Jump to content

Odtwarzacz do Fiio EX1 ~ 500zł

Pivlo
 Share

Recommended Posts

Cześć,

Szukam odtwarzacza do słuchawek Fiio EX1 za około 500zł. Obecnie słucham muzyki z Huawei P9 Lite lub iBasso DX50. Dla mnie osobiście P9 Lite jest lepszy pod względem brzmienia, co mnie trochę dziwi. Chciałbym, żeby odtwarzacz zgrywał się z Fiio EX1. Zależy mi na muzykalności, przybliżeniu średnicy i wokali oraz ewentualnie wyostrzeniu wysokich tonów. Jeżeli nie znajdę takiego odwarzacza w tej kwocie to chciałbym wiedzieć, ile musiałbym wydać na taki sprzęt.

Pozdrawiam,

Paweł

Witam Panie Pawle,

Przede wszystkim warto zacząć od Polecanych: http://www.audiofanatyk.pl/polecane-odtwarzacze-przenosne/
Obawiam się jednak, że jeśli DX50 nie spełnia oczekiwań, to budżet trzeba będzie wyraźnie podnieść do modeli wyrażonych w Polecanych w wyższych przedziałach cenowych, np. Colorfly C10.

Pozdrawiam.

• Upvote 1

A gdybym podniósł budżet do 1000zł, to czy znalazłbym coś "lepszego" i bardziej odpowiadającego mi niż DX50? Myślałem o używanym Fiio X5, ale jak już pisałem chciałbym, żeby źródło przybliżało średnicę i wokale.

Kiedyś i to dość pobieżnie. Teraz przeczytałem całość i muszę powiedzieć, że Colorfly C10 najprawdopodobniej idealnie wpasowałby się w moje wymagania. Niestety, na teraz nie dysponuję takim budżetem i muszę szukać tańszych alternatyw. Czy znajdzie się jakiś tańszy zamiennik dla Colorfly C10 do 1000zł, który mógłby mi Pan polecić?

Edited by Pivlo

Przepraszam, ale nie mogę znaleźć takiego odtwarzacza w dziale Polecane, w takim budżecie, który spełniłby moje wymagania. Dokładnie przeczytałem całe zestawienie. Czy mówi Pan o Fiio X1? Myślę, że mogłem Pana źle zrozumieć. Mam jeszcze kilka pytań. Czy uważa Pan, że EX1 nie sprawdzą się w połączeniu z X5? Jeżeli tak, to dlaczego? Czy iBasso DX50 może nie zgrywać się z EX1 w sprawie brzmienia?

Edited by Pivlo

Nic nie szkodzi. Mowa o HM700. On ma właśnie takie bardziej intymne granie w sobie, aczkolwiek fakt faktem najlepszym wyjściem byłoby po prostu szukać np. używanej C10-tki. 

Obawiam się, że pyta Pan o rzeczy co do których nie mogę udzielić odpowiedzi ze względu na ogromną subiektywność i fakt, że moje zdanie to jedno, a jednak decyzyjność Pana uszu to drugie. I to właśnie nimi należy się kierować. Gdyby w połączeniu EX1 + DX50 wszystko by Panu pasowało, nie byłoby przecież tego tematu :). Teoretycznie oba urządzenia powinny się ze sobą dogadywać. X5 bardziej egzaltować będzie cechy, które EX1 już w sobie mają, także byłbym sceptyczny co do takiego mariażu. Być może przez chęć wspomnianego wyostrzenia lepszym wyjściem byłoby jednak spróbowanie np. C200. Jest od C10 tańszy i nowszy.

• Upvote 1

Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Dzięki Panu wiem teraz, na jakie urządzenia powinienem zwrócić uwagę. Przemyślę zakup używanego C10 lub nowego C200. Myślę jednak, że na razie skupię się na dobraniu sprzętu stacjonarnego (słuchawki i źródło), bo korzystam z niego częściej, niż ze sprzętu przenośnego. Po zakupie urządzeń domowych przyjdzie czas na dobry odtwarzacz. Na teraz połączenie Fiio EX1 i Huawei P9 Lite musi mi wystarczyć.

• 2 weeks later...

Chciałbym jeszcze wrócić do tematu. Najtańszego Colorfly C10 znalazłem na ebay.pl. Niestety raczej nie będę miał okazji go przetestować. Czy mógłbym wziąć C10 w ciemno, czy jednak nie powinienem ze względu na możliwość rozczarowania się nim? Czy powyżej 500zł warto jeszcze szukać innych słuchawek dokanałowych?

J.w. - zależnie czy sprzęt pochodzi od naszego krajowego dystrybutora. Przy takich kwotach bezpieczniej jest jednak kupić w krajowym obrocie, aby nie było jak w tym powiedzeniu, że "chytry traci dwa razy". Czy warto brać w ciemno? Tu niestety nie pomogę, bo takie kroki czyni się mają "nosa". A ten potrafi nie raz i nie dwa zawieść. W zakresie słuchawek dokanałowych zawsze znajdzie się coś ciekawego, aczkolwiek z tym odtwarzaczem całkiem dobrze zagrały mi np. S-EM6, tyle że one kosztowały kiedyś 4500 zł :). Osobiście okrutnie preferuję z kolei taniutkie względem niego Etymotic MK5. Z tym że jako osoba testująca sprzęt preferuję przede wszystkim balans tonalny i naturalność. 

Przyglądam się teraz iBasso DX90. Czy jest on wart kupna za 950 zł ? Jaką odczułbym różnicę w brzmieniu po przesiadce z DX50? Czy warto rozważyć zakup tego DAPa? Zastanawiam mnie też, czy jego brzmienie będzie zbliżone do C10? Czy te odtwarzacze -  DX90 lub C10 - mogłyby napędzić Senki HD600?

Edited by Pivlo

On 2.08.2016 at 6:11 PM, Pivlo said:

Szukam odtwarzacza do słuchawek Fiio EX1 za około 500zł. Obecnie słucham muzyki z Huawei P9 Lite lub iBasso DX50. Dla mnie osobiście P9 Lite jest lepszy pod względem brzmienia, co mnie trochę dziwi. Chciałbym, żeby odtwarzacz zgrywał się z Fiio EX1. Zależy mi na muzykalności, przybliżeniu średnicy i wokali oraz ewentualnie wyostrzeniu wysokich tonów. Jeżeli nie znajdę takiego odwarzacza w tej kwocie to chciałbym wiedzieć, ile musiałbym wydać na taki sprzęt.

Wiem, ze trochę po czasie i być może nieaktualne, ale chciałbym się się odnieść do tej kwestii, ponieważ przypadkowo przesłuchałem fiio ex1 z  ipod touch 5g. I wydaje mi się, że to jest bliskie tego co oczekujesz. Z tym , ze trzeba się pobawić trybami equalizacji. A konkretnie wybrać tryb "recytacje". Oczywiście to tylko Ty możesz ocenić. Niemniej uznałem że warto zamieścić taką informację.

Używanego ipod touch 5g można kupić za 500-600zł. 

Edited by bulbozaur