Jump to content

Wzmacniacz do Denona AH-GC20

Recommended Posts

Dobry wieczór, posiadam słuchawki Denona AH-GC20. Spisują się wyśmienicie. Kupiłem je głownie pod bas, gdyż słucham sporo muzyki elektronicznej (dubstep, brostep, dance, house). Szukam jakiegoś wzmacniacza, który jeszcze bardziej polepszy mój dźwięk oraz owy bas. Muzyki słucham przez PC (ALC1050 z chipsetem SupremeFX) + wieża (LG FA162) lub iPhone 6 Plus.

Budżet do 1000 zł.

Jestem świeżakiem w tych sprawach i nie dokonać wiem, czy jakiś wzmacniacz może jeszcze bardziej podnieść jakość dźwięku tych słuchawek. 

Z góry dziękuje za odpowiedź :).

Edited by Madrox24
model wieży

Witam,

Jeśli szuka Pan basowego układu, bezwzględnie rozważałbym używanego NuForce Icon HDP. Będzie miał Pan od razu również źródło (jest to integra), bowiem nie tylko wzmacniacz wpływa na końcowy efekt dźwiękowy / jakościowy. Można powiedzieć, że będą to przysłowiowe dwie pieczenie na jednym ogniu.

Pozdrawiam.

• Upvote 1

Dziękuję za odpowiedź, urządzenie wygląda naprawdę obiecująco. Skoro rzeczywiście jest takie dobre to zdecyduję się na nową sztukę.

Jeszcze się wolę upewnić. Ostatnio byłem w salonie Denona i tam zaproponowano mi wzmacniacz DA-10, który wydawał mi się również ciekawą opcją. Czy NuForce będzie oferował lepszy dźwięk, niż propozycja Denona? Cenowo wychodzi podobnie.

Jeszcze raz dziękuję za poświęcony czas :).

Proszę uprzejmie.

Obawiam się, że będzie z tym problem. Nowa sztuka kosztowała 1590 zł w krajowej dystrybucji, ale sprzęt ten jest już nieprodukowany. Rzeczonego Denona niestety nie słuchałem, więc nie umiem odpowiedzieć na to pytanie, aczkolwiek wie Pan jak wygląda sprzedaż w salonach audio? :). No właśnie. W Iconie siedzi poza tym były flagowy DAC od AKM. To najprawdopodobniej jego zastąpienie nowszą wersją spowodowało wycofanie.

• 1 month later...
On 14.08.2016 at 11:39 PM, EvilKillaruna said:

Proszę uprzejmie.

Obawiam się, że będzie z tym problem. Nowa sztuka kosztowała 1590 zł w krajowej dystrybucji, ale sprzęt ten jest już nieprodukowany. Rzeczonego Denona niestety nie słuchałem, więc nie umiem odpowiedzieć na to pytanie, aczkolwiek wie Pan jak wygląda sprzedaż w salonach audio? :). No właśnie. W Iconie siedzi poza tym były flagowy DAC od AKM. To najprawdopodobniej jego zastąpienie nowszą wersją spowodowało wycofanie.

Niestety nigdzie w Polsce nie znajdę już NuForce Icon HD. Jest może coś innego godnego polecenia, co zastąpi nieprodukowany już sprzęt od NuForce?

Taką , aby w razie nie dopasowania z oczekiwaniami  można było odsprzedać bez dużej straty lub w ogóle bez straty.

Wydaje mi się, ze nie jest to specjalna okazja, ale świadomy kupujący może się skusić, w obliczu braku sprzętu na rynku. A sprzedający bada popyt ceną wyjściową.

Edited by bulbozaur

• 2 weeks later...

Gratulacje!! Zdaj relacje:)

Jakość muzyki będzie zależała również w dużej mierze od realizacji danej płyty.  Sam korzystam na pc ze streamingu google play music  i taką właśnie widzę zależność. Lwią część płytoteki   mam w jakości 320 kbps i nie czuję się pokrzywdzony. 

Cóż mogę rzec, sprzęt sprawuje się rewelacyjnie. Nie spodziewałem się, że mogę odczuć aż tak wielką różnice z tym DACiem i bez :D. Moją płytą główną jest Asus Z170 Pro Gaming. Potrzebuję jeszcze trochę czasu na przetestowanie NuForce Icon HDP, ale pierwsze wrażenie na pewno mogę zaliczyć do tych pozytywnych :).