Jump to content

O koronawirusach kichnięć kilka...

Recommended Posts

W dniu 17.06.2020 o 01:42, ysis napisał:

zdrowotnych

to dosyc powazna strona internetowa jak chodzi o zdrowie :

https://worldhealth.net/news/are-wireless-earphones-dangerous-brain/

Pewnie tak samo poważna jak Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), do której miałbym jednak sporo zastrzeżeń. Nie mówię, że to co tam piszą to nieprawda, ale jednak warto podchodzić do wszystkiego z pewnym dystansem, tak jak chyba ze wszystkimi informacjami, które do nas obecnie docierają. Być może jest to szkodliwe, ale pytanie czy np. o wiele bardziej szkodliwe nie są spożywane przez nasz wszystkich przetworzone produkty spożywcze? Pomijając już nawet sam cukier czy sól. Wszystko jest przecież dla ludzi ale z umiarem :) 

1 godzinę temu, Juniores napisał:

Nie ma żadnych naukowych dowodów na to, że promieniowanie telefoniczne, wifi itd. może wywołać raka  https://www.totylkoteoria.pl/2017/08/mikrofala-promieniowanie-wifi-szkodliwa.html

Tutaj trzeba uważać, bo nie ma też żadnych dowodów na to że nie szkodzą, brakuje badań długookresowych na dużych grupach ludzi. O tym czy to szkodliwe czy nie pewnie się dowiemy za kilka lat.

• Like 1
  • Approved 2
3 godziny temu, januszmuzy napisał:

Pewnie tak samo poważna jak Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), do której miałbym jednak sporo zastrzeżeń. Nie mówię, że to co tam piszą to nieprawda, ale jednak warto podchodzić do wszystkiego z pewnym dystansem, tak jak chyba ze wszystkimi informacjami, które do nas obecnie docierają. Być może jest to szkodliwe, ale pytanie czy np. o wiele bardziej szkodliwe nie są spożywane przez nasz wszystkich przetworzone produkty spożywcze? Pomijając już nawet sam cukier czy sól. Wszystko jest przecież dla ludzi ale z umiarem :) 

@januszmuzy@Juniores (we dwoje bedzie wrzawiej) No ja tez jak sie napije to mam sporo zastrzezen do ogólnej teori względności Einsteina...to troche jak szczepienia jedni mysla ze sa potrzebne inni ze sa niepotrzebne wrecz szkodliwe bo przeciez wirusow nie widac a wiec nie istnieja a hiszpanka to klamstwo historyczne wytworzone przez rzady aby kontrolowac zachowanie populacji. ja np jestem za tym aby ludzie ktorzy uwazaja ze szczepienia sa niepotrzebne to trzeba dac im prawo tego nie robic (z oboszczeniami jak np brak mozliwosci posylania dzieci do tych samych szkol co dzieci szczepione) wtedy za 20 lat bedzie duzo mniej idiotow w spoleczenstwie... takie male aparte... a wiec tak jak ze szczepieniami mozesz miec wlasne zdanie na temat i wsadzic sobie glowe do mikrofalowki aby zobaczyc czy bedzie bolalo albo jak mowi @Corvin74stosowac zasade ograniczonego zaufania bo jezeli 250 gosci wyspecjalizowanych w tej domenie z tytulem doktora lub profesora podpisalo ta petycje to moze tak byc ze jeden z nich sie zna troche lepiej niz wy (nie watpiac oczywiscie w zaden sposob w wasza wiedze naukowa na temat promieniowania elektromagnetycznego) i moze  bedzie mial racje a konsekwencja raka mozgu jest zazwyczaj smierc...  

Edited by ysis

Polecam dokształcić się w kierunku praw fizycznych, siła promieniowania elektromagnetycznego zależy od długości ich fal (częstotliwości).  Promieniowanie radiowe jest marginalną wartością bez żadnego wpływu na człowieka, czy to 5g czy wifi bluetooth.

Na znacznie większe "niebezpieczeństwo" wystawiamy się po prostu wychodząc na dwór - promieniowanie słoneczne czy widzialne, rozumiem, że panowie nie wychodzą z domu aby się przed nim chronić ? Bo ja w przeciwieństwie do modnego obecnie siania fermentu na temat szkodliwości elektroniki, jego działanie odczułem - jest mi gorąco, gdy wyjdę na pełne słońce.

Mało tego, każde ciało o temperaturze wyższej niż −273,15 °C emituje promieniowanie podczerwone, im wyższa temperatura tym silniejsza emisja. Normalnie strach w zimie odkręcać kaloryfer, obiady też tylko na zimno aby były mniej "napromieniowane" :D 

Naprawdę, lepiej jest się nie odzywać i być uważanym za mądrego. Wiedza z zakresu szkoły podstawowej. 

• Like 1
17 godzin temu, Waifu napisał:

Naprawdę, lepiej jest się nie odzywać i być uważanym za mądrego. Wiedza z zakresu szkoły podstawowej. 

Sadze ze powinienes skierowac ta rade do tych 250 naukowcow (wiekszosc ma tytul profesora, jest tam dwoch noblistow) ktorzy w takim razie podpisali ta petycje :) Napisz :" panowie ja @@Waifu wam mowie ze nie ma problemow z odbiornikami bt zamieszczonych blisko mozgu bo kupilem taki zestaw i szkoda mi z niego teraz nie korzystac i wszystko jest w porzadku, raka nie mam. Idzcie sie doksztalcic do szkoly podstawowej bo wasze tytuly naukowe znalezliscie w jajku Kinder. Ja konczylem "zamiescic tutaj nazwe szkoly podstawowej do ktorej chodziles" i radze wam tam sie udac aby sie dowiedziec wszystkiego na temat"

Obecnie widzę, że tytuł profesora uprawnia do pisania od rzeczy, ktoś inny by to napisał to popukalibyśmy się w głowę i machnęli ręką, a tak rodzi się dyskusja.

Naukowi hochsztaplerzy przyciągają zwolenników teorii spiskowych i niekoniecznie trzeba mieć tytuł, aby ciągać za sobą tłumy - Jerzy Zięba

• 3 months later...
3 godziny temu, jacmiszcz92 napisał:

Czy znacie kogoś kto miał lub ma covida? Czy ktoś wśród waszych znajomych zna kogoś kto był zarażony?

Tak, mój znajomy ma obecnie, 40-latek, leczenie w domu. Dalszych kilka osób, która znam (firma, gdzie zamawiam catering), są na kwarantannie, bo miały kontakt z osobą chorą. Jak napisał Palpatine, wszystko to było kwestią czasu (i statystyki). 

W dniu 10.10.2020 o 15:06, Noah napisał:

Samo przeprowadzenie testu wspominają gorzej niż samą chorobę . 

Dlaczego?

Przypomniała mi się relacja z przebiegu pobrania próbki do badania jednej z pierwszych podejrzanych o bycie zakażoną osób w moim regionie. Przyjechała dwuosobowa ekipa medyczna:
- Ten tester jest czysty?
- Chyba tak.

I to "chyba" wystarczyło, żeby użyć tego konkretnego testera.:facepalm:

Edited by bbart
  • Haha 1
W dniu 10.10.2020 o 14:56, jacmiszcz92 napisał:

Czy znacie kogoś kto miał lub ma covida? Czy ktoś wśród waszych znajomych zna kogoś kto był zarażony?

Nie, jeden stwierdzony przypadek w okolicy, jak Ukraińcy przyjechali na zarobek do rolników latem.

Od dłuższego czasu TVNy i inne rozdmuchują sprawę, a one żerują na ludzkim strachu, głupocie i manipulacji.

• Approved 1

W codziennym, najbliższym na całe szczęście nie, ale rozszerzając na dalekie kuzynostwa, szwagierstwo, pracę itd. to z 10 osób co najmniej się naliczy chorych albo ozdrowiałych.

W dniu 10.10.2020 o 14:56, jacmiszcz92 napisał:

Tak liczba dwucyfrowa i jeden przypadek śmiertelny.  Ale mam dość szerokie grono do monitorowania - obawiam się ze już za chwilę będę znał dwa - dobrze nie rokuje...

Edited by KiiT
  • Sad 1
Guest
This topic is now closed to further replies.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

• Create New...