Jump to content

Recommended Posts

92519469_889172234845237_5944362109214130176_n.thumb.png.0b27fd789552bd91138e597a8f7d9f2d.png

Witajcie, zapraszamy do skorzystania z super promocji na zestaw iFi Audio xCAN + Meze 99 Classics, promocja obowiązuje w każdym, partnerskim salonie audio w Polsce!

Meze 99 Classics to audiofilskie słuchawki z rumuńskim rodowodem. Przystosowane zarówno do mobilnego słuchania jak i poważnego, domowego odsłuchu.

Ekskluzywne połączenie drewna, skóry i posrebrzanych/pozłacanych (w zależności od wersji kolorystycznej) elementów tworzy poza funkcją użytkową, również niesamowicie prezentującą się dekorację każdego audiofilskiego stanowiska.

Barwne, ciepłe granie o niespodziewanie dobrej szkole brzmienia.

Pełna specyfikacja techniczna: https://www.audiomagic.pl/sluchawki-nauszne/meze-99-classic <https://www.audiomagic.pl/sluchawki-nauszne/meze-99-classic>

Xcan to idealne urządzenie dla wszystkich ceniących sobie brzmienie połączone z nienaganną ergonomią.

Xcan wyposażony jest w odbiornik BT (kodeki AAC, aptX, aptX LL i SBC), dzięki czemu możemy włożyć urządzenie np. do kieszeni bez zabawy z kablami i tak zwanymi "kanapkami" z telefonem.

Pomimo skromnych rozmiarów, urządzenie dysponuje sporą mocą, dzięki czemu jest w stanie wysterować niemal wszystkie słuchawki dostępne na rynku.

Brzmienie to techniczna strona mocy, ale nie pozbawioną przyjemności z odsłuchów.

Pełna specyfikacja techniczna: https://www.audiomagic.pl/przenosne-2/ifi-audio-xcan <https://www.audiomagic.pl/przenosne-2/ifi-audio-xcan>

• Approved 2

Pozwoliłem sobie wrzucić na pepper'ka, zobaczymy jaki będzie odzew społeczności. Najczęstsze pytania to w stylu "to, czy Beats'y" :D

• Thanks 1

@decees Bardzo dziękuję za oddolną pomoc i inicjatywę. Raczej peppera kojarzę z o wiele tańszych słuchawek, a co też troszkę widać po komentarzach :). Przekleję tu własny, który tam napisałem, na wypadek gdyby zniknęło:

Pozwolę sobie troszkę na polemikę. Audiofilskości nie ocenia się po pomiarach, a przynajmniej nie tylko po samym FR. DIYAH stosuje sprzęt pomiarowy bez symulacji sztucznego ucha, a więc pomiar jest zniekształcony w zakresie 1-4 kHz z tytułu braku refleksji od małżowiny usznej (czyli dokładnie tak jak wskazano w komentarzu). Testowałem kiedyś stare wydanie 99 Classic (jeszcze na starych padach) i co prawda z pamięci, ale brałbym je z miejsca ponad T4 i F2. Wykres nie pokaże bowiem elementarnej czystości dźwięku czy sceny. Pamiętam jedynie że te stare 99-tki miały dla mnie za dużo basu, a co potem normowały właśnie pady. ISK HD9999 to z pamięci paradoksalnie większa V-ka niż 99 Classic, zaś W820BT są wielokrotnie ciemniejszymi słuchawkami od obu. Albo więc mówimy o wyrównaniu pasma i do niego dążymy, albo skaczemy z kwiatka na kwiatek z transparentem "bo tańsze" i mamy własne plany zakupowe ;). Mówię to tylko i wyłącznie jako osoba która testowała wszystkie te modele na własnych uszach oraz wykonująca własne pomiary akustyczne.

Oczywiście można powiedzieć, że "bronię okazji", ale tak jak pisałem, mówię wyłącznie z perspektywy testowej i pomiarowej. Swoją drogą do 99 Classic z chęcią bym kiedyś wrócił z testem, aby rzucić na nie uchem przez pryzmat obecnych preferencji, sprzętu i doświadczenia.

Nie ma sprawy :) z ciekawości możesz popatrzeć po logach jakie to ma przełożenie na ilość odsłon na sklepie, sam jestem ciekaw. Fakt, że na pepper'ze zwykle lądują te tańsze nauszniki, ale nie jest to regułą, więc zawsze jakieś pole do powiększenia portfolio jest ;)

@decees Widzisz, już zostałeś tam posądzony o spiskowanie ze mną i bycie multikontem :lol:. Tak samo jednoznacznie stwierdzono, że np. ISK HD9999 są lepsze od Meze bo się lepiej mierzą. Niektóre rzeczy są więc niezmienne :).

Dlatego takie rzeczy zostawiam same sobie, tj. komu faktycznie będzie z takim zestawem po drodze to kupi, a kto nie lub kogo nie stać, niech szuka bardziej adekwatnego sprzętu pod swoje potrzeby. Sprzęt ma służyć użytkownikowi, nie na odwrót. 

• Haha 1

Haha, jednak poziom pepper'a mnie nie zawiódł. Nie ma tam co uderzać w jakieś rozbudowane polemiki, bo już widzę konkurencja kabelkowa (tudzież ogólnie konkurencja) również w Ciebie przy okazji bije. Wrzutka miała charakter czysto akademicki z mojej strony, tak jak pisałem byłem ciekaw jak takie coś się odbija na ilości odsłon. O sprzedaż nie pytam, bo to nie mój interes, tajemnica handlowa, i.t.p. i nie o to w tym wszystkich chodziło (choć jeśli przy okazji pomogło, to tym bardziej miło :))

Zauważyłem. Wcześniej były ataki za recenzję Explorerów, która nie powstała. Teraz za promocję, którą jak słusznie zauważyłeś skierowano do wszystkich sklepów partnerskich, a także za kable, których nigdy nie robiłem i nie miałem w ofercie nawet. To przechodzi granice pojmowania. A później płacz że recenzje w sieci faktycznie sponsorowane, że trzeba szukać konfekcjonerów kabli, sklepy nie robią promocji itd... No trudno się dziwić, skoro wszystkim uczciwym się po czymś takim odechciewa. 

Na razie konkluzja jest taka, że najbardziej rozsądnym wyjściem jest po prostu na przyszłość omijać Peppera :). Niemniej wciąż bardzo dziękuję za spontaniczną akcję. 

• Approved 1