Jump to content
pabloj

Cayin HA-1A MK2 - Czy ktoś miał do czynienia?

Recommended Posts

Ja dałem 3400zł . Sam wzmacniacz ciekawy tyle że mało lampowy w brzmieniu. Mam teraz ochotę na Coplanda.

@folab Na odsłuchy biorę niedługo SinusAudio. Polecał mi użytkownik sąsiedniego forum i parę pozytywnych recenzji jest na temat tych wzmacniaczy.

Ja dochodzę do wniosku że nie ma jak hybryda .

I tu kłania się Pathos Aurium , wzmacniacz sprawdzony przez nasze grono forumowiczów, także w moim posiadaniu w tej cenie praktycznie bez wad . Niezawodny , doskonale zbudowany , doskonale radzi sobie z znacznie droższym torem. :D

Copland to integra. Aurium to wzmacniacz. 

Różnice to na moje bas + środek + scena. Bas jest wolniej wzbudzający się w DAC215, z lepszym zejściem i mocniejszy w Aurium. Środek mocniej i bliżej zaznaczony w 215, w Aurium optymalny i nieco bardziej przestronny, poluzowany. Scena w 215 bardziej zaznaczona na boki i jakby nieco więcej holografii wprost z pudełka. W Aurium też się da, ale wtedy gdy źródło tak gra, inaczej sam z siebie nie doda aż tak dużo na plus aby zrównać się w tych dwóch miejscach z 215-tką. Jeśli podliczyć do Aurium lampy i lepszy PSU, to różnica między nimi robi się nieco ciasna, więc ekonomiczniej faktycznie wypada 215-tka. 

Sam wahałem się między nimi i wybrałem droższą opcję na Pathosy. Powody (Aurium):

• XLRy (BAL IN) i działanie jak aktywna przelotka
  • znacznie łatwiejszy dostęp do lamp
  • lepszy bas i lepsza synergia z K1000
  • Like 1

https://hifizone.pl/sinusaudio-6n13s-recenzja-wzmacniacza-sluchawkowego/

Tutaj jest recenzja jeszcze tego SinusAudio środkowego modelu. Recenzent podłączał do niego nawet niskoimpedancyjne i o wysokiej skuteczności Fostexy TH909, dlatego sądzę, że mógłby to być dla mnie również dobry wybór jako urządzenie do szerokiego zakresu słuchafonów. Jest pare recenzji w eterze tego sprzętu, wszystkie pochlebne póki co.

Niestety nie mogę się wypowiedzieć w tym temacie, ponieważ mam zasadę, aby z grzeczności nie komentować innych recenzujących ani ich opinii, nawet jeśli w drugą stronę nie jestem obdarowywany specjalną wzajemnością. Sprzętu również nie słuchałem, więc tym bardziej.

Czemu pomimo słyszalnych wad zdecydowałem się na ten wzmacniacz ? Ponieważ w bezpośrednim porównaniu okazał się zdecydowanie lepszy od  wersji MK 1 ,ma dwa wyjścia słuchawkowe rózniące się brzmieniem  ,to drugie jest mniej dynamiczne gra bardziej srednicą .Wzmacniacz gra szybkim dynamicznym dźwiękiem nie tak wolnym jak pierwsza wersja do tego obraz jest bardziej trójwymiarowy .Czy jestem zadowolony ? Nie do końca ,gdy go kupowałem miałem inne źródło ,inne kable itd, teraz coś mi nie pasuje i nie wiem co.

20200510_092513.jpg

13 godzin temu, EvilKillaruna napisał:

Copland to integra. Aurium to wzmacniacz. 

Różnice to na moje bas + środek + scena. Bas jest wolniej wzbudzający się w DAC215, z lepszym zejściem i mocniejszy w Aurium. Środek mocniej i bliżej zaznaczony w 215, w Aurium optymalny i nieco bardziej przestronny, poluzowany. Scena w 215 bardziej zaznaczona na boki i jakby nieco więcej holografii wprost z pudełka. W Aurium też się da, ale wtedy gdy źródło tak gra, inaczej sam z siebie nie doda aż tak dużo na plus aby zrównać się w tych dwóch miejscach z 215-tką. Jeśli podliczyć do Aurium lampy i lepszy PSU, to różnica między nimi robi się nieco ciasna, więc ekonomiczniej faktycznie wypada 215-tka. 

Sam wahałem się między nimi i wybrałem droższą opcję na Pathosy. Powody (Aurium):

• XLRy (BAL IN) i działanie jak aktywna przelotka
  • znacznie łatwiejszy dostęp do lamp
  • lepszy bas i lepsza synergia z K1000

Mam pytanie ,czy Copland DAC 215 ma dobrego DACa ? Bo w teście opisujesz brzmienie samego wzmacniacza jezeli dobrze czytam, chodzi mi o to czy dobrze to zagra jak wyśle do niego sygnał po coaxialu z mojego strumieniowca .  Chciałbym wysyłać do Coplanda sygnał analogowy i cyfrowy aby mieć dwa różne brzmienia. Jeszcze jedno ,czy Copland zagra z słuchawkami Audioqest  które widać na moim zdjęciu ?

• Like 1

Posted (edited)

@folab Jak nadal coś ci nie pasuje to znaczy, że ciągle jesteś audiofilem :D

Ciekawe info, że Cayin z drugiej dziury gra nieco inaczej.

Nic nie brumi/szumi jak nie leci muzyka, z Hawków?

Edited by pabloj

Posted (edited)

@folab ,,Wzmacniacz gra szybkim dynamicznym dźwiękiem nie tak wolnym jak pierwsza wersja do tego obraz jest bardziej trójwymiarowy .'' 

Nie neguję wyższości klasowej mk II,tak wynika z opisów osób z którymi rozmawiałem na ten temat,oraz z jakiejś recenzji.Z tego powodu brałem go pod uwagę z rynku wtórnego.

Nie sprzedaję mk I,nie jestem powiązany z dystrybutorem. Ale jeżeli jedynymi ,,wadami'' dla Ciebie były te z cytatu to na zdjęciu poniżej,[upewniłem się się przed chwilą enty raz,cechy charakterystyczne widoczne gołym okiem] jest lekarstwo na całe zło mk I . + przełączenie na ultralinear [tak działa w trybie słuchawkowym].

Żeby było ciekawiej ja mk I preferuję z 6p14pK [wolniej,cieplej,węższa scena niż EL84 EH i najbardziej klimatycznie ze wszystkich el84 jakie znam]

Przeczytałem w innym wątku iż słuchasz już 30lat, tak więc jesteśmy za starzy :) aby sobie i innym wmawiać jakieś aspekty.

Ja mk I chyba kocham ,właśnie za sposób w jaki gra.Mam drugą lampkę którą cenię bardziej za techniczność przekazu jednak jeśli chodzi o przekaz stricte lampowy to stawiam na mk I.

Pierwszego egzemplarza używałem ok. 6lat ,obecnego ok.3lata. Jest jeszcze sprawa taka iż wcześniejsze egzemplarze mogą się nieznacznie różnić dżwiękiem od nowszych,ale to takie moje przypuszczenie na podstawi tego iż pierwszy egz.zdecydowanie nie przypadł mi do gustu na lampach stock,a obecny całkiem,całkiem.Nie porównywałem łeb w łeb.

Różnice jakie pamiętam to ,,toto'' żółte na drugim zdjęciu,w pierwszej wersji było znacznie większe,srebrnego koloru. Być może jeszcze jakieś inne komponenty.

Dodatkowo została wzmocniona obudowa [możliwe że po doświadczeniach z mk II - transport] i ,,toto'' drugie pod trafami dostało ,,pokrywkę''.

Upsss....  już wytarłem:)

DSCN2816.JPG

DSCN2820.JPG

Edited by Tommy66
  • Like 1

@folab Nie pamiętam już. Recenzja była dawno temu. A AQ nigdy do niego nie podłączałem. Znając siebie, szukałbym z nimi bardzo jasnych tranzystorów.

Ze swojej strony mogę potwierdzić, że wersja MK1 nieznacznie szumi ale w połączeniu z HD800S. Najbardziej to słychać w trybie ultralinear. Z K701 jest cisza. Również bardzo lubię ten wzmacniacz. Szczególnie dobrze zgrywa się z tymi pierwszymi pod względem tonalnym.

Co do szumów i brumów, niektóre konstrukcje lampowe dużo droższe od HA-1A/mk2 mają tę cechę. Chociażby Leben CS-300, który właśnie z HD800 lubi sobie lekko przybrumić.

• Like 1

Posted (edited)
5 godzin temu, pabloj napisał:

@folab Jak nadal coś ci nie pasuje to znaczy, że ciągle jesteś audiofilem :D

Ciekawe info, że Cayin z drugiej dziury gra nieco inaczej.

Nic nie brumi/szumi jak nie leci muzyka, z Hawków?

Na Hawkach szumi i brumi delikatnie ,słychać to dopiero jak w muzyce robi się cisza albo coś bardzo delikatnie plumka . Dźwięk z tymi słuchawkami jest bardzo gęsty ,czasem za gęsty jak dla mnie z drugiej strony Senhesier HD -600 brzmią z tym wzmacniaczem jak radyjko tranzystorowe chociaż nie zawsze ,jak płyta jest doskonale nagrana to jest całkiem dobrze ale najczęsciej brakuje wypełnienia.

Edited by folab
  • Approved 1

Wie ktoś dokładnie jak działa to dopasowanie impedancji do słuchawek? Zmienia impedancję wyjściową tak jak niektóre wzmacniacze Garage1217 czy działa to na innej zasadzie?

Odnośnie brumienia to dla mnie coś takiego jest niedopuszczalne i to nawet w sprzęcie za ułamek kwoty jaką wołają za Cayina.

no i sprawdziłem (po kilku latach dopiero ) na słuchawkach magnetostatycznych zero brumienia 

• Like 1