Jump to content

Słuchawki do 120,00 zł


Guest
 Share

Recommended Posts

Witam, poszukuję słuchawek głównie przeznaczonych do grania w gry sieciowe (np. CS:GO), a co za tym idzie pozycjonowanie jest najważniejsze. Średnio przy komputerze spędzam 2 godzinny dziennie.
Od około roku użytkuję słuchawki dokanałowe Roccat Syva, które posiadają zintegrowany mikrofon na przewodzie. Jestem z nich zadowolony, ale ostatnio zauważyłem, że lewa słuchawka odtwarza dźwięk ciszej, testowałem w różnych urządzeniach i niestety najprawdopodobniej został uszkodzony przetwornik w słuchawce.
Poniżej lista czego oczekuję od nowych słuchawek.
Budżet: do 120,00 zł
Typ i Zastosowanie: Myślę, że najlepsze będą otwarte lub półotwarte, a to z racji tego że nie chciałbym się całkowicie wyciszyć od zewnętrznego świata.
Docelowe źródło dźwięku: Słuchawki będą współpracowały z zintegrowaną kartą dźwiękową na płycie głównej Realtek ALC-887 7.1
Przeznaczenie: Głównie do gier sieciowych, gdzie pozycjonowanie odgrywa kluczową rolę.

Wstępnie rozglądając się po różnych forach oraz oglądając testy, wybrałem kilka modeli:
ISK HP580,
Superlux HD669,
Superlux HD681,
Superlux HD668b.
Są to modele, które nie są wyposażone w mikrofon, ale z tym nie będzie problemu bo mogę dokupić zewnętrzny.

Co możecie polecić w takim budżecie, zważywszy na to, że wybór wydaje się jednokierunkowy?

Link to comment
Share on other sites

Witam,

Oczywiście jest Pan w pełni świadom, że źródło również bierze udział w finalnej percepcji scenicznej i rozmiarze sceny? Podłączanie słuchawek pod zintegrowany układ na płycie będzie w pewnym stopniu limitowało wszystko, o co próbuje Pan zabiegać w tym temacie. Poza tym najbardziej przestrzenne powinny okazać się z wymienionych HD668B.

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Zdaję sobie z tego sprawę, jednak jestem dobrej myśli, gdyż obecne słuchawki dawały radę i potrafiłem rozgraniczyć scenę na tyle, że wiedziałem z której strony dochodzą dźwięki to myślę, że model nie stricte "4gamers" będzie radził sobie znacznie lepiej, choćby nawet przez to, że posiada szersze pasmo przenoszenia. Niestety w składanym zestawie komputerowym, który posiadam (płyta MSI H110 DDR4) nie posiada dodatkowego slotu na kartę rozszerzeń, jedynie pod kartę graficzną. Czytałem, że wyższy bass może skutecznie zagłuszyć odgłosy sceny, a model HD668B charakteryzuje się mniejszym bassem, a wyższym sopranem. Czytałem jeszcze o modelu Superlux HD330, które mogą być konkurentem dla wspomnianych HD668B.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, EvilKillaruna said:

Mogę zapytać gdzie Pan czytał o modelu HD330 jako konkurencji dla HD668B? A także o wyższym basie? Z czystej ciekawości.

Witam, mój błąd od ilości przeczytanych artykułów wszystko zaczyna mi się mieszać. W przyklejonym temacie pod tym linkiem jest informacja i krótki zarys HD330. Nie zmienia to jednak faktu, że kolega poleca zakup HD668B ?

Link to comment
Share on other sites

Jak Pan zapewne zauważył, jest to zestawienie produktów polecanych, które w ramach siebie i w swoich klasach prezentują cechy kwalifikujące na znalezienie się w takim gronie. Często nie są to produkty wobec siebie przestępne. HD668B i HD330 grają zupełnie inaczej od siebie. Te drugie są godne polecenia w sytuacji, gdy szuka się sprzętu przede wszystkim muzykalnego. Pan zaś szuka scenicznego, więc w oczywisty sposób HD668 będą miały nad nimi przewagę. Nie wspominając o łatwiejszym napędzeniu. Do HD330 należałoby mieć już jakiś podstawowy wzmacniacz słuchawkowy.

Link to comment
Share on other sites

Wybór zostaje pomiędzy:

Superlux HD668b - lepsze od HD681 pod względem klasy dźwięku.

Superlux HD669 - zamknięte, trochę basu, nie takie ostre, duża scena.

ISK HP580 -  dużo basu, dobre pozycjonowanie, duża scena, wygoda.

Kolega wskazał jako godne polecenia: Superlux HD668b.

Link to comment
Share on other sites

Witam, zakupiłem proponowane słuchawki SL 668B. Podłączyłem je do tylnego złącza na płycie głównej, czy muszę je jakoś dodatkowo ustawić?

Obecnie wszystkie dodatkowe opcje mam wyłączone i całość wygląda tak:

 

ustawienia.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...