Jump to content

Recommended Posts

Witam. To mój pierwszy post na Waszym forum więc jak coś sknocę to przepraszam. Kupiłem słuchawki AUDIO-TECHNICA ATH-SR5BT w  okazyjnej cenie 290 zł :). będę ich używał przede wszystkim do telefonu Galaxy s10. W domu używam poleconych mi przez Waszego mentora Superluxów HD681 Evo i jestem mega zadowolony. Chciałbym teraz zapytać co mam kupić do tych słuchawek Audiotechnici? Jakiegoś Dac-a czy coś innego bo nie za bardzo się w tym orientuję. Słuchawek będę raczej używał bezprzewodowo ale słyszałem, że z kablem brzmią lepiej. Proszę o doradzenie amatorowi, który zaczyna swoją drogę. Z góry dzięki za odpowiedź i wyrozumiałość. Pozdrawiam

14 godzin temu, qpytko napisał:

Witam. To mój pierwszy post na Waszym forum więc jak coś sknocę to przepraszam. Kupiłem słuchawki AUDIO-TECHNICA ATH-SR5BT w  okazyjnej cenie 290 zł :). będę ich używał przede wszystkim do telefonu Galaxy s10. W domu używam poleconych mi przez Waszego mentora Superluxów HD681 Evo i jestem mega zadowolony. Chciałbym teraz zapytać co mam kupić do tych słuchawek Audiotechnici? Jakiegoś Dac-a czy coś innego bo nie za bardzo się w tym orientuję. Słuchawek będę raczej używał bezprzewodowo ale słyszałem, że z kablem brzmią lepiej. Proszę o doradzenie amatorowi, który zaczyna swoją drogę. Z góry dzięki za odpowiedź i wyrozumiałość. Pozdrawiam

Witaj,jeśli chcesz ich używać bezprzewodowo to zbyt wiele nie wymodzisz, oczywiście możesz dobrać odpowiednie kompatybilne kodeki i sprawdzić na swoje ucho z czym najlepiej się czujesz.Jeśli chodzi o kabel to po stokroć bardziej obeznani koledzy powinni coś wymyślić tak aby się to dobrze zgrało. Tu masz wiele wariantów:- klasyczne małe dac/amp jak Audioquest Dragonfly czy Ibasso DC01/02 i  im podobne i większe jak np.Rha Dacamp l1( wtedy robisz tzw kanapkę) po adaptery bt  które zgrywasz z smartfonem i wpinasz w nie słuchawki np. Shanling up4 lub niezwykle chwalone Fiio q5s.Ale co i jak będzie grało to ci nie powiem. 

• Approved 1

Posted (edited)
6 godzin temu, Pitb napisał:

Witaj,jeśli chcesz ich używać bezprzewodowo to zbyt wiele nie wymodzisz, oczywiście możesz dobrać odpowiednie kompatybilne kodeki i sprawdzić na swoje ucho z czym najlepiej się czujesz.Jeśli chodzi o kabel to po stokroć bardziej obeznani koledzy powinni coś wymyślić tak aby się to dobrze zgrało. Tu masz wiele wariantów:- klasyczne małe dac/amp jak Audioquest Dragonfly czy Ibasso DC01/02 i  im podobne i większe jak np.Rha Dacamp l1( wtedy robisz tzw kanapkę) po adaptery bt  które zgrywasz z smartfonem i wpinasz w nie słuchawki np. Shanling up4 lub niezwykle chwalone Fiio q5s.Ale co i jak będzie grało to ci nie powiem. 

Dodam, że chcę słuchać na telefonie Samsung Galaxy s10 (ma wyjście na Jack 3.5) przez przewód bo po bt te słuchawki dużo tracą. Prosiłbym właśnie o wskazanie wzmacniacza do konkretnie tych słuchawek, bo nie wiem czy telefon udźwignie 45 ohm tych słuchawek ( specyfikacja http://www.audiotechnica.pl/sluchawki-bezprzewodowe-bluetooth-audio-technica-ath-sr5bt-bk.html). Bardzo proszę osoby znające się na tym o udzielenie odpowiedzi. W rachubę wchodzi sprzęt do 400 zł.. Zwłaszcza jakby GURU mógł by mi pomóc byłbym dozgonnie wdzięczny :)!!! Ewentualnie jaki przewód proponujecie do tych słuchawek, czy ten do nich dołączony jest dobry i nie trzeba nic zmieniać? Pitb dzięki za chęć pomocy.

Edited by qpytko

Myślę że na tym etapie najpierw się z nimi zapoznaj. Daj im szanse pogrania z 20-30 godzin na kablu a potem tyle samo na BT. Zobacz co Ci nie pasuje, co pozytywnie lub negatywnie zaskakuje. Daj im szanse takie jakie są, jakie otrzymałeś w prost z pudełka.

• Approved 1

Proszę się nie gniewać. Na początku swojej przygody też byłem taki "łapczywy" i chciałem wszystko dokupować ale usiadłem na dupie i zacząłem od podstaw i Tobie również polecam ten sposób wejścia :) 

• Approved 1

Wcale się nie gniewam i bardzo dziękuję za radę. Zrobię tak jak Pan radzi. :) :) :)