Jump to content

Ciekawy sprzęt wart zainteresowania

Hir0
 Share

Recommended Posts

Postanowiłem założyć topik gdzie będzie można dzielić się przemyśleniami na temat ciekawego sprzętu który dopiero co wyszedł lub jest mniej znany, kto wie może znajdzie się osoba która przesłuchiwała dany sprzęt i chętnie podzieli się opinią.

1. Ze słuchawek na chwile obecną najbardziej chodzą za mną HEDDphone, czyli słuchawki oferujące jakość dźwięku flagowców za połowę ceny. Ich największą bolączką jak dla mnie wydaje się wygląd jak i waga - 718 g. Wczoraj przesiedziałem prawie cały dzień z D8000 i nie był to dla mnie problem, więc to raczej kwestia indywidualna. Jednak zawsze strach brać w ciemno. Link do recenzji:

2. Willsenton R8 czyli wzmacniacz stereo który wklejałem niedawno w temacie o brzmieniu lamp. Niestety za dobrze grające lampy trzeba płacić w audio naprawdę dużo, tutaj mamy je za naprawdę śmieszne pieniądze. Na razie mój system stereo jest czysto desktopowy ale nie powiem kusi żeby w przyszłości zaszaleć i stworzyć coś "większego". :) 

3. Kombo dac + amp to jest to co lubię najbardziej. Nie trzeba bawić się w dobieranie kabli, żonglowanie sprzętem, podpinasz odpowiednie słuchawki i leci. Gdyby tylko można było przełączać lampami jak w iFi... no cóż nie można mieć wszystkiego. :) Jednak jak czytam forum to większość osób może w spokoju słuchać tranzystorów i się dobrze bawić, stąd popularność takich sprzętów jak np. Burson Conductor 2/3. Właśnie pojawiła się mocna konkurencja w tej kategorii - Flux Lab Acoustics FCN-10. Dla zainteresowanych recenzja:

W ofercie tego producenta widnieje jeszcze wyższy model Atlas, jednak jego cena jest już iście zaporowa - 5 tys zielonych. W tej cenie można znaleźć Audiovalve Solaris, czyli sprzęt który robi wszystko. Tu recka:

https://www.headfonia.com/flux-lab-acoustics-atlas-review/

• Like 5

2 godziny temu, NuYam napisał:

Miałem już wzmacniacz lampowy, który niczym nie zachwycał. Tak samo AuneT1 z lampą gold laion grało gorzej niż teac ha-90sd bez lamp.

Tak jak napisałem żeby lampa grała lepiej od tranzystora trzeba trochę wydać, są hybrydy które mimo lampy grają jak tranzystory oraz bardzo gęste i ciepłe sprzęty. Temat jest ogromny. Aune T1 to entry level i na pewno od razu ma w kość porównując do sprzętu zasilanego bateryjnie.

2 godziny temu, NuYam napisał:

Recenzja z linku, trochę pisana patykiem po wodzie, bardziej jak reklama. Czy od sam przyznał mu nagrodę?

Dla mnie waśnie ciekawa, dużo porównań słuchawek i zdjęcia co ma w środku. Na pewno da się wyczuć duży entuzjazm i radość z odsłuchów, może przez to taka się wydaje. ;) 

Mam uczucie, ze hype na HEDDPhone jednak powoli umiera za granica. Tutaj recenzja od jednego z recenzentow ktorych szanuje bardziej niz mniej: https://crinacle.com/2020/04/27/heddphone-review-noveau/

+ ciekawostka:
graph.png

Jesli chodzi o inne sluchawki ktore mnie interesuja to oczywiscie sa to Aurorus Audio Borealis ktore wygladaja jako jedyna droga wyzej wzgledem HD580 / HD600:

A jesli chodzi o sluchawki dokanalowe to nadal staram sie znalezc cos co wywola u mnie jakiekolwiek emocje inne niz "eh, jest ok?". Pierwsza para ktora mnie naprawde interesuje to Etymotic ER2 (wiem, ze ER4 sa lepsze technicznie, ale slysze strasznie duzo opini, ze dynamiczne ER2 brzmia naturalniej niz ER4 oparte o przetworniki armaturowe): https://crinacle.com/2019/12/03/cliffnotes-etymotic-er2-market-disruptor/

A takze Moondrop blessing 2 ktorych wstepne opinie sa ok, a takze (co wazniejsze) mozna je kupic wraz z grawerem ktory pokazuje kobiete grajaca na skrzypcach (widoczną na zdjęciu poniżej): https://shenzhenaudio.com/products/moondrop-blessing-2-1dd-4ba-hybrid-technology-in-ear-monitor-earphone
3f5d80117911e193f13665f96d64f928_0ca4dc0

• Like 1

W dniu 29.04.2020 o 12:57, NuYam napisał:

Tak jak zmiany wychwycone przeze mnie na dac-80 z soloistem w porównaniu do Converto Mk1, które są mikrodetalami, nie wierzę już w żadne cudowne urządzenia. Fajnie było by zobaczyć jakiś dość tani dac z  r2r, albo coś fpga jak hugo2, ale tańsze, bo myśle, że ograniczeniem jest sam układ dac w większości urządzeń. Tak jak Gustard u12, polepsza dźwięk w DAc-80, a także w converto mk1, nie łudze się też, że wejście usb w stacjonarnych dackach samo w sobie może grać dobrze.

Oczywiście chciałbym przesłuchać. Zdaję sobie sprawę z kosztu dobrych lamp. Myśle, że nasze rodzime marki mogą być równie ciekawe. Są też wzmacniacze tranzystorowe, które grają jak lampowe.

Uwierzysz jak usłyszysz. A co do ograniczenia to jest dokładnie odwrotnie, kości nie są wykorzystywane co do swojego potencjału. Wejście USB nie zdziała ci cudów jeśli będziesz je karmił zakłóceniami ze zwykłego PC-ta. Niektórzy producenci tutaj walczą dodając jakieś galwanizacje, trafa izolujące, ale to pewne aspekty pomaga, a niektóre pogarsza.

Jeśli ktoś ma na myśli ciepłe brzmienie jako lampowe to tranzystor też może, ale generalnie nie da się uzyskać podobnego grania na tranzystorze co na dobrej lampie. I vice versa.

W dniu 30.04.2020 o 17:26, NuYam napisał:

Zastanawiałem się ostatnio nad dackami innymi niż mainstreamowe czyli r2r i fpga. Tutaj trochę o fpga. Fajnie wyjaśnione. Powiązane ze  wzmacniaczami cyfrowymi i dsd. Najtańszy dac fpga to mojo.

Aby dac był w FPGA to sygnał musi na starcie obrabiać do 1-bit DSD czyli PS Audio, Audiobyte, Nagra, Playback Designs. Chord to delta sigma, ale dyskretna.