Jump to content
Serwus

Duże otwarte słuchawki do 500 PLN

Recommended Posts

Cześć.

Obecnie korzystam ze słuchawek Superlux Hd681. Miałem już kilka par głównie dlatego, że były tanie. Ich wadami jest przede wszystkim to, że mają dość małe nauszniki oraz kładą zbyt duży nacisk na głowę.

Chciałbym zatem kupić coś wygodniejszego. Obecnie mam na oku Słuchawki SENNHEISER HD 559. Mam jednak kilka pytań, najlepiej do kogoś, kto z nich korzystał.

Czy grają wystarczająco głośno z telefonem? Superluksy mają impedancję chyba 32 i grały głośno (nie korzystałem z maksimum), natomiast Sennheisery posiadają 50 omów.

Czy można łatwo wymienić kabel na taki z mini jackiem z obu stron? Jest odpinany, ale gniazdo znajduje się wewnątrz sluchawek. Czy wystarczy obojętnie jaki kabel z wystarczająco cienkim wtykiem i nie będzie on wypadał?

Jeżeli możecie polecić inny model, to również byłbym wdzięczny. Muszą być otwarte, duże (mam duże uszy niestety), wygodne i przewodowe. Nie zamierzam korzystać z nich poza domem, korzystam ze słuchawek do gier, muzyki, filmów i rozmów (osobny mikrofon), często na telefonie.

Posted (edited)

Może coś ze stajni AKG? Osobiście korzystam z AKG K701 i uważam, że brzmieniowo jest bardzo dobrze.  Ładna średnica, troszkę ostrawa góra, ale tragedii nie ma, tylko basu mało, no ale jak to w słuchawkach otwartych... Można je jeszcze zmodować poprzez wyjęcie takich jakby zaślepek ze środka słuchawek i doda to troszkę basu. Brzmią dosyć naturalnie, nie mają upiększonego dźwięku tak jak przykładowo hyperX cloud, nie dość że przebasowione to jeszcze przebarwiony dźwięk. 

Tylko że im lepsze słuchawki kupisz to tym lepszego źródła potrzebujesz... AKG nie napędzisz z byle czego żeby to grało super. 

Edited by ArekChudy

Posted (edited)

Dziękuję za odpowiedź. Patrzę na te słuchawki i mam z nimi kilka problemów. :(

• Trochę za drogie, jeżeli to możliwe, to chciałbym nie przekraczać budżetu.
  • Nie wydają się zbyt wygodne. Wolałbym coś, do czego wejdzie mi cała małżowina uszna. Kształtem przypominają mi obecne Superluksy, które są mimo wszystko za ciasne.
  • Źródło, no właśnie. Priorytetem jest dla mnie żeby dobrze działały ze smartfonem, a te AKG mają jeszcze większą impedancję...
Edited by Serwus

Dziękuję za odpowiedź. Niestety, to konstrukcja zamknięta. :( Zależy mi na słuchawkach, które nie będą mnie zbytnio grzały w uszy (po godzinie użytkowania obecnych Superluksów muszę na kilka minut je zdejmować, ponieważ parzą, a mam wymienione pady).

Nie doprecyzowałem tego w pierwszym poście. Priorytetem dla mnie jest, żeby wystarczająco głośno ze smartfonem i były wygodne. Co do samego dźwięku, nie znam się za bardzo na tym. Szukam słuchawek takich naprawdę uniwersalnych, które są po prostu dobre. Moja wiedza o jakości dźwięku sprowadza się do czytania opinii sklepowych, wykresy niewiele mi mówią (tzn. rozumiem je, ale nie wiem jak przełoży się na wrażenia organoleptyczne fakt, że wykres jest trochę bardziej rosnący na jakiejś częstotliwości). Całe życie korzystałem albo z "bezimiennych", albo z Superlux HD681. Stwierdziłem, że nie ma co na ten moment celować w wyższe modele, ponieważ źródłem dźwięku będzie integra w starej stacjonarce albo smartfon właśnie. 

Czy umiałby ktoś potwierdzić czy Sennheisery HD559 (albo inne słuchawki o podobnej impedancji) nie będą grały za cicho ze smartfonem?

Nie. Raz że nie miałem 559, dwa że co smartfon to różne możliwości napędzania słuchawek. 559 raczej są słuchawkami domowymi, nie pod smartfony. Nie wiem jaka głośność będzie dla Pana wystarczająca, nie wiem też jaka konstrukcja będzie dla Pana wygodna. Nie jestem jasnowidzem jednym słowem. 

Sam pewnie próbowałbym szczęścia z tym: https://allegro.pl/oferta/akg-k240-mkii-czarne-sluchawki-pudelko-9086870287

Co prawda lombard, ale wariant Made in Austria, więc dosyć poszukiwany. 

PS. Prośba o nie bawienie się w podbijanie wątków.

OK, dziękuję.

20 minut temu, Jakub Łopatko napisał:

PS. Prośba o nie bawienie się w podbijanie wątków.

Ostatnio wiadomość dodała się do poprzedniego posta. :(

Przedwczoraj napisałem dwie wiadomości jedna po drugiej i się złączyły, więc musiał zadziałać jakiś czasowy skrypt. I nie żaden pan. ;) Ciągle pytam o te Sennheisery, bo po prostu bardzo odpowiada mi ich kształt. Napisałem nawet do producenta, ale też nie jest w stanie tego potwierdzić i polecił mi model HD569 (niższa impedancja), tylko znowu to jest konstrukcja zamknięta...

OK, to nie ciągnę tego dalej, ale proszę nie zamykać jeszcze tematu, jak znajdę jakiś inny model, który mi się spodoba, to zapytam czy ma on sens. 

Edited by Serwus

Godzinę temu, Serwus napisał:

Przedwczoraj napisałem dwie wiadomości jedna po drugiej i się złączyły, więc musiał zadziałać jakiś czasowy skrypt.

Tak, jest 24 godzinne zabezpieczenie przed takimi praktykami i automatycznie łączy wszystkie wiadomości. 

Moim zdaniem problemem jest upór na podłączanie słuchawek pod słabe źródła. Kupno już nawet takiego DragonFly Black i jakiegoś adaptera do telefonu, jeśli tylko ten obsługuje USB OTG, rozwiąże problem dla wszystkich urządzeń i zniesie limity napędowe. 

Mam otg. Czyli kupuję takie ustrojstwo, podpinam do smartfona i już? Telefon wykryje, że podłączony został zestaw słuchawkowy usb tak, jakby był w mini jacku?

Edited by Serwus

Nie. Mikrofon nie będzie działał. Samo urządzenie już tak. Korzystam z DragonFly Cobalt via USB-OTG z Redmi Note4. Mogę go swobodnie wypiąć i podłączyć do PC. Mam wtedy tą samą jakość tu i tam.

Wydaje się to spoko opcją, bo dużo więcej multimediów odtwarzam ze smartfona, niż komputera stacjonarnego. Tylko czy to nie będzie znowu przesada w drugą stronę, tzn. czy będzie się dało przyciszyć słuchawki, żeby nie grały za głośno? 

Mógłbyś proszę wyjaśnić mi następujące zdanie (z Twojego artykułu):

Cytat

Na ostatnim etapie testowym przyszła kolej na sparowanie z 100 dB / 35 Ohm Audio-Technikami ATH-MSR7, dla których głośność musiała osiągnąć bardzo niskie 2% (przy ustawionej maksymalnej głośności w Foobarze).

W jakim miejscu było ustawione te 2%? W systemowych ustawieniach głośności?

Edited by Serwus

W dniu 24.03.2020 o 21:07, Serwus napisał:

Tylko czy to nie będzie znowu przesada w drugą stronę, tzn. czy będzie się dało przyciszyć słuchawki, żeby nie grały za głośno?

Osobiście korzystam z tego i mogę mocno rozmydlić regulację do ok. 20%: 

https://www.audiofanatyk.pl/sklep/produkt/adapter-filtrujacy-ifi-audio-earbuddy-jack-35-mm/

W dniu 24.03.2020 o 21:07, Serwus napisał:

W systemowych ustawieniach głośności?

Tak.

• Upvote 1