ w takich słuchawkach, źle się sprawuje panel dotykowy, który przeszkadza przy jakiekolwiek manipulacji słuchawką. 

Miałem w sprzedaży, jedne i drugie, z żadnymi nie było problemu.

9 godzin temu, LoCzekk napisał:

Jeśli zależy Ci na czasie to są do kupienia w kraju, jeśli jednak wewnętrzna cebula wygrywa to można zamówić z Chin :)

Nie ma sensu teraz zamawiać, z Chin, przy tym kursie $, to nawet, nie bardzo będzie taniej (ok 20$). X-kom, ma model T2c za 89zł. Dodatkowo, czas wysyłki znacznie się wydłużył.

Tak, jak pisał Jakub, do 100zł, nie znajdziemy lepszego modelu słuchawek TWS. Zaskoczyły mnie swoją jakością dźwięku, a i rozmowy także prowadziłem (nikt, nie narzekał na jakość rozmów). Dosyć wygodnie leżą, mi się chowają całkowicie w uchu.