Jump to content

Opinie o słuchawkach Senheiser

Lion48
 Share

Recommended Posts

Witam serdecznie.

Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś może testował słuchawki Senheiser HD 598 + FiiO E10K Olimpus2 ? Jak ten sprzęt razem ze sobą gra ?

I drugie pytanie o różnicę w jakości dźwięku tych samych słuchawek podłączonych pod laptopa bez FiiO E10K ?

Witam również,

Jest to dobre źródło pod 598, ale samych słuchawek bym nie rekomendował ze względu na jakość plastików - pęka po czasie na ramieniach. Problem w tej materii ciągnął się już od czasu starych HD555.

Nie wiem jaki układ ma Pan w swoim laptopie. Ale różnica powinna być słyszalna.

Witam jeszcze raz. Po przejrzeniu wielu rekomendowanych słuchawek zaczynając od A - Z stwierdzam,że większość słuchawek poczynając od PRO wzwyż niestety nie nadaje się dla FiiO E10K ze względu na wysoką impedencję tzn. 300 - 600 Ohm . I tu zaczyna się dylemat jakie do niego dobrać. Patrzyłem też na Audio Technikę,Grado i wiele innych i wszędzie jest za wysoka impedencja. A gdybym przytoczył nazwę np. Bayerdynamic Custom One Pro to by mnie Pan wyśmiał ,że daleko im do znakomitości więc już sam nie wiem ?

Witam również,

Na co dzień testuję na blogu naprawdę różne urządzenia w różnych cenach. Niektóre pochodzą z klasy budżetowej, inne kosztują parę(naście) tysięcy. W swojej kolekcji również mam naprawdę przeróżne słuchawki w różnych cenach i klasach, od małych nausznych słuchawek kompaktowych pod TV po panoramiczne słuchawki do odsłuchu w wolnym polu akustycznym, które napędzam kolumnową końcówką mocy. Tak wielka rozpiętość i różnorodność jednak zawsze jest przeze mnie ważona w ramach własnej klasy i przedziału cenowego. Inaczej człowiek ograniczałby się tylko do tych najdroższych i najlepszych par, a wszystko poniżej byłoby ble :). Także może być Pan spokojny - na tym forum i tym blogu ostatnią rzeczą jaką bym uczynił lub na którą dałbym jakiekolwiek przyzwolenie byłoby wyśmiewanie innych osób ze względu na sprzęt jaki używają lub chcą zakupić.

Nie wszystkie 300-600 Ohm musi oznaczać od razu problemy. Liczy się też parametr SPL. Owszem, E10K ma dosyć skromne możliwości napędowe, ale to też nie jest absolut, że musi się Pan ograniczać tylko do wydajnych par.

Beyerdynamic COP są propozycją bardziej dla fanów konfigurowalnego basu i izolacji od otoczenia. Mniej wygody i wielkości sceny czy też klarowności. Przede wszystkim powinien Pan samemu sobie odpowiedzieć na pytanie czego szuka i jak ten sprzęt powinien brzmieć. Jeśli zastanawiał się Pan nad HD598, to znaczy że zależy Panu na sprzęcie muzykalnym. Niech Pan spróbuje więc czegoś pokroju SoundMagiców HP100 / 150 lub AKG K550 MKII. Na dobry początek.

Tak też będę postępował jak mi Pan zalecił. Troszkę sobie poodsłuchuję w salonach audio jeśli mi na to pozwolą ? O Senheisery HD 598 pytałem dla tego, że miałem okazję kupić za 250 złotych i wydawało mi się ,że to rewelacyjna oferta (lekko używane oczywiście). Po za tym muszę Panu powiedzieć ,że jeśli chodzi o sprzęt audio i słuchawki to jestem w tej chwili kompletnym analfabetą. Ostatni sprzęt grający miałem mając 25 lat i była to wieża Technics ze wzmacniaczem 2 x 35 Watt i grał powiedzmy ciekawie. Od tamtego czasu tak na dobrą sprawę nie miałem możliwości słuchania dobrej muzyki a od 10 lat koncentrowałem się głównie na komputerach , grach i czasem odsłuchaniu paru utworów z PC kolumienek lub przez b.kiepskiej jakości słuchawki. Teraz zatęskniłem za dobrej jakości muzyką i zastanawiałem się na co mnie tak na prawdę stać będąc na zasiłku dla bezrobotnych ? Więc najbardziej przemyślanym sposobem będzie uzbieranie na takiego sobie właśnie FiiO i jakieś odpowiednie słuchawki. Gdybym nawet chciał kupić mini zestaw to najtańsze dla potrzeb mojego wybrednego słuchu kosztują około 4000 złotych więc zbierałbym i zbierał przez parę ładnych lat a ja chcę już posłuchać a nie za 5 - 10 lat. Najgorsze w tym wszystkim jest to ,że wiele pięknych utworów np:

brzmi zbyt małostkowo. Za mało jest w nim wszystkiego .... smyczków,bębnów itd.itd. Ja mam takie zapotrzebowanie aby słyszeć w głębi w oddali z boków jak najwięcej wyrafinowanych dźwięków więc zakładając byle jakie słuchawki do laptopa robię się bardziej nerwowy.

A to już zależy od salonów, również od tego czy mają na stanie egzemplarze demo. 

250 zł to kusząca cena, ale też i trochę podejrzana z drugiej strony. Również dlatego, że modele te są czasami podrabiane. Wciąż jednak głównym powodem dla którego osobiście jestem co do nich ostrożny jest plastik: http://i.imgur.com/GIFZHZD.jpg

Jeśli dysponuje Pan bardzo ciasnym budżetem, na Pana miejscu sam osobiście próbowałbym szczęścia ze sprzętem używanym, takim jak aktualnie dostępnym na Allegro K242 HD czy K551. W tym pierwszym przypadku jedynie trzeba będzie słuchawki wyczyścić i z czasem zastanowić się nad albo innymi nausznicami welurowymi (aby podnieść komfort) albo oryginalnymi skórkami AKG (aby dodatkowo zmodulować im brzmienie). W tym ostatnim scenariuszu otrzymałby Pan prawdopodobnie wszystko to czego szuka, a więc w miarę naturalne brzmienie + detaliczność + scenę. Właśnie dlatego, że bardzo często znajduję większość tych cech w produktach AKG, polecam je swoim czytelnikom. Naturalnie nie zawsze i nie wszystkie.

Za mało smyczków i bębnów jest najpewniej dlatego, że cała sekcja sopranowa jest przytłumiona już w samym nagraniu. Właśnie odsłuchuję linkowany materiał na NuForce DAC-80 + HAP-100 + AKG K500 EP. Przykład utworu w którym z sekcją sopranową nie ma problemu (choć w zupełnie innym klimacie):

Super, lecz chyba nie zrozumieliśmy się. To był tylko przykładowy utwór który miał zademonstrować różnicę w natężeniu konkretnych rejestrów i wykazać winę poprzedniego. Co więcej, ma w sobie wizualizację całkiem sprawnie pokazującą reakcję spektrum na to co dzieje się w słuchawkach (precyzując: w sekcji sopranowej). To zaś jaka jest to muzyka i co kto lubi to osobny zupełnie temat :).