Jump to content
Sign in to follow this  
Turtle

Etymotic er4xr/sr

Recommended Posts

Cześć,

Jako ze można zakupić te słuchawki z massdropa za 250$ co nawet po doliczeniu vat wyjdzie taniej niż na naszym rodzimym rynku. Na codzień korzystam z audeze isine 20 + cipher bt i mam co do nich mieszaną opinię. Po zapoznaniu się z recenzją er4xr wnioskuje że powinny one trafić bardziej w mój gust niż isine20. Chciałbym poznać wasze opinie czy jest sens sprowadzać te słuchawki i co sądzicie o połączeniu ich z colorfly c10?.

Brzmieniowo, lubie słuchać wszelkiego gatunku muzyki elektronicznej i jak dla mnie audeze średnio nadają się do tych gatunków, w mojej opinii już aune e1 lepiej się od nich sprawdzają, ale to tylko moja opinia. Dlatego właśnie szukam czegoś innego i natrafiłem na promocje na te sluchawki i nie wiem czy je zamówić, czy dać sobie spokój. Również też szukam czegoś pod colorfly c10 i po przeanalizowaniu opinii zgrywa się on bardzo dobrze z er4xr.

Edited by Turtle

Znam wiele opinii twierdzących ze 4XR i C10 to wręcz wymarzone połączenie pod względem synergii. Musisz jednak wiedzieć, ze nawet jeśli trafisz z synergia to będziesz musiał liczyć się z ogólna utrata sq. Bardzo możliwe jednak ze bardziej trafia w Twój gust a może na tym pułapie już to się liczy najbardziej.

Musisz jednak wiedzieć, ze Ety potrafią być męczące i nie każdy akceptuje tak wątpliwą ergonomię.

• Approved 1

Utrata sq? Z C10? :) 

Nawet się poprawia, mało z czym potrafią grać tak głęboko.

@Waifu Względem i20 jest to utrata SQ. 

37 minut temu, Turtle napisał:

lubie słuchać wszelkiego gatunku muzyki elektronicznej

To ciekawe, bo ja również i naprawdę dobrze się i20 pod tym względem u mnie sprawują. Mam je na standardowych silikonach i earhookach wygiętych. E1 były od nich znacznie jaśniejsze, więc być może chodzi po prostu o tenże aspekt. No ale wiadomo - każdy ma własny gust więc jeśli słuchawki się nie sprawdzają, to nie ma co się kopać z koniem. U nas na forum ysis szuka i20, może będzie chciał odkupić.

Godzinę temu, Jakub Łopatko napisał:

U nas na forum ysis szuka i20, może będzie chciał odkupić.

Na razie jeszcze nie zamierzam ich sprzedawać, musze przemyśleć zakup nowych słuchawek, nie chciałbym znowu kupować czegoś co okaże się dla mnie gorsze niż to co obecnie posiadam.

Hej

Posiadam co prawda  Etymotic ER3XR, ale mogę powiedzieć,  że w porówniu do iSine 20, które posiadałem są chłodniejsze i mniej "słodkie". iSine 20 to bardzo dobre słuchawki przypominające mi LCD-2f jakością grania. Problemem były dla mnie pękające zausznice i to że nie izolują od otoczenia, przez co trzeba je podglaśniać i jak dla mnie nie nadawały się na długie odsłuchy, bo bolały mnie od nich uszy, chociaż sprzedawałem je z żalem. Etymotic klasowo są bardzo dobre, szczegółowe i maja bardzo dobrą górę, szykością przypominają elektrostaty jak dla mnie. Na pewno lepsze od Aune E1, bardziej wyrównane, szybsze, czystsze, uniwersalne. Bas jest bardziej widoczny niż odczuwalny, ale wciąż bardzo dobry jakościowo, typu elektostatycznego.Brakuje słodkiej średnicy z iSine. Są wybitne przez to, że bardzo dobrze izolują od otoczenia i nie trzeba słuchać głośno. Sa tak dobre, że planuję przesiadkę na ER4XR i srebrny kabel od lavricables. Mam je już przynajmniej pół roku i nadal uważam, je za bardzo dobre słuchawki. Swietnie sprawdzały się na wyjazdach i w komunikacjii publicznej, bo są małe, leciutkie i rewelacyjnie izolują. Używam ich także w łożku z telefonem do oglądania filmów i youtuba. Ciekawy jestem jak zagraja z kablem srebrnym. Wygrywają jak  dla mnie w kategorii mobilnej. Świetny stosunek ceny do jakości. U Audiofanatyka są na drugim miejscu  w polecanych, na InnerFidelity są na ścianie sławy na siódmym miejscu, w rankingu słuchawek dokanałowych na audionervosa sklasyfikowane są w highend na 4 miejscu. Może brakować dociążenia w basie, faktury w średnicy, przestrzenności.

Edited by NuYam
  • Approved 1

W tej chwili słucham ich ( ER3XR) na  youtube;tidalu  z  komputera z karta matrix X-hi, posrebrzanymi kablami usb i zasilającymi wireworda, gustard u12, Dac-80 z bursonami classic v6, srebrne interkonekty, burson soloist mk2.

Na telefonie grają z note 8, chociaż na note4, były przyjemniejsze.

ety.thumb.jpg.15d98392a681af2439bfd9eab8db38b3.jpg

Edited by NuYam

5 godzin temu, NuYam napisał:

Problemem były dla mnie pękające zausznice

Niestety częsty problem, także łączę się w bólu. Tam jest co prawda kilka trików na ich ściąganie i zakładanie, ale najlepiej po założeniu ich nie zdejmować, a zmodować sobie etui tak, aby było możliwe ich transportowanie w nim bez zdejmowania. Przynajmniej ja tak zrobiłem. Od tamtej pory jadę na jednym zestawie cały czas.

bolały mnie od nich uszy,

Z earlockami miałem właśnie ten problem. Słuchawka pod wpływem potu w kanale wyślizgiwała się po jakimś czasie i ciągnęła za sobą earlock, powodując ból wewnętrznej części chrząstki. Pomagały zausznice, ale one były w tych modelach płaskie. Zastosowanie ear muffsów z nowych pakietów akcesoryjnych bardzo pomaga, ale bezproblemowe okazały się u mnie zausznice wygięte. Można je zrobić nawet samodzielnie jak się wie jak. Oczywiście to już wszystko post factum, ale niech taka informacja będzie na forum.

U Audiofanatyka są na drugim miejscu  w polecanych

To znaczy w Polecanych klasyfikacja jest tylko po cenach. Nie jest to ranking w rozumieniu stricte. Aktualnie pełnią u mnie rolę IEMów flagowych. Najdroższe z czym je porównywałem bezpośrednio to LCD-i3 oraz Meze Rai Penta. Z izolacją pełna zgoda i również są chwile, w których bardzo żałuję, że nie izolują od otoczenia. No ale jak zawsze nie można mieć wszystkiego i ratuję się wtedy albo czymś zamkniętym (obecnie H1707) albo wprost izolującym (HF2).  

• Like 1