Jump to content

Zamiast FiiO E10K dobrej jakości,tani wzmacniacz.


Recommended Posts

Witam Panie Jakubie. 

Pozwolę sobie jeszcze raz zawrócić Panu głowę moimi absurdalnymi pomysłami i pytaniem z nimi związanymi. A gdybym jednak :

zamiast Fiio E10K zdecydował się na zakup wzmacniacza  od 500 do około 2500,- do którego w późniejszym czasie dokupiłbym kolumny - monitorki to co by mi Pan mógł polecić z tańszych,ale przyzwoitych ? Chodzi mi o taki wzmacniacz 60-80W ,który podłączę pod laptopa i odsłucham muzyki przez słuchawki lub kolumny. 

Przyznam się bez bicia,że najbardziej podoba mi się coś takiego jak na załączonych zdjęciach, ale nie za taką cenę:

dz0xMDg2Jmg9NDc2_src_41306-marantz_hd_amp1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Witam,

Przyzwyczajam się :). Choć pomysł w tym wypadku nie jest wcale absurdalny. Najwyżej trochę nietrafiony przy niskim budżecie. Już tłumaczę.

Przede wszystkim jeśli ma Pan w planach zakup monitorów pasywnych, to musiałby Pan wtedy kupić integrę kolumnową z DAC i wyjściem słuchawkowym. Raczej nie wykorzysta Pan w ich przypadku tych 60-80W, a będzie to tylko niebezpieczne dla samych konstrukcji. Wystarczyłby moim zdaniem spokojnie sprzęt z mocą z zakresu 20-50W. Niestety aby było to porządne, będzie musiało być właśnie za taką cenę. Może okazać się w przypadku tańszego sprzętu (i raczej tak będzie), że DAC będzie przeciętnej jakości, a sama końcówka z lekkim szumem, słyszalnym również w słuchawkach. Bardzo często wyjście słuchawkowe jest tam skonstruowane na zasadzie wyprowadzenia wprost z końcówki mocy głośnikowej i z odpowiednimi rezystorami, aby nie zrobić krzywdy słuchawkom. Pojawia się na wyjściu także dosyć duża oporność wyjściowa, co może wymuszać słuchawki wysokoohmowe. 

Jeśli z kolei zamierza Pan nabyć monitory aktywne, wystarczy Panu zwykła integra słuchawkowa. Wyjdzie wtedy znacznie taniej i na wszystkim lepiej. Przykładem takiego urządzenia niech będzie Aune X1S, ew. używany Aune S16. Znacznie bardziej opłacalne byłoby dokupienie do takiej integry osobnej końcówki mocy lub wzmacniacza i dopiero wtedy np. monitorów pasywnych. Aktywne mają już w sobie wbudowaną elektronikę zasilającą i wzmacniającą, toteż takiego sprzętu nie potrzebują i ograniczają się wtedy tylko do wymogu sprzętu źródłowego z regulowanym poziomem głośności na wyjściu RCA (ponownie kłania się X1S). Tfu, bzdura, przepraszam, pomyliłem z X7S.

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Niestety tak. Oczywiście można próbować kroić budżet na wzmacniaczu, ale z takich konstrukcji z tańszych propozycji jako tako znam tylko Yamahę A-S801, ale z doświadczenia powiem Panu jedno: nie warto oszczędzać. Dlatego gdybym szukał dla siebie sprzętu, spokojnie celowałbym właśnie w coś pokroju HD-AMP1 lub nawet bezpośrednio w niego.

Co do przewodów - wyjdą najtaniej. Osobiście bardzo lubię kable Ultralinka, których używam u siebie z K1000, zaś z kolumnami akurat stosuję srebrne QED Anniversary-XT. Są jaśniejsze, ale też dosyć klarowne. Challenger II z kolei ciepławe, przyjemniejsze. Jeśli dobrze pamiętam QEDy nie kosztują więcej niż 34 zł / m.

Link to comment
Share on other sites

Wielkie dzięki Panie Jakubie !!!

Więc wygląda to dokładnie tak jak przypuszczałem ... Najpierw zabawimy się w FiiO i słuchawki K551 lub 550 a w miarę upływu lat postaram się uzbierać na wymarzony wzmacniacz itd. Ten model Marantza na wejściu kosztował 5000,- ,teraz już widziałem za 3250,- więc z upływem czasu jego cena na pewno jeszcze spadnie a na horyzoncie pojawią się inne ciekawsze modele na ,które już nie zwrócę uwagi pozostając wierny modelowi ,który od samego początku stał się moim idolem.  

Znam już kierunek działań więc jeszcze raz serdecznie Panu dziękuję za pomoc a jeśli będę potrzebował jeszcze jakichś porad to się odezwę.

Pozdrawiam serdecznie.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...