Jump to content

Fanklub Pathos Acoustics

EvilKillaruna
 Share

Recommended Posts

• 8 months later...

Ze stricte wzmacniaczy był tylko on, ale porównywałem go z integrami takimi jak Copland DAC215 i Moon Neo 230HAD. Siedziałem ponad 2 godziny i testowałem różne kombinacje. Najgorzej wtedy wypadł Moon chyba. Gdzieś opisywałem swoje przeżycia z obcowaniem z tymi sprzętami :) 

• Approved 1

@LoCzekk Ciekawe info odnośnie Coplanda, bo sam się nad nim zastanawiam, ale wciąż jednak męczy mnie to, że te super wzmaki kurcze nie mają dziury XLR ; / Co Cię przekonało do Aurium przy Coplandzie?

(Też mam S6 :D już chyba trochę za długo ;p, ale za to bardzo jest funkcjonalne)

Edited by pabloj

6 minut temu, pabloj napisał:

Co Cię przekonało do Aurium przy Coplandzie?

Dzwięk i gabaryt. DAC215 to straszna locha przy Pathosie z tym że to jednak integra. Na Aurium było więcej miodu i lepiej mi się wtedy zgrywały z Audeze LCD-2 i iSine10 (o ile dobrze pamiętam).

Zgadza się. S6 jest bardzo funkcjonalna i można sporo kombinować, ale wtedy po odsłuchach obiecałem sobię że kiedyś trafi w moje ręcę i tak się stało :x

• Like 1

No cena już solidnie zaporowa. W tej cenie mógłbym mieć od Mikołaja Aurium + Converto. Jest jakiś odpowiednik za mniejsze pieniądze? 

Fotka z 14 grudnia 2018 roku. Tak jak wspominałem - DAC215, Moon, Aurium a słuchawki to LCD-2 oraz XC. Te drugie wtedy odrzuciły mnie prawie na starcie, jestem ciekaw jak teraz bym do nich podszedł. Z moich itemków tylko DFR i iSine10. 

20181214_120324.jpg

W dniu 5.04.2020 o 20:43, Palpatine napisał:

Matrix X Sabre Pro podobno świetnie się zgrywa z Aurium, może warto spróbować. Chyba ciężko o lepszy progres. Tylko, że cena sroga.

Niestety Aurium prezentuje taka tendencje ze zgrywa sie dobrze raczej ze sprzetem z wyzszej polki bo faktycznie i z MXSP i z Hugo2 ma dobra synergie ale juz z dac80 nie za bardzo. To by moglo sugerowac ze Aurium ktory jest entry level wzmacniaczem sluchawkowym u Pathosa powiniem kosztowac sporo wiecej biorac pod uwage mozliwosci ale z powodow marketingowych jego cena jest mocno obnizona.

Nie mialem mozliwosci porownania bezposredniego ale  iFi iCAN PRO nie wpadl mi w gust a Aurium tak i jest teraz glownm wzmacniaczem a wiec na pewno nie potwierdze ze ifi can pro jest lepszy i dodatkowo kosztuje aktualnie prawie 50% wiecej a wiec to by raczej potwierdzalo teze jako Aurium jest konkurentem dla drozszych wzmacniaczy niz dla tych z jego polki jezeli go porownujemy do sprzetu za 8500 zl.

@Jakub ŁopatkoTeraz jak sie ma np kombinacja Aurium + converto jako dac (czyli kombo na zdjeciu z pierwszego posta) ? moze tu jest dobra synergia za mniejsza cene niz 8/10k zl za dac.

Edited by ysis
  • Approved 1

@ysis Mi również i co ciekawe moje zdanie w 100% pokrywa się z Pana opinią. Co prawda nie testowałem łeb w łeb obu tych konstrukcji, ale dziś dystans mógłby być jeszcze większy, jeśli liczyć dodatkowe inwestycje w lampy czy zasilanie, zresztą zgodnie z Pana sugestiami swego czasu ?.

Generalnie synergia uważam jest bardzo dobra, tonalnie chyba wręcz idealna, choć uważam, że jest przestrzeń na jeszcze lepiej. O ile bowiem Converto ma wyższe S/N ratio, dynamikę oraz bardzo dokładnie poukładaną scenę, o tyle nie jest to np. tak wielka scena jak w np. Conductorze. Ale też jak pisałem jest od niej dokładniejsza, więc coś za coś. Nie na wszystkich słuchawkach można to docenić i w moim przypadku za zakupem mocno przeważyły rezultaty z HD800. Określenie "pin-point accuracy" zyskało tu dla mnie zupełnie nowego znaczenia. Nawet K240 są w stanie z niego przepięknie zagrać i to mimo, że to zdawałoby się nędzne mid-fi. Jednocześnie na CV2+ naprawdę byłem pod wrażeniem tego jak świetnie grał mi Aurium i stąd wrażenie, że faktycznie to jest wzmacniacz o dużej skalarności i tu nasze zdania się pokrywają. W tych samych warunkach pracował iCAN i nie odniosłem takiego wrażenia jak przy Aurium. Testowałem wtedy stock vs stock. Może na innych lampach i z lepszym zasilaniem byłoby inaczej... nie wiem. 

Godzinę temu, Jakub Łopatko napisał:

@ysisW tych samych warunkach pracował iCAN i nie odniosłem takiego wrażenia jak przy Aurium. Testowałem wtedy stock vs stock. Może na innych lampach i z lepszym zasilaniem byłoby inaczej... nie wiem. 

A ja sie zastanawiam czy to nie jest kwestia "rynkowego dostosowania" czyli strojenia pod rynek tak jak jest to w muzyce filmowej. Jezeli porownacie wersje amerykanskie i europeujskie np muzykalu albo jeszcze lepiej bajki dla dzieci  to zauwazycie ze tonacja muzyki jest nieco inna (w szczegolnosci jak chodzi o scene i dol) . Ifi I Can pro jest robiony pod rynek amerykanski a Aurium pod europejski. Ja wiem ze nikt nie lubi byc szufladkowany jako "rynek" ale cos w tym jest bo np ja zauwazylem ze 90% sprzetu odtwarzajacego (dac i wzmacniacz)  ktory mam jest europejski a ten amerykanski odsprzedalem. Co jeszcze bardziej ciekawe fish&chipsjady produkuja zazwyczaj sprzet typowo pod amerykanow oprocz Chorda a Hugo 2 bardzo mi lezy z Aurium.

Strojenie "amerykańskie" wzięło się z faktu, że systemu głośnikowe typowo pracując tam w domach gdzie pomieszczenie "osłuchowe" ma  2-3 razy większą kubaturę niż w warunkach europejskich. Oczywiście materiał wyjściowy też może być pod to dostosowywany.  W temacie słuchawek nie powinno być mieć to znaczenia. Chyba, że takie strojenie wyhodowało słuchacza o konkretnym guście i teraz  w temacie słuchawek trzeba do tego równać.

Pytanie do wątku a jak by wypadło połączenie Aurium  z Conductorem C3? Wiem, że to spekulacje... ale czego się można spodziewać?

Nie słuchałem, ale spodziewałbym się gorszych efektów (chłodniej, mniej organicznie) niż z CV2+ i Converto. Można oczywiście próbować, ale wydaje mi się, że do CV3 albo nie ma potrzeby stosowania takiego wzmacniacza, albo trzeba czegoś innego dla efektu bardziej idącego w potencjalne zamierzenia.

@ysis  Nie słyszałem jak gra Hugo2 z Aurium , ale grałem na TT2 z Aurium i  na Matixie z Aurium w odsłuchu porównawczym.  Muszę powiedzieć że dzwięk był świetny, bardzo przestrzenny, dynamiczny z duża sceną i nasycony detalami . 

Z Matrixem, barwa była nieco ciemniejsza, ale dzwięk był jeszcze lepszy, większa dynamika , fanatastyczna scena ,  pieknie wykończone wokale , rozdzielczość i precyzja . Mogę powiedzieć że sam wzmacniacz w TT2 jest świetny , bardzo dobrze gra, natomiast Dac jest dobry , i przegrywa z Matrixem pod względem jakości i było to widać na odsłuchach na Aurium . TT2 gra jaśniej  od Aurium z Matrixem i jak dla mnie bardziej technicznie .

Połączenie Converto z CV3, raczej bez sensu ekonomicznie,  w tym przypadku Matrix jest tańszy i nie sprawdzałem tego osobiście , ale stawiam na to że zagra na wyższym poziomie .:)

Kilka fotek z porównania.

20191119_194710.jpg20191119_194940 (Copy).jpg

20191119_194638 (Copy).jpg20191119_194815 (Copy).jpg

Edited by pablo650
  • Like 1

@pablo650MSXP to ewidentnie bardzo wysoka pulka dacowa z relacja do ceny nie do pobicia aktualnie. Zreszta wypiera czesto brooklyn dac + z zastosowan profesjonalnych w mniejszych firmach.  Jakosciowo miedzy matrixem a hugo2 jako dac dla mnie nie ma faktualnie roznicy jakosciowej (moze to tez ograniczenia w umiejetnosci dostrzezenia roznicy jakosciowej przy tak wysokiej polce nie mowie nie) ale jest ewidentnie inna barwa i dla mnie wrecz przeciwnie Matrix bez filtra byl jasniejszy od hugo 2 z filtrem cieplym i to zauwazalnie. 

Zazdrosze TT2 :) czy gra tak oblednie jak go chwala ?

10 minut temu, NuYam napisał:

Lekki offtop, ale podobno bufor lampowy Icon Audio BA3 jest bardzo dobry i można uzyskać efekt Aurium na posiadanym już sprzęcie. Oczywiście nie testowałem, ale jestem ciekawy jak by to wypadło. Wtedy  i elektrostaty mogłyby skorzystać.

icon.jpg.83e3ea83297c37542f241fcc6cbbcdb4.jpg

a wiec tu moge sie pochwalic bo testowalem loop Icon Audio BA3 na Nova 300 i bardzo dobrze sie spisuje. Czy mozna uzyskac ten sam efekt co na aurium ? Osobiscie wedlug mnie to nie ma nic wspolnego jak chodzi o barwe i elegancje, oczywiscie ocieplisz calosc ale to bedzie cos innego. Nie chodzi o jakosc ale barwe prezentowanego dzwieku.

Edited by ysis