Jump to content

DAC/integra do HiFiMAN HE-400i oraz AKG K7XX

Recommended Posts

Witam, 

jestem nowym użytkownikiem forum Audiofanatyka i dlatego w moim pierwszym poście chciałbym serdecznie przywitać wszystkich pozostałych User'ów ^_^

Od dłuższego czasu zaczytuję się w fantastycznych recenzjach Pana Jakuba publikowanych na łamach blogu, Jeden z artykułów skłonił, a właściwie pomógł mi w zakupie chociażby świetnej karty dźwiękowej jaką bez wątpienia jest AIM SC808.

Jednak z uwagi na ograniczenia sprzętowe (w PC zabraknie miejsca dla AIM z uwagi na zakup drugiej karty graficznej - wszystkie sloty PCI-E będą zajęte) jestem zmuszony sprzedać swoją SC808. W jej miejsce szukam czegoś na biurko.

W związku z powyższym zwracam się z prośbą o pomoc i radę w wyborze odpowiedniego DAC'a do moich słuchawek tj. HiFiMAN HE-400i (rekablowane przez Jimmiego).

Ponadto w najbliższym czasie planuję kupić tak upragnione przeze mnie AKG K7XX, jakiś czas temu sprzedałem (czego do dzisiaj bardzo żałuję) AKG K242 HD, taka szkoła grania bardzo mi odpowiada, a z pochlebnej recenzji K7XX wynika, że ich sygnatura należy do tych przeze nie pożądanych.

Po przewertowaniu wielu internetowych recenzji oraz zapoznaniu się z listami polecanych DAC'ów, biorę pod uwagę już tylko dwa, które mieszczą się w zakładanym przeze mnie budżecie tj ok. 1500 zł:

• Aune X1S
  • NuForce Icon HDP

Problemem są jednak w większości przychylne opinie obu w/w urządzeń co jeszcze komplikuje wybór....

Wielu recenzentów zauważa, iż to X1S łapie świetną synergię ze słuchawkami AKG, obawiam się, iż nieco ciepławy Icon HDP może być zbyt ciepławy, chociaż preferuję dźwięk nastawiony na relaks, raczej po ciemniejszej stronie

I tu pytania do specjalistów:

1. Która z powyższych integr złapie lepszą synergię z moimi słuchawkami, którą lepiej wybrać?

2. Czy może jednak dołożyć do Aune S16?

Pozdrawiam

Edited by rudnis86

Guest Mayster

Witam,

Na dodatkową niekorzyść Icona HDP niech świadczy fakt, że jest w zasadzie nie do dostania (z drugiej ręki, bo nowych nie ma już hoho). Ponadto, do w/w modeli raczej lepiej sprawdzi się sposób grania X1s.

Czy warto dołożyć do S16? Najlepiej przesłuchać i porównać (czy to w sklepie czy wypożyczyć za kaucją do domu), bo S16 na pewno będzie tu postępem i do takich K7XX i HE400i jest jak najbardziej odpowiednia. Z HE400i już kilkoro moich znajomych sparowało S16 :) 

Dzięki za odpowiedź.

Akurat jeżeli chodzi o Icona HDP jeszcze jedna sztuka by się znalazła :D

Strasznie kusi mnie Aune S16 - chyba muszę wybrać się na odsłuch gdzieś w Warszawie. Może w MP3Store będą mieli sztukę.

Guest Mayster

Mp3store na miejscu na pewno nie ma S16, więc wcześniej proponuję przedzwonić, żeby ściągnęli. Są natomiast w Audiomagicu (Sienna 61).

Guest Mayster

Nie chciałem tego robić i dlatego zasugerowałem porównanie w miarę możliwości :) Powiem tak - dla mnie warto, bo 400i (mam) i K7XX (miałem nie tak dawno temu jeszcze) bardzo dobrze z S16 się dogadują. Oba sprzęty w swojej cenie są świetnym wyborem, oba do tych słuchawek pasują tonalnie, więc można spróbować podejść do tego tak, że otrzymamy to, za co zapłacimy.