Jump to content
dlaintenretu

Equalizer pod Windows 10

Recommended Posts

Żaden. Nie przepadam za takimi wynalazkami. Wolałbym wykonać moda słuchawek zamiast zabawy EQ

Nie wykonasz moda dającego punktową korekcję. Do tego pytanie autora było jasne i klarowne. On nie pyta o nasze preferencje. 

• Like 1
  • Approved 3

Equalizer APO + HeSuVi (do korekcji danego modelu słuchawek na podstawie pomiarów).

Warto dodać, że Equalizer APO nie działa jeśli korzystamy z WASAPI Exclusive. EQ wbudowane w AIMPa i Potplayera działa w tym trybie.

5 hours ago, jacmiszcz92 said:

Żaden. Nie przepadam za takimi wynalazkami. Wolałbym wykonać moda słuchawek zamiast zabawy EQ

Testuję słuchawki, które idealnie nadają się do grania i ciekaw byłem czy da się z nich wyciągnąć coś więcej gdyż dźwięk jest jak by pod pierzynką i bardzo basowy.

I z tego powodu potrzebny mi EQ działający prosto na poziomie Windowsa.

35 minut temu, jacmiszcz92 napisał:

Warto dodać, że Equalizer APO nie działa jeśli korzystamy z WASAPI Exclusive. EQ wbudowane w AIMPa i Potplayera działa w tym trybie.

Podobnie jak i foobarowe wtyczki. IMO lepiej taki APO, który działa zarówno w grach, jak i muzyce na odtwarzaczu, TIDALu, youtube i czego dusza zapragnie.

Plus APO pozwala na odpalanie wtyczek VST wsadowo (np. Reveal) w formie globalnej oraz nie generuje tony artefaktów. 

Posted (edited)

A czy znacie jakąś wtyczkę lub alternatywę która umożliwi przypisanie EQ to konkretnej aplikacji? Wtedy na gry można ustawić co się chce, a na odtwarzacze nie miałoby wpływu

Edited by jacmiszcz92

Teoretycznie w APO można zapisywać config, ale co aplikacja, to trzebaby wczytywać ustawienia. 

Tego się nie robi w taki sposób, bo znacznie łatwiej jest ustawić korekcję do słuchawek a nie zastosowań. Ustawianie EQ na zasadzie app-specific to funkcjonalność bardziej kart dźwiękowych w stylu Creative'a (a więc dosyć niski poziom), podczas gdy APO wykorzystuje się raczej do globalnej konfiguracji pod konkretne pary słuchawek na bazie ich FR (FR-specific). Jeśli słuchawki są dobre, nie potrzebują traktowania app-specific, bo wszędzie będą sprawdzały się dobrze, zarówno w muzyce jak i grach.

• Thanks 1

W dniu 10.04.2020 o 00:15, bachankas napisał:

Teoretycznie w APO można zapisywać config, ale co aplikacja, to trzebaby wczytywać ustawienia. 

W moim przypadku zapisane configi w APO nie działają, działa tylko ten pierwszy oryginalny, bez znaczenia jak go ustawie. Te zapisane nie reagują na dźwięk. Jakiś pomysł jak to rozwiązać?

Posted (edited)
3 minuty temu, OoD napisał:

W moim przypadku zapisane configi w APO nie działają, działa tylko ten pierwszy oryginalny, bez znaczenia jak go ustawie. Te zapisane nie reagują na dźwięk. Jakiś pomysł jak to rozwiązać?

Jak otwierasz konfiguracja zapisane w pliku tekstowym, to się nie wczytują?

Możesz też próbować nadpisywać plik "config.txt", który chyba jest traktowany jako "domyślny".

Edited by bachankas

Posted (edited)

No właśnie że się wczytują, natomiast przycisk włącz / wyłącz nie wprowadza żadnych zmian na tych zapisanych. Te zapisane presety jakby nie wpływają / nie oddziaływują na dźwięk. Jedynie ten pierwotny config.txt działa poprawnie.

Nie wiem czy robię coś nie tak z zapisem lub może brakuje jakich kodeków w moim laptopie ale tyle co mi wiadomo to jest to dosyć prosty proces:

Ustaw ➡️ zapisz ➡️ wczytaj ➡️ włącz i powinno działać..

Na pomysł z nadpisywaniem nie wpadłem ale zaraz go wypróbuję. Dzięki.

Edited by OoD
Aktualizacja

Posted (edited)

Pamiętam, że podobny problem kiedyś miałem. Nadpisywanie pliku config mi działało - jakby tylko z niego ustawienia zasysał.
Można zrobić też tak, że do pliku "config.txt" dodajesz "include" i podajesz ścieżkę do pliku, z własnym setupem, wtedy już powinien na żywo ogarniać zmiany.

Edited by bachankas
  • Thanks 1

APO nie obsługuje się configami, tylko exportem/importem ustawień EQ (pliki CSV jeśli dobrze pamiętam). Można też posiłkować się nakładką Peace. 

• Thanks 1

14 minut temu, EvilKillaruna napisał:

APO nie obsługuje się configami, tylko exportem/importem ustawień EQ (pliki CSV jeśli dobrze pamiętam). Można też posiłkować się nakładką Peace. 

Dzieki za podpowiedź, niestety spróbowałem i nadpisać plik i zimportowałem CSV ( dobrze pamiętasz  ) i dalej brak reakcji. Zrobie reinstall i zobacze czy zadziała bo wydaje mi się że obsluga przez pliki CSV to racjonalny sposób.

Ja obecnie mam ustawione w config.txt tylko "Include" ze ścieżką do drugiego pliku, w którym sobie już EQ jak chcę ustawiam.

VVJi2k3.png

wRm8IL8.png

• Thanks 1

Rozumiem ten sposób, natomiast ja potrzebuję miec dwa różne presety, jeden pod wieże a drugi pod słuchawki.

Czy jak zmieniasz suwaki w configu DT990, to zmieniają się one też w config.txt?

Robię właśnie reinstall I ściągam też nakładkę peace. Nie miałem z nią wcześniej styczności ale może zadziałać.

9 minut temu, OoD napisał:

Rozumiem ten sposób, natomiast ja potrzebuję miec dwa różne presety, jeden pod wieże a drugi pod słuchawki.

Czy jak zmieniasz suwaki w configu DT990, to zmieniają się one też w config.txt?

Robię właśnie reinstall I ściągam też nakładkę peace. Nie miałem z nią wcześniej styczności ale może zadziałać.

Yup. Jak potrzebujesz dwóch różnych configów to dajesz oba pliki w include do config.txt i przełączasz sobie jak zmieniasz ze słuchawek na wieżę i vice versa.

• Thanks 1

APO musi działać, ale należy pamiętać, że on działa w formie mapowania do konkretnego urządzenia. Trzeba go "zainstalować" na konkretnym urządzeniu. 

1s6KkXp.jpg

• Thanks 1

Z tym też kiedyś już się długo męczyłem ale na szczęście znalazłem. Dzięki za info i tak. Problem rozwiązany - zadziałało jak bachankas powiedział.

Rzecz jest w tym że tylko przycisk ON/OFF w pliku pierwotny config.txt odpala wykreowane presety. Wyeksportowalem 2 przykłady do CSV, stworzyłem dwa różne presety i teraz działa - trzeba zawsze załadować w config.txt ale to nie żaden problem. Jest to bardziej mankament albo sposób myślenia osoby która ta aplikacje stworzyła, bo myślę że każdy przeciętny Kowalski jak ja po prostu chce stworzyć preset włączyć go i powinno działać.

Dzięki za pliki CSV, dzięki za wytłumaczenie jak to działa i za ogólna pomoc! Jestem nowy na forum ale jeśli są tutaj jakieś plusy, lajki czy inne to zaraz Wam chłopaki poklikam :)

Pozdrawiam.