Jump to content

Recommended Posts

Posted (edited)

Program: JRiver Media Center 26 

DsD trzeszczą a niby jest wszystko dobrze ustawione, nie mam pojęcia w czym problem.

Macie jakieś pomysły ?

Flaczki i inne formaty grają bez trzasków, a tu takie cyfrowe zakłócenia

Czy ktoś z forum używa na aune s6 DsD ? 
czy tez zauważa podobny efekt?

Zaczynam się zastanawiać czy to nie wada sprzętu.

image.png.39b2b2e50ad95c57c0fcccb557b650d5.png

Edited by WojTi

Posted (edited)

jaki driver? mi nigdy nie udalo sie uzyskac native dsd po usb. native jest gdt dsd pojawia sie na wyswietlaczu. w przeciwnym wypadku jest to dop. mam s6 (nie pro)

Edited by jacmiszcz92

JRiver Media Center 26  - miałem to wielokrotnie.  Ale nigdy przy DSD128. Dekodujesz w locie czy masz pliki DSD128? W ramach testów spróbuj proszę tym samym programem przekodować PCM do DSD128 i wtedy puścić. Czy dalej masz taki efekt. No i podłącz do USB 3.0 DAC.

Pliki mam na dysku dsd128. Przy żadnych plikach nie mam takiego zjawiska. Dac jest pod usb3.0. Ale jak przekodować PCM do dsd to nie wiem 

Posted (edited)

W ustawieniach audio JRiver Media Center 26 masz Ustawienia -> DSP i format wyjścia -> Output Encoding. Tutaj wybierasz do jakiego formatu ma  kodować. Ponadto dla plików DSD warto zaznaczyć kolejną opcję : Bistreaming: Yes (DSD).

Edited by Eleks

Posted (edited)

Bit stroming chyba ma najgorszy wpływ.

Jak konwertuje do dsd inne pliki nie jest zle. 
Dsd w każdym z ustawień szumią.

Output misi być ustawiony na None aby inne pliki były podawane w takiej postaci w jakiej są. 

i pytanie czy ma być ustawione audio device na:

aune USB ..[asio]

czy na xmos USB audio 2.0 st 3023 [asio] - w tym ustawieniu wcale nie gra 

Edited by WojTi

@WojTi Bitstreaming w ustawieniach audio ma być ustawione Dsd jeśli chcesz strumieniowac Dsd.

Output  Encoding ustawiasz na Dsd IN native , jeśli ma być strumieniowane dsd na wyjściu , i od mocy twojego komputera zależy ile pójdzie 1x. 2x , albo więcej.

Audio Device na Aune Asio driver

W w/w ustawieniu dalej szumią, a raczej trzeszczą dsd, a flaki podaje tez jako dsd, wybrałem x4 i dsd podaje jako 128 a flaczki jako dsd265

Wszystko pokazuje prawidłowo, ale nie powinno trzeszczeć . Sam mam tak ustawione i grałem z tymi ustawieniami na innych komputerach i wszystko grało idealnie. Przyczyna musi być inna, i trzeba ją znależć .

Sprawdziłbym Aune, a potem komputer.

Posted (edited)

Jeśli masz możliwość, podrzuć proszę jeden taki plik, który Ci trzeszczy. Chętnie sprawdzę, czy przy innym zestawie owe trzeszczenie również występuje.

To na pewno wina po stronie sprzętowej/programowej, a nie problem samego nagrania/realizacji?

Edited by daviox

W dniu 15.03.2020 o 17:02, WojTi napisał:

Na wyswietlaczu jest napis dsd 

Masz 'line-out' i wetknięte słuchawki? Spróbuj wypiąć słuchawki :)

Tak mnie te dsd wkurzają, że daje sobie z nimi spokój. 

15 minut i biblioteka dsd wymienia się na flack który jest nie kłopotliwy a i zajmuje mniej miejsca. Mój słuch też nie jest na tyle idealny abym czół braki słuchając flaczków. 

Nie mniej jednak dziękuje wszystkim bardzo za próbę pomocy.

24 minuty temu, WojTi napisał:

Tak mnie te dsd wkurzają, że daje sobie z nimi spokój. 

CIACH

Ja bym sugerował powalczyć :) Nie tylko, tryb dac'a w native dsd/DoP jest przydatny przy otwarzaniu bit-perfecta... Można przy małej gimnastyce puścić mp3 w native dsd :) - wtedy IMVHO brzmią "mniej" cyfrowo

Nie mam ani jednej mp3.

jeśli słucham słabych plików to tidal/aple music

tak to tylko flaczki 

dsd chciałem spróbować jako czegoś nowego 

Co ciekawe to chyba wina programu. 
w prawdzie użyłem konwersji do pcm ale w Aimp żadnych trzasków żadnych szumów (w jriver były nawet w pcm, W jriver nawet zmiany piosenek powodowały takie podwójne cyk cyk.)

tak ze chyba problem jednak programu

Może i wkurzają , ale, da sie to ustawić. Są ludzie, którzy mają Aune S6, i słuchaja Dsd , trzeba popytać, co miesza i usprawnić to , na pewno ktoś ma jakieś swoje doświadczenia z ta integrą.

Posted (edited)

A jaką opcję masz wybraną w aimp -> odtwarzanie -> urządzenie? Z tego co wiem to nie wspiera dsd, puszcza dop

Edited by jacmiszcz92
  • Approved 1

Jak mnie DSD chrobotały, to była to wina złego ustawienia. Kiedyś też dałem sobie spokój ustawiając DSD na foobarze, bo zawsze mi chrobotało i na tym się kończyło. Ale wtedy nie umiałem wszystkiego ustawić jak trzeba.

DSD nie są wkurzające na Roonie jak się bawiłem. Ustawiasz raz dwa trzy i wszystko gra i śpiewa. Na foobarze, to najwięcej mi kłopotu sprawiło.

17 godzin temu, WojTi napisał:

jeśli słucham słabych plików to tidal/aple music

tak to tylko flaczki 

a tidal Hifi to przypadkiem nie flaczki? :o

Ale na todalu hifi flaczki to tylko nieliczne pliki, nawet w wersji hifi większość to acc jak w apce apel music

3 godziny temu, WojTi napisał:

Ale na todalu hifi flaczki to tylko nieliczne pliki, nawet w wersji hifi większość to acc jak w apce apel music

A skąd wiesz, co Tidal tam wrzuca?

Oficjalnie hifi daje Ci 16/24 bity z różną częstotliwością pliki bezstratne, a w przypadku 24 bit to MQA.

Po zagłębieniu wiedzy na temat własnego słuchu stwierdzam, że dsd nie ma najmniejszego sensu, słyszę od 17-18khz wiec co mi da że dsd ma 2,8224Mhz skoro i tak nie usłyszę różnicy ? 

To jest częstotliwość próbkowania, nie częstotliwość dźwięku. ;) DSD opiera się na innych zasadach, niż PCM, inne podejście w kwestii przyjmowania sygnału cyfrowego.

Tu nie chodzi o częstotliwość sygnału, a o głębię i szczegółowość. DSD opiera się na operowaniu pojedynczymi, 1-bitowymi próbkami, ale przez częstotliwość próbkowania, z jaką te próbki w ciągu jednej sekundy występują, pozwala to na dokładniejsze odwzorowanie/konwersję do formy analogowej.

Jest to format specyficzny - tu się zgodzę. Sam wciąż cenię sobie poczciwego PCM'a, ale DSD nie pogardzę. :D 

Częstotliwość dźwięku to ~1/2 częstotliwości próbkowania 

Powtórzę raz jeszcze:

9 minut temu, daviox napisał:

DSD opiera się na innych zasadach, niż PCM

Niestety, ale 

2 minuty temu, WojTi napisał:

Częstotliwość dźwięku to ~1/2 częstotliwości próbkowania 

nie ma to tu zastosowania, sprawdzałem niejednokrotnie. ;)