Jump to content
KiiT

O koronawirusach kichnięć kilka...

Recommended Posts

@Lord Rayden Dziękuję również i wzajemnie wszystkiego dobrego i zdrowotnego. Na razie trzymam się mocno, żadnych problemów zdrowotnych a już tym bardziej z CV19, także działam i nadrabiam intensywnie robotę. 

• Like 1

Godzinę temu, Lord Rayden napisał:

Pozdrawiam Jakuba i innych AudioFanatyków ! Życzę dużo zdrowia i....ZDROWIA !.

Dziękuję i również życzę dużo zdrowia👍 Mam nadzieję, że wszystko u Ciebie dobrze. Pozdrawiam!!!

https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/koronawirus/francja-w-szoku-po-śmierci-16-latki-na-covid-19-dwa-testy-dały-wynik-negatywny/ar-BB11NoY9?ocid=spartanntp :((

• Like 1

Żadnej, poza ludźmi starszymi u których w pełni ten ruch rozumiem, widzę że są modne wśród hipsterów i młodzieży chcącej zwrócić na siebie uwagę.

• Confused 1

Takich władców wybrał sobie naród polski. Świadomie i dobrowolnie. Nie wiem co jeszcze musi się wydarzyć, aby wszyscy głosujący na tą partię zrozumieli to co zrobili. Mam nadzieję że było warto, za 500 zł.

Tak czy inaczej, pomijając już nawet sam fakt, że mamy iść, głosować i zdychać w domach (we Francji wylało przypadkami zachorowań w komisjach wyborczych i wśród głosujących, powodując pozwy wobec Francji przez jej własnych obywateli), zmiany są niekonstytucyjne, więc wybory de facto są w tym momencie nielegalne. Tyle w temacie. Jako obywatel nie biorę udziału w takich głosowaniach, bo nie mają one żadnej wiążącej mocy prawnej oraz solidnego umocowania w przyszłości, a moje zdrowie i życie jest ważniejsze niż chore ambicje ludzi mających wobec mnie stosunek głęboko analny. 

Na marginesie: https://innpoland.pl/158769,budzet-bez-deficytu-przyjety-podczas-epidemii-koronawirusa-juz-jest-fikcja

"Podczas posiedzenia Sejmu poświęconego tzw. tarczy antykryzysowej przyjęta została również ustawa budżetowa na 2020 r. Głosami PiS, w samym środku epidemii koronawirusa, odrzucona została m.in. senacka poprawka przekazująca prawie 2 mld zł na służbę zdrowia."

To ta sławna onkologia. 

"Jak tłumaczył portalowi money.pl wiceminister finansów Leszek Skiba, budżet w obecnej formie został uchwalony ponieważ potrzebny jest akt prawny – zaś ewentualne nowelizacje będą rozważane w kolejnych miesiącach."

Tak tak.

Z bardziej pozytywnych wieści:

https://natemat.pl/303981,oredzie-prezydenta-wloch-mattarella-mowi-ze-nie-chodzi-do-fryzjera

https://natemat.pl/303977,leczenie-pacjenta-eksperymentalnym-lekiem-w-czechach

A lekarz rodzinny nie ma możliwości skierowania zdiagnozowanego chorego na przeprowadzenie testu na obecność COVID19.

A ponieważ maja poważny niedobór w środkach ochrony maja zalecenie zdalnie leczyć wszystkich pacjentów.  Jesteśmy przygotowani na 300%.

A pacjenci z miernie nasilonymi, przeciętnie nasilonymi objawami, którzy się zgłoszą do stacji sanitarno-epidemiologicznej, lub do szpitala mianowanego, tez zgodnie z zaleceniami nie maja mieć przeprowadzonego testu, ale maja być kierowani na kwarantannę.

W piątek wszedł nowy algorytm, ze można ich kierować do miejsc izolacji, tyle ze nie wiadomo, gdzie one są.  Wiec kierowani są do domu, na izolacje domowa.

Tak się robi statystykę pod wybory.  

A dziadek mojej znajomej chodzi sobie normalnie na zakupy bo w TVPis powiedzieli, że epidemia jest opanowana i pod kontrolą. Ręce opadają :(

Ten przykład pokazuje, jakie spustoszenie robi ludziom w głowach propaganda tej partii. I ta partia nie zawaha się wmówić ludziom, że wszystko jest ok, tylko po to żeby poszli do wyborów. I zapewne tłumnie ruszą i zagłosują. A potem cześć poumiera, ale o tym się już nikt nie dowie. 

Jeśli dojdzie do tych wyborów w tych warunkach, to dla mnie będzie to normalna zbrodnia.

Edited by Noizer

To wszystko naprawdę są tematy drobne i odwracające uwagę od kryzysu, w którym koronawirus gra rolę zasłony dymnej.

Zwróćcie uwagę, że D. Trump podpisał tzw. mamuci pakiet pomocowy w wysokości 2 BLN dolarów, a to tylko początek. Podczas ostatniego kryzysu grupa G8 wyasygnowała w sumie 3 BLN dolarów co trochę mówi na temat tego co się lada moment będzie działo w gospodarce.
Znajomi, którzy mają w żony zatrudnione na umowy w sklepach już mają zapowiedziane, że nie będą one przedłużane (spójrzcie na ilość zarejestrowanych bezrobotnych USA - nigdy tak lawinowo nie rosła ich liczba i jest tego kilkakrotnie więcej niż w sławetnych latach 2009 - 2010).
Ja trochę interesuję się polityką i gospodarką i byłem ciekaw jaką będzie miał twarz nadchodzący kryzys (poprzedni miał twarz rynku nieruchomości, a raczej graniem instrumentami pochodnymi z kredytów hipotecznych). Już dwa lata temu alarmowano o tym, że Deutche Bank ma 50 mld euro toksycznych "papierów", a to naprawdę jest mały bank w stosunku do np.: JP Morgan (pozdrawiam pana premiera Morawieckiego).
No i kryzys ma i będzie miał twarz koronawirusa - bankowcy zacierają ręce, bo znów mają pretekst, aby drukarnie wypluwały z siebie miliardy nic nie wartych papierków i znów nas ograbią. Takiego transferu pieniędzy od najbiedniejszych i klasy średniej do grupki ultra-bogaczy nie było nigdy jeszcze w historii - oni nam nic nie warte papierki - my im owoce pracy naszych rąk i umysłów.

Edited by Krzysztof Miś

Bardzo dobry artykuł.

Politycy wybiorą jakiś model pośredni i wracamy za trzy tygodnie normalnie do pracy. Rząd, ustami jednego z wicepremierów przekazał, że juniorzy i seniorzy jeszcze trochę w domu posiedzą.