Jump to content

Pióra, papier, atrament itp.


Czego używacie do pisania ręcznego?  

12 members have voted

 1. 1. Czego używacie do pisania ręcznego?

  • Długopisu
   7
  • Długopisu żelowego
   2
  • Cienkopisu
   1
  • Pióra kulkowego
   2
  • Pióra wiecznego
   4
  • Czegoś innego
   1


Recommended Posts

Łudzę się, że nie tylko ja na tym forum uważam, że pisanie piórem i dbanie o pismo wiążą się z estymą. Niniejszym zapytuję o preferencje i doświadczenia związane z przyrządami do pisania. Jeśli pióra, to jakiego producenta i jaki atrament.

To jest ciekawe, że pióra wieczne wydają się być droższe i sprawiać więcej problemów, to przy okazji sprawiają też więcej radości. Atrament, napełnianie, styl pisania, papier... właśnie. O ile tych pierwszych można się nauczyć, to o normalny zeszyt z gramaturą rzędu 100g/m2 (i więcej) trochę ciężej.

Link to post
Share on other sites

Kiedyś korzystałem pióra kulkowego, później z wiecznego, jednak o ile stalówka była w porządku, to atrament zaczął wyciekać, jeszcze zanim miał szansę się dostać do stalówki. Pióro byłem zmuszony wyrzucić, od tamtej pory głównie długopis, bardzo rzadko cienkopis.

Jeśli zaś o konkretne długopisy chodzi, to tu jest naprawdę różnie, chociaż cenię sobie od czasu do czasu użyć długopisu marki Pelikan, który jest jeszcze po moim dziadku, taka miła pamiątka. :)

Papier, jak papier. Głównie piszę na komputerze, więc z reguły muszę korzystać z takiego papieru, jaki ktoś mi podsunie. ;)

Link to post
Share on other sites

Mam kilka piór i jak chce coś napisać dłuższego to jest to właściwie narzędzie. Ale do codziennych aktywności kulkowe. Długopisów nie cierpię.

Link to post
Share on other sites
14 godzin temu, daviox napisał:

Papier, jak papier. Głównie piszę na komputerze, więc z reguły muszę korzystać z takiego papieru, jaki ktoś mi podsunie. ;)

Też tak myślałem kiedy nie dostałem w ręce papieru o większej gramaturze :lol:  . Ale jak pisze się rzadko albo nie przykłada się wagi do wagi papieru, to nie ma sensu wydawać 30 zł na zeszyt.

 

13 godzin temu, bakus1233 napisał:

Apple pencil :D a tak na poważnie, to w 99% długopisu (czarny lub niebieski)

Pamiętam czasy szkoły, miałem jakieś tanie pióro i ciągle ręce wysmarowane w atramencie :D

A ile kleksów do tego... Człowiek starał się pisać ładnie, ale z tymi kleksami nie szło. Nie dziwne, że potem ludzie zrażają się do piór. Tymczasem mogę machać parkerowskim Sonnetem i nic :D

Link to post
Share on other sites

@daviox Na pocieszenie powiem, że znam ten ból :D . W zeszłym roku przypomniało mi się, że miałem kiedyś "klekszące" pióro i zachorowałem na pióro. W tym roku się doczekałem nowego Parkera. Szum pióra przesuwanego po papierze w szkicowniku jest piękny :x . Na papierze o gramaturze 140 g to wygląda dużo lepiej, niż w normalnym zeszycie. Warto było.

 

@bakus1233 Nad stylem pisma zawsze można pracować, ale to wymaga czasu i chęci. Ja też mam niezbyt ładny styl pisma. Od kilku miesięcy codziennie robię notatki i widać postęp, chociaż dopiero od niedawna bardziej skupiam się na stylu pisma. Wystarczyło, że pisząc piórem robię to wolniej i przyzwyczaiłem się do innego ułożenia ręki. Nie jest to dużo, ale nie musi. Nie wszystko na raz.

 • Approved 1
Link to post
Share on other sites
 • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...