Jump to content

Słuchawki do FiiO X1 i cięższej muzyki (do 300zł)


Riverlan
 Share

Recommended Posts

Dzień dobry,

 

bardzo proszę o polecenie słuchawek dokanałowych do odtwarzacza FiiO X1. Na co dzień słucham ciężkiej muzyki, głównie wszystkie odmiany metalu. Sporadycznie również słucham lższejszych odmian rocka oraz muzyki klasycznej.

 

Budżet: do 300zł.

 

Co będzie najlepiej grało z w/w odtwarzaczem i będzie odpowiednim wyborem do takiej muzyki?

 

Pozdrawiam,

Adam

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedź. Rozejrzę się najpierw za używanymi yamahami EPH-100 w takim razie.

A co Pan sądzi o słuchawkach SNAB EP-101m do tego odtwarzacza? Zachęciła mnie bardzo ich Pańska recenzja. Miło by było zaoszczędzić parę stówek. Czy takie budżetowe słuchawki w połączeniu z X1 to nie jest najlepszy pomysł? 

 

Pozdrawiam,

Adam

Link to comment
Share on other sites

To nie tak Panie Adamie, że można zrobić źle chcąc coś zaoszczędzić, tylko tonalność tego modelu niespecjalnie pasuje do tonalności X1. Oba urządzenia grają tak samo, więc cechy jednego i drugiego mogą zacząć się Panu nakładać. Uzyska Pan bas + bas oraz górę + górę. Średnica w jednym i drugim jest troszkę jakby na drugim planie, dlatego poleciłem Panu dwa modele o ciepłej sygnaturze. Bas jak bas, ale średnicę płynącą z odtwarzacza będzie miał Pan kompensowaną przez same słuchawki. Z kolei górę w nich wyciągać będzie już właśnie on. Suma wad i zalet. W metalu najczęściej spotyka się fatalnej jakości realizacje, zwłaszcza w sopranie, więc akurat w tych gatunkach na EP-101M obawiałbym się, że będzie zbyt ostro.

Niestety odbieranie słuchawek przez konkretnych użytkowników to sprawa czysto indywidualna, toteż w żadnym wypadku nie mam możliwości precyzyjnej estymy, czy faktycznie stanie się tak jak opisałem. Mogę jedynie próbować jakkolwiek przewidzieć Panu potencjalne problemy.

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedź. Tak się składa, że żonka przyuważyła, że szukam sobie słuchawek i też zachciała do swojego smartfona za około 100zł, więc zostanie uszczęśliwiona SNABami, a ja zostanę ich pierwszym recenzentem. Przetestuje je na swoim X1 i wtedy podejmę ostateczną decyzję.

 

Jeszcze raz dziękuję za pomoc i życzę wszystkiego dobrego.

@EDIT

Oczywiście opiszę tutaj swoje wrażenia!

 

Pozdrawiam,

Adam

Edited by Riverlan
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...