Jump to content

Słuchawki do telefonu do 100zł

Smokie
 Share

Recommended Posts

Witam użytkowników forum.

Szukam słuchawek przeznaczonych głównie do słuchania muzyki, biegania i ew. oglądania filmów. Mój budżet to tak jak już napisałem w temacie jest to 100zł. Źródłem dźwięku będzie smartfon LG G2.

Jak mają grać? Jako że moja wiedza na temat muzyki/słuchawek jest znikoma, opiszę to w inny sposób. Moje aktualne słuchawki ( w sumie to pierwsze, reszta to był crap  ), których używam do PC to Superluxy HD669 i według mnie grają bardzo fajnie, także te nowe mogą grać podobnie do nich.

Mam jeszcze kilka uwag. Aktualnie do biegania używam słuchawek dołączonych do G2 i podczas biegu wypada mi prawa słuchawka z ucha, nie wiem czy to moja wina czy słuchawek ale to irytuje. Kolejnym mankamentem jest to, że gdy biegnę pod wiatr ( tak jakby pod prąd ) słuchawki zaczynają trzeszczeć ( to brzmi jakby ktoś dmuchał w mikrofon ) i przez to nie słychać muzyki. Nie chciałbym aby występowało to w kupionych słuchawkach. 

W skrócie słuchawki mają być wygodne, wytrzymałe i mają ładnie grać.

Dzięki

Witam,

Nie jestem w stanie w zadanym budżecie polecić Panu niczego pełnowymiarowego, co spełnia podane wymagania. Efekt z kolei który Pan opisuje to wiatr opływający kable sygnałowe przy uchu. W takich sytuacjach stosuje się modele dokanałowe bezprzewodowe z kablami łącznikowymi typu flat-wire puszczonymi za głową. Najtańsza opcja tego typu to Brainwavz BLU100 (200 zł), ale definitywnie nie jest to granie takie jak 669. Z modeli kompaktowych sugerowałbym rozejrzeć się za KOSS Porta PRO lub Creative Jam, oba modele za ok. 150 zł. Przy Jamach można pracować w trybie bezprzewodowym, co może być tu najlepszym de facto rozwiązaniem.

Pozdrawiam.

• Upvote 1

I to i to, ale bardziej na miejscu byłoby stwierdzić, że po prostu to ja nie znam takiego modelu, choć naprawdę wiele słuchawek miałem okazję już przerobić. Teoretycznie z dokanałowych modeli najbliżej 669 będą Snaby Overtone EP-101M, ale raz, że w gorszej klasie, a dwa, że nie jestem pewien czy ich metalowe korpusy działające czasami jak radiatory nie będą zwiększały u Pana np. ryzyka zapalenia ucha podczas użytkowania w niższych temperaturach. 

• Upvote 1

Osobiście? Nic. Zrezygnowałbym z zakupu i mówię to całkowicie poważnie. Musiałbym bowiem patrzeć wtedy na swoje własne wymagania, a te niestety są wywindowane doświadczeniami z tytułu posiadania w przeszłości różnorodnych modeli za wielokrotnie większe kwoty. Można powiedzieć, że kiedy raz spróbowałem audio z wyższej półki, nie było już dla mnie odwrotu :).

W przypadku rozwiązań dokanałowych gdybym już musiał coś kupić sobie do telefonu, to szukałbym słuchawek przede wszystkim doskonale (lub wręcz absolutnie) izolujących, np. Etymotic MK5. Nie raz i nie dwa w podróży żałowałem, że nie miałem ich ze sobą. Nie jest to co prawda dźwięk dokładnie taki jak 669, ale różnica na moje uszy sprowadzać powinna się tylko do znacznie słabszego basu. W zakresie ogólnej klasy dźwięku sprzęt spokojnie pracuje na swoją cenę. Także tak by wyglądała zapewne moja decyzja i wymagania. 

• Upvote 1