Jump to content

Artykuł i mikrofonach - sugestie

Recommended Posts

Witam

Mam kilka sugestii co do spisu polecanych mikrofonów

1. Brakuje trzech bardzo często przewijających się po forach modeli

- Samson Go mic (wersja z klipsem i direct) - prędzej czy później praktycznie zawsze się pojawia w każdym topiku o mikrofonach

- Auna mic-900 - mniej popularny niż reszta ale ma grono zwolenników

- Behringer C01u - słabszy niż odpowiednik samsona, czasem z nim mylony. 

(być może też Blue Snowball jak by się dało wyrwać na testy)

2. Brak wzmianki o wpływie karty dźwiękowej na mikrofony na jacku.

3. Brak wzmianki o tym że mikrofony usb to mikrofon+karta dźwiękowa usb. Ludzie bardzo często pytają o zestaw karta + mikrofon usb bo nie wiedzą że karta dźw nie ma żadnego wpływu na mikrofon USB

4. Przydałaby się informacja o kłopotach z mikrofonami USB związanych z podłączonymi urządzeniami. Najlepiej podłączać je do oddzielnych kontrolerów na płycie głównej lub dokupić śledź USB na PCI lub przynajmniej hub USB z własnym zasilaniem. Żaden tester na YT o tym nie informuje i nie raz wychodzą rozbieżne wyniki i ludzie dziwią się czemu jakiś mikrofon tak ładnie działał u testera czy kolegi a u nich szumi.

5. Przydałaby się mała wzmianka na temat dodatków (popfiltry, kosze, statywy)

6. Słownik pojęć powinien zawierać takie pojęcia jak mikrofon elektretowy, dynamiczny, pojemnościowy, wstęgowy.

Tutaj jest parę ciekawych modeli usb

[link]

A tutaj bardzo fajny artykuł o rodzajach mikrofonów. Ogólnie bdb blog o nagrywaniu w studiu

http://zakamarkiaudio.pl/2012/07/mikrofony-cz-1-rodzaje-i-zastosowanie.html

Witam,

Dziękuję za sugestie, ustosunkuję się po kolei.

1. To, że coś przewija się często po forach, nie znaczy że jest dobre i warte polecenia lub nawet przetestowania :). Każda część Polecanych ma dokładnie zaznaczone na początku czym jest i na jakich zasadach egzystuje. Na forach często poleca się chociażby Superluxy EVO czy Creative Fatality, a mimo to z wielu powodów sprzęt ten nie znajduje się w Polecanych.

2. Zagadnienia związane z wyborem są często listowane w formie linków do osobnych artykułów tuż pod wstępem, jeśli takowe akurat zostały napisane. Polecane nie są artykułami edukacyjnymi. Ten aspekt najlepiej byłoby poruszyć w osobnym artykule. Mam go z tyłu głowy co prawda, ale na tą chwilę całość czasu pożera konieczność obrobienia się z aktualną listą recenzji oraz zbliżającą się nową szatą graficzną bloga. 

3. Polecane nie są artykułami edukacyjnymi. Ten aspekt również najlepiej byłoby poruszyć w osobnym artykule.

4. Polecane nie są artykułami edukacyjnymi. Ten aspekt również najlepiej byłoby poruszyć w osobnym artykule.

5. Polecane nie są artykułami edukacyjnymi. Ten aspekt również najlepiej byłoby poruszyć w osobnym artykule.

6. Słuszna uwaga, zanotowałem.

Co do listingu ze sklepu, pozwolę sobie usunąć link, bo wygląda to trochę na pozycjonowanie produktów. Co zaś tyczy się linku do innego bloga - proszę pozwolić, że nie skorzystam, nie mam w zwyczaju bazować na cudzych publikacjach podczas tworzenia własnych :). Jego tematyka zresztą znacznie bardziej odchodzi w kierunku faktycznie studyjnego nagrywania i wykracza daleko poza zakres zarówno tematyki AF, jak i nawet samego zestawienia Polecanych, toteż jeśli tam znaleźć można potrzebne informacje rozwijające na ten moment wszelakie zagadnienia mikrofonowe, jak najbardziej można korzystać.

1. Hmm, ten tekst warto byłoby wrzucić gwoli wyjaśnienia. To znaczy owszem są tam wyjaśnienia ale warto podać jako przykład modele które wymieniłem bo sporo ludzi będzie myśleć że po prostu nie dostaliście tych urządzeń do testów lub zapomnieliście wspomnieć.

2,3,4,5. No tak, w sumie teraz tak często nie odwiedzam audiofanatyka a pamiętam praktyki z dawnego spisu polecanych na techfanatyku gdzie sama lista była poprzedzona dosyć sporym tekstem edukacyjnym.

Absolutnie nie mam nic wspólnego z ww sklepem, wręcz myślę że ich ogólna oferta jest gorsza niż inne sklepy (cenowo np. z Magnusem czy ilościowo z muzyczny.pl) ale podałem ją jako przykład co można jeszcze wybrać do testów.

Co zaś tyczy się linku do innego bloga - proszę pozwolić, że nie skorzystam, nie mam w zwyczaju bazować na cudzych publikacjach podczas tworzenia własnych :) 

Oj tam :) Naturalnie nie chodzi mi o kopiowanie na żywca czy nawet kopiowanie formy. Bardziej o przejrzenie tego co warto byłoby poruszyć w kwestii opisywania swojego artykułu. Przecież nawet prac magisterskich nie pisze się całkowicie z głowy ale korzysta z materiałów z zewnątrz :] 

//edit

Aha bo zapomniałbym. Ogólnie to kawał fajnej roboty robicie. Już teraz zmieniliście postrzeganie zwykłych ludzi o sprzęcie tzw. gejmerskim i o słuchawkach 5/7.1

Edited by doman18