Jump to content

Słuchawki do 120,00 zł

Guest
 Share

Recommended Posts

Witam, poszukuję słuchawek głównie przeznaczonych do grania w gry sieciowe (np. CS:GO), a co za tym idzie pozycjonowanie jest najważniejsze. Średnio przy komputerze spędzam 2 godzinny dziennie.
Od około roku użytkuję słuchawki dokanałowe Roccat Syva, które posiadają zintegrowany mikrofon na przewodzie. Jestem z nich zadowolony, ale ostatnio zauważyłem, że lewa słuchawka odtwarza dźwięk ciszej, testowałem w różnych urządzeniach i niestety najprawdopodobniej został uszkodzony przetwornik w słuchawce.
Poniżej lista czego oczekuję od nowych słuchawek.
Budżet: do 120,00 zł
Typ i Zastosowanie: Myślę, że najlepsze będą otwarte lub półotwarte, a to z racji tego że nie chciałbym się całkowicie wyciszyć od zewnętrznego świata.
Docelowe źródło dźwięku: Słuchawki będą współpracowały z zintegrowaną kartą dźwiękową na płycie głównej Realtek ALC-887 7.1
Przeznaczenie: Głównie do gier sieciowych, gdzie pozycjonowanie odgrywa kluczową rolę.

Wstępnie rozglądając się po różnych forach oraz oglądając testy, wybrałem kilka modeli:
ISK HP580,
Superlux HD669,
Superlux HD681,
Superlux HD668b.
Są to modele, które nie są wyposażone w mikrofon, ale z tym nie będzie problemu bo mogę dokupić zewnętrzny.

Co możecie polecić w takim budżecie, zważywszy na to, że wybór wydaje się jednokierunkowy?

Witam,

Oczywiście jest Pan w pełni świadom, że źródło również bierze udział w finalnej percepcji scenicznej i rozmiarze sceny? Podłączanie słuchawek pod zintegrowany układ na płycie będzie w pewnym stopniu limitowało wszystko, o co próbuje Pan zabiegać w tym temacie. Poza tym najbardziej przestrzenne powinny okazać się z wymienionych HD668B.

Pozdrawiam.

Zdaję sobie z tego sprawę, jednak jestem dobrej myśli, gdyż obecne słuchawki dawały radę i potrafiłem rozgraniczyć scenę na tyle, że wiedziałem z której strony dochodzą dźwięki to myślę, że model nie stricte "4gamers" będzie radził sobie znacznie lepiej, choćby nawet przez to, że posiada szersze pasmo przenoszenia. Niestety w składanym zestawie komputerowym, który posiadam (płyta MSI H110 DDR4) nie posiada dodatkowego slotu na kartę rozszerzeń, jedynie pod kartę graficzną. Czytałem, że wyższy bass może skutecznie zagłuszyć odgłosy sceny, a model HD668B charakteryzuje się mniejszym bassem, a wyższym sopranem. Czytałem jeszcze o modelu Superlux HD330, które mogą być konkurentem dla wspomnianych HD668B.

10 hours ago, EvilKillaruna said:

Mogę zapytać gdzie Pan czytał o modelu HD330 jako konkurencji dla HD668B? A także o wyższym basie? Z czystej ciekawości.

Witam, mój błąd od ilości przeczytanych artykułów wszystko zaczyna mi się mieszać. W przyklejonym temacie pod tym linkiem jest informacja i krótki zarys HD330. Nie zmienia to jednak faktu, że kolega poleca zakup HD668B ?

Jak Pan zapewne zauważył, jest to zestawienie produktów polecanych, które w ramach siebie i w swoich klasach prezentują cechy kwalifikujące na znalezienie się w takim gronie. Często nie są to produkty wobec siebie przestępne. HD668B i HD330 grają zupełnie inaczej od siebie. Te drugie są godne polecenia w sytuacji, gdy szuka się sprzętu przede wszystkim muzykalnego. Pan zaś szuka scenicznego, więc w oczywisty sposób HD668 będą miały nad nimi przewagę. Nie wspominając o łatwiejszym napędzeniu. Do HD330 należałoby mieć już jakiś podstawowy wzmacniacz słuchawkowy.

Wybór zostaje pomiędzy:

Superlux HD668b - lepsze od HD681 pod względem klasy dźwięku.

Superlux HD669 - zamknięte, trochę basu, nie takie ostre, duża scena.

ISK HP580 -  dużo basu, dobre pozycjonowanie, duża scena, wygoda.

Kolega wskazał jako godne polecenia: Superlux HD668b.

Witam, zakupiłem proponowane słuchawki SL 668B. Podłączyłem je do tylnego złącza na płycie głównej, czy muszę je jakoś dodatkowo ustawić?

Obecnie wszystkie dodatkowe opcje mam wyłączone i całość wygląda tak:

ustawienia.jpg