Jump to content

Recommended Posts

Cześć,
Posiadam wieżę Thomson ALTIMA 3600 oraz słuchawki AKG k514 MKII. Niestety nie potrafię określić jakie głośniki ma ta wieża (są one seryjne), lecz na wieży jest napisane, że max consumption 300 W. Całość mam podpięte do PC i słucham różnorakiej muzyki (np. Nightwish, gdzie jest dużo instrumentów i śpiew też jest ważny). Ostatnio dużo piosenek z bassem i właśnie takie piosenki lubiłem puszczać na wieży, no i słuchawki oczywiście do grania i muzyki niewymagającej bassu, bo w tych słuchawkach mało go jest. Ponieważ słuchawki ledwo się trzymają, to czas najwyższy na nowe, ale zauważyłem dzisiaj, że jeden z głośników w wieży trzeszczy. Te głośniki też mają już swoje lata. Po rozkręceniu okazało się, że materiał wokół membrany jest rozwalony i praktycznie kruszy się w ręce, ale nie jestem, pewny, czy to przez to ten głośnik trzeszczy. Może coś popsuło się również w pobliżu elektromagnesu. Niemniej chciałbym się dowiedzieć, czy Czy mogę skombinować jakiś nowy zestaw w granicach 400 zł żeby ten sprzęt działał lepiej niż ten dotychczas(w sensie byłem ciekaw ile watów mają te głośniki, żeby nowe były przynajmniej tak dobre jak te obecne no i żeby wieża wyrobiła), czy lepiej sobie darować? Stawiam sobie wiele pytań, na które nie potrafię odpowiedzieć. Czy kupić porządne słuchawki i czy istnieją takie, które są dobre i w bassie i dobre do grania i są dobre we wszystkim? :D Do tego jakaś karta dźwiękowa i dać sobie spokój z głośnikami, czy zainwestować w nowe głośniki podpiąć do tej wieży, czy totalnie inne głośniki bez wieży? Planuję wydać na sprzęt około 400 zł jeszcze w tym miesiącu i około 400 w następnym. Co byście mi doradzili?
Jeżeli chodzi o słuchawki które miałem, to totalnie bassu w nich mi zabrakło, chociaż myślałem, że nie będzie brakowało (rozszerzył mi się gust muzyczny). Poza tym jak jeszcze miały sprawny pałąk, to wydawały się średnio komfortowe.

Zgaduję, że zawieszenie membrany dokonało żywota. Nie wiem, czy opłacałoby Ci się bawić w kupno głośników do tej wieży. Spora szansa, że wieża nie wyciągałaby nawet połowy potencjału z kolumn.

Przy takim budżecie skłaniałbym się ku jakiemuś aktywnemu zestawowi głośników od Edifiera. R1600TIII można nabyć za kwotę ±450 złotych, choć warto zerknąć i na inne modele. :) Pomocne może się również okazać to zestawienie.

Na upartego można kombinować z jakimiś kolumnami podstawkowymi do tej wieży, ale to już trzeba by się tak mocno uprzeć, bo to może być różnie, zarówno z opłacalnością pod względem kosztów, jak i efektu końcowego.

Jeśli zaś chodzi o słuchawki, oddaję głos innym forumowiczom, ponieważ sam nie mam w tej kwestii zbyt dużego doświadczenia. ;)

Szukałem na wieży info o głośnikach, a sama "tabliczka znamionowa" znajduje się na głośnikach i jest taka sama jak na zdjęciu w załączniku.
Czy te proponowane wyżej głośniki Edifier będą grały lepiej/mocniej od tego zestawu głośników i wieży, który posiadam?
Czy powinienem uzbroić się w jakąś kartę dźwiękową?

glosniki.jpg

Na podstawie tabliczki znamionowej nie da się określić, które głośniki będą grały lepiej. Zakładam, że może być trochę ciszej, niż z wieży, o ile specyfikacja podana na tabliczce prawdę mówi. ;)

Co do karty dźwiękowej, na początek spróbowałbym pograć z integry, potem ewentualnie kombinować z kartą, mając jeszcze na uwadze zakup słuchawek.

A gdybym, zdecydował się na głośniki Microlab Solo7C to wtedy karta dźwiękowa będzie rekomendowana, czy też najpierw integra? No i pewnie przy tych głośnikach już będzie lepiej z mocą, prawda?

Panie Przemysławie,

Pozwolę sobie nadmienić, że nie udzielam odpowiedzi kanałami prywatnymi. Jeśli założył Pan wątek na forum, bardzo proszę trzymać się go, ponieważ jest tu sporo osób częstokroć lepiej zorientowanych w określonych typach urządzeń niż ja. Przez to pomóc mogą sprawniej i skuteczniej. A ponad wszystkim - jeśli wątek trafi na forum, pomoże wtedy dzięki naszym wspólnym postom innym osobom, które być może będą miały podobny dylemat. Zachęcam tym samym do założenia wątku o słuchawkach w stosownym dziale, jeśli koncepcja się zmieniła na tyle, że nie można jej kontynuować tutaj. 

Niestety nie wiem w którym kierunku się udać, żeby nie żałować, ponieważ musiałbym posiadać zdolność czytania w myślach. Od razu zastrzegam, że takowej nie posiadam. Dostaję sporo zapytań o to jaką ktoś ma podjąć decyzję i za każdym razem czuję się tak, jakbym był zmuszony decydować za kogoś. Jest to bardzo ryzykowne, ponieważ:

• słucham dosyć specyficznej muzyki (dark ambient, różne odmiany muzyki elektronicznej, muzyka eksperymentalna), które stawiają nacisk na nieco inne aspekty niż np. hip hop czy rap, których nie słucham wcale,
  • słucham muzyki z reguły na drogim sprzęcie, który wielokrotnie przekracza finansowo zapytania do mnie kierowane,
  • moje preferencje muzyczno-dźwiękowe oraz wyczulenie na konkretne częstotliwości nie muszą pokrywać się z czyimiś,
  • pytający najczęściej chce wydać jak najmniej, podczas gdy ja jestem gotów wydać tyle, ile jest potrzebne, z doświadczenia.

Jeśli w K612 brakuje basu i tylko basu, to być może zsumowanie budżetu i kupno np. K712 PRO rozwiąże temat. H880 to inne granie niż K612, a co powinno być wyraźną konkluzją z recenzji na blogu. Z tym że proszę liczyć się wtedy jeszcze z koniecznością dodatkowych zakupów, bo układy zintegrowane - również teraz - nie mają szans na napędzenie zarówno K612, jak i w dużej mierze K712 PRO. Paradoksalnie K612 mają w tym względzie większe od tych drugich wymagania. Można próbować też łatać problem za pomocą np. FiiO E10K, bo tenże ma przełącznik basu, ale lepsze słuchawki zawsze będą lepszymi słuchawkami.

Nie wiem czy idę w dobrym kierunku, poczytałem trochę i doszedłem do wniosku, że do słuchawek (muzyka+ gry) i głośników (muzyka) nie potrzebuję karty dźwiękowej, tylko DAC. Nie zależy mi na jakości w filmach, bo kina domowego nie chcę robić.
W przyszłości planuję wywalić wieżę z pokoju, i kupić Microlab'y 7C lub mocniejsze 9C, bądź EDIFIER R2600...kwestia wyboru, ale to dopiero później. Najpierw chciałbym kupić DAC, później słuchawki i na końcu głośniki, ponieważ będę mógł wypróbować obecny sprzęt na nowym DAC. Jako, że korzystam również z mikrofonu, to chciałbym upiec dwie pieczenie na jednym ogniu, kupując AUDIOTRAK PRODIGY CUBE. Być może źle myślę i lepiej zainwestować w coś co ma lepszą jakość, ale mi się podoba funkcjonalność tego urządzenia. Posiada on dużą ilość wyjść, również cyfrowych, więc dodatkowo np. mógłbym pod niego podłączyć soundbar od TV. No i chciałbym od razu, żeby ten DAC uciągnął słuchawki np. AKG K612 PRO.
Jak się ma sprawa z takim DAC i w/w głośnikami, bo one są aktywne/podwójnie aktywne, chociaż podejrzewam, że będzie różnica jak przepuszczę sygnał przez DAC, a nie bezpośrednio z integry w kompie?

7 godzin temu, Przemas503 napisał:

Nie wiem czy idę w dobrym kierunku

A żąda Pan takich informacji od kompletnie obcych ludzi z drugiego końca Polski :).

nie potrzebuję karty dźwiękowej, tylko DAC

Na karcie dźwiękowej również jest układ DAC. 

Nie zależy mi na jakości w filmach, bo kina domowego nie chcę robić.

Jakość albo jest wszędzie, albo jej nie ma.

Jako, że korzystam również z mikrofonu, to chciałbym upiec dwie pieczenie na jednym ogniu, kupując AUDIOTRAK PRODIGY CUBE.

Mądre myślenie.

No i chciałbym od razu, żeby ten DAC uciągnął słuchawki np. AKG K612 PRO.

Powinien dać sobie radę, jeśli nie będzie się chciało słuchać na maksymalnej głośności.

Jak się ma sprawa z takim DAC i w/w głośnikami, bo one są aktywne/podwójnie aktywne, chociaż podejrzewam, że będzie różnica jak przepuszczę sygnał przez DAC, a nie bezpośrednio z integry w kompie?

Niezrozumiałe pytanie.

8 godzin temu, Przemas503 napisał:

Jeśli posiada się zewnętrznego DAC-a, który de facto też jest kartą dźwiękową, to wtedy integra w ogóle nie bierze udziału w odtwarzaniu dźwięku.

W przypadku CUBE'a - Słuchawki + Mikrofon do gniazd na froncie, a aktywne głośniki do pary gniazd RCA, które znajdują się z tyłu obudowy. CUBE przy takim użytkowaniu jest o tyle komfortowy, że posiada przełącznik wyjścia (Słuchawki <-> RCA), więc przełączanie się między urządzeniami to kwestia wciśnięcia przycisku. :)