Jump to content

Słuchawki do muzyki za około 200zł

ryder
 Share

Recommended Posts

Witam. planuję zakup słuchawek, których będę używał praktycznie tylko do muzyki (czasami jakiś film, ale nie ma to większego znaczenia). Chciałbym, aby były to słuchawki zamknięte, ponieważ będę używał ich w autobusie lub innych miejscach gdzie będzie dużo ludzi. Moim urządzeniem do którego będę podłączał owe słuchawki będzie telefon (jeśli ma to znaczenie to Galaxy S4, iPhone). Czasami komputer (7.1 CH HD Audio with Content Protection (Realtek ALC1150 Audio Codec), Supports DTS Connect - informacje jakie znam), ale w domu raczej będę używał głośników. Skupiam się głównie na rapie, ale czasami będę ich używał także do electro i innych różnych gatunków. Jednak rap to priorytet. Jeśli chodzi o bas to chciałbym, aby był wyczuwalny i przyjemny, jednak nie chciałbym aby słowa w muzyce na tym traciły (nie chcę, żeby np. bas je zagłuszał). Jeśli zaś chodzi o wielkość to chyba nie ma większego znaczenia dla mnie. Uszy mam dosyć średnich rozmiarów (nie wiem jakiej skali użyć ale coś około 6/10 :D). Oczywiście fajnie by było, gdyby całe moje uszy znalazły się w środku, jednak wiem, że może być ciężko.

Słuchawki jakie upatrzyłem to Sony MDR-V55 (kolega je polecił). Podobają mi się i mają chyba dosyć dobre opinie. Jednak nie miałem ich nigdy na uszach (prawdę mówiąc nie miałem prawie żadnych słuchawek na uszach). Wokół mnie nie ma zbytnio sklepów z możliwością przetestowania słuchawek. 

Mam nadzieję, że podałem wystarczająco dużo informacji. Przeglądałem polecane słuchawki, jednak postanowiłem dodać temat na forum, aby się upewnić czy np. Superlux HD 669 okażą się dobrym wyborem do muzyki, której będę słuchał. Chciałbym abyście napisali, które słuchawki będą lepsze? V55 czy HD 669? Jeśli wiecie o lepszym wyborze niż wypisane przeze mnie modele to byłbym wdzięczny za Wasze propozycje. To chyba tyle. 

Pozdrawiam :)

• 2 weeks later...

Witam,

Na początku muszę napisać, że też nie mam zbyt dużych uszu i Superluxy są dla mnie nieco za duże, więc przed zakupem polecałbym je przymierzyć. Poza tym jak już kiedyś pisałem, to do Superluxów przydałby się jakiś wzmacniacz, choć na posiadanym przeze mnie Samsungu Galaxy S3 I9300 (z  wgranym kernelem Boeffla) moje Superluxy HD681 grają nie najgorzej (po odpowiednim ustawieniu equalizera). Ja ze swojej strony mogę polecić Maxelle Retro DJ (aka Brainwavz HM3) oraz Creative Aurvana Live!. Te pierwsze grają bezpośrednio i mają naprawdę niezły bas, ale cierpi na tym nieco szczegółowość i separacja, uważam że do rapu i elektronik będą odpowiednie (sam słucham na nich dużo elektroniki). CAL!e natomiast mają nieco lżejszy bas, ale nadrabiają lepszą szczegółowością i przestrzennością, są to słuchawki niezłe do elektroniki, ale niekoniecznie to Rapu.