Jump to content

Słuchawki do 350 zł z bassem DJ

Venox
 Share

Recommended Posts

Witam !

Szukam słuchawek z niezłą linią basową, najlepiej niech robią miazge z mozgu pod wzgledem basu słucham tylko i wyłącznie Electro i EDM.

Preferuje raczej słuchawki dla DJ bo są mocne i nieźle wyglądają (dla mnie dużą rolę odgrywa wygląd). Będę je napedzal telefonem mi4 lub komputerem i słuchał w domu, czasami jazda na rowerze. 

Ogólnie moje przeżycia z słuchawkami są kiepskie nigdy nie słyszałem modelow droższych niż 50 zł. 

Na słuchawki mogę wydać do 350 zł jeśli będą warte to dam i 400.

Wpadły mi w oko RHP-10 gold lub philips a1pro lub pioneer hdj 100 i ogólnie taki wygląd preferuje. 

Edited by Venox

Witam,

Obawiam się, że jest Pan w błędzie. Słuchawki dla DJ często są bardziej awaryjne od normalnych modeli, notorycznie pękające przy łącznikach i mechanizmach obrotowych, chociażby rzeczony Pioneer jest na to narażony. Bardzo mocny bas znajdzie Pan np. w stosunkowo tanich ISK HP-580, ale z podanych przez siebie słuchawek najbardziej sensownym wyborem wydają się być A1 PRO. Warto sprawdzić też Superluxy HD631 DJ, również mające wyjątkowo mocny bas.

Pozdrawiam.

Ze względu na powyższe wymagania i fakt, iż nie słuchałeś muzyki na niczym droższym niż 50 zł mogę polecić z własnego doświadczenia Maxell'e Retro DJ. Retro w nazwie nie jest bezpodstawne, gdyż wystarczy spojrzeć na ich design. Nie jestem audiofilem, ale potrzebowałem porządnych słuchawek, których będę używał w domu jak i w czasie spacerów. Słuchawki moim zdaniem dobrze izolują od otoczenia (może nie tak mocno jak dokanałowe) i dobrze trzymają się głowy więc jazda na rowerze a nawet trucht do uciekającego autobusu nie jest dla nich problemem. Nie męczą nawet po kilkugodzinnych sesjach. Jeżeli chodzi o bas to masz go wystarczająco, a same słuchawki świetnie nadają się do muzyki "rąbanej", klubowej. Lubię na nich słuchać Pendulum, Prodigy (mimo, iż to nie elektronika taka jaką rozumiesz) więc myślę, iż do muzyki, której słuchasz nadadzą się jak żadne inne w tym przedziale cenowym. Teraz kosztują grosze, a nawet jest ich kolejny model Retro DJ II również  o specyficznym designie. Co do basu jest go sporo. Jeżeli słuchasz muzyki z telefonu np. Xiaomi MI4 (takiego właśnie używam) będziesz zadowolony - do tego dorzuć powerampa na telefon i masz możliwość podkręcenia basu w owym programie - jeżeli mimo tego będzie Ci go brakowało.

Jeżeli chodzi o cenę. Możesz pomyśleć, iż za 60zł nie da się osiągnąć takich efektów ze słuchania jak w słuchawkach z półki 200-300 zł to popatrz Brainwavs HM3 i Fisher  Audio FA004. Identyczne prawda? To modele bliźniaczo do siebie podobne i moim zdaniem odsłuch na nich będzie do siebie bardzo zbliżony (przynajmniej ja odniosłem takie wrażenie słuchając na HM3 mojego kolegi - a nie jestem audiofilem tylko konsumentem, który woli zapłacić za coś co nie zaboli kieszeni, a może pokazać coś nowego w słuchanych utworach). HM3 oferuje również dodatkowe muszle w zestawie - czego nie ma w Maxellach. 

Odsyłam do recenzji "Brainwavs'ów" tu: http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-brainwavz-hm3/

O Maxellach masz tu: http://www.audiofanatyk.pl/polecane-sluchawki-nauszne-muzyczne-i-dla-graczy/

PS Słuchawek używam od roku i nie mam z nimi żadnego problemu, muszle są całe i wciąż izolują od otoczenia równie dobrze jak po wygrzaniu. Retro DJ nie ma już w produkcji, ale wciąż, są obecne w sprzedaży na "alledrogo". 

PS2 Ze względu, iż nie masz punktu odniesienia jakim byłyby słuchawki za 600-700 złotych zauważysz dużą różnicę w jakości słuchanych utworów. Gwarantuję.

Brainwavs są dziwne to mocowanie słuchawki czy głośnika z pałąkiem. Liczą się tylko nówki i nie kupuje z aledrogo. Nawet nie miałem okazji zobaczyć na żywo słuchawek powyżej 50 zł. 

Oczywiście utwory w 320 kb/s.

Wiecie nigdy nie miałem porządnych słuchawek i nie chce się rozczarować. Wybrałem DJ bo nieźle wyglądają i nie mają takich dziwnych mocować jak inne. 

A1PRO są chwilowo moim faworytem ale wyglądają na łatwe w uszkodzeniu.