Jump to content
Jakub Łopatko

Recenzja słuchawek HiFiMAN Arya

Recommended Posts

@Jakub Łopatko Bardzo dobra recenzja z przyjemnością ją przeczytałem, tym bardziej że sam miałem możliwość przetestowania Arii na swoim zestawie. :)

• Like 1

Jak wrażenia? Ja jestem z nich zadowolony, mi pasuje takie granie, w połączeniu z lampowy wzmacniaczem jest ok. 

A sama recenzja jak zwykle bardzo dobra, cieszę się, że mogłem pomóc... czekam na kolejne recenzje... coś tam w kolejce jest.

I tak @Jakub Łopatko miał racje z tym prawym przetwornikiem, jakiś czas później padł i słuchawki zostały wymienione na nowe, ponoć delikatnie poprawione  oraz z lepszą ochroną przed zanieczyszczeniami.

• Like 4

No, w końcu się doczekałem. Recenzja zacna. Zaciekawiło mnie to, że w komplecie znalazł się kabel zbalansowany. Czyżby jakaś nowsza rewizja? Dałbym sobie rękę uciąć, że przy innych recenzjach i "unboxingach"  prócz słuchawek znajdował się zwykły kabel na dużego jacka, a ten z wtykiem xlr trzeba było sobie dokupić. Zresztą po lekturze wychodzi na to, że HiFIMan dalej trzyma niski poziom jakości okablowania i tak czy siak wypadałoby zaopatrzyć się w coś lepszego.

Dziękuję za interesującą recenzję ciekawych słuchawek:k701smile: Muszę przyznać, że skusiłeś mnie do ich przetestowania nie tylko w salonie (mam nadzieję, że przy ef6), ale również w warunkach domowych :)

@pablo650 widzę, że podobnie lubimy testować różne modele słuchawek ;) 

• Like 1

6 godzin temu, Corvin74 napisał:

coś tam w kolejce jest.

Oj tak. Górka wciąż duża.

2 godziny temu, melofil napisał:

Czyżby jakaś nowsza rewizja?

Tutaj tylko @Corvin74 może udzielić odpowiedzi. Ale od fabrycznego XLRa lepszy był mój AC3B, jeśli jakkolwiek może to zabrzmieć wiarygodnie. Różnica nie jest między nimi kolosalna, ale jest. No i nie jest to kabel od żelazka :). Jedyna uwaga: kabel prezentowany na zdjęciach był robiony na specjalne zamówienie właściciela i jest to model unikatowy. Nawet jeśli wprowadzimy AC3 lub AC3B w wersji na jacki, nie będzie wyglądał identycznie (inne wtyki, czerwone oznaczenie kanału prawego). 

14 minut temu, Tytus1988 napisał:

również w warunkach domowych

W zasadzie tak to powinno się odbywać - vide poruszane tu odsłuchy długodystansowe.

3 godziny temu, melofil napisał:

Czyżby jakaś nowsza rewizja? Dałbym sobie rękę uciąć, że przy innych recenzjach i "unboxingach"  prócz słuchawek znajdował się zwykły kabel na dużego jacka, a ten z wtykiem xlr trzeba było sobie dokupić.

Ufff... racja ja dokupiłem oryginalny kabel okazyjnie na XLR, przepraszam że nie poinformowałem o tym @Jakub Łopatko, zapominałem. 

• Like 1

Nic nie szkodzi. Wprowadziłem korekty do recenzji. 

Dodałem również jedną rzecz, bo widziałem niezrozumiałą dla mnie konsternację z sopranem oraz czemu porównywałem Arye do HD800 twierdząc, że Arye są dla mnie jaśniejsze:

arya-frequency-response-graph-1900-120-4

Arye mają lepszy bas od HD800, ale równając się do średnicy (prawie zawsze robię to w odsłuchach swojej muzyki i na czym łapią się często np. posiadacze Buchardtów S400 a nawet Harbethów, jeśli szukać analogii do innych sposobów reprodukcji dźwięku), widać wyraźnie mocniej rozlany sopran, miejscami ponad +5dB na rzecz Arya. Peak HD800 też mi przeszkadza dosyć często, ale nie męczy na jakiejś regularnej zasadzie. Jeśli energia sopranu skumuluje się tam lub będzie kumulowała przez dłuższy czas - to tak. Ale częściej kumulowała się całościowo w Aryach. Tak jak pisałem to samo mam w większości modeli Beyerdynamica. Tak też odbieram te słuchawki, choć nie było tam sypania sybilantami, więc znów nie wiem skąd twierdzenia, że jakoby pisałem iż Arye są ostre. Dosyć mocno starałem się podkreślić, że choć Arye są owszem jasne, to da się ich słuchać i tylko na dłuższych odsłuchach czuje się zmęczenie. Cieplejszy tor i problemy znikają.

Aż strach pisać cokolwiek na temat czegokolwiek, jeśli bierze się pojedyncze wyrazy i zdania a potem dowolnie je interpretuje :).

• Like 2
  • Thanks 1

W poniedziałek będę miał przyjemność sprawdzić Arye przy wzmacniacz Hifiman EF6, który powinien być dość synergiczny względem nich (przede wszystkim powinna ulec poprawie sceniczność. 

Dużo góry nie znaczy też o ostrości, czego przykładem były dla mnie 009. Pierwszego dnia trochę mi to doskwierało, ale ze względu na jej bardzo eteryczny, świetnie napowietrzony charakter, byłem w stanie bardzo szybko się do takiej podkreślonej góry przyzwyczaić oraz ją polubić. Natomiast ta z Baby MDR R10 (CD3000), była dla mnie natarczywa, doprowadzała mnie do bólu głowy po godzinie (potem mogłem nieco dłużej słuchać muzyki bez takich fizycznych dolegliwości), pomimo, że dźwięk prezentował wysoki poziom techniczny z perfekcyjną holografią, precyzją, lateralizacją, przejrzystością... 

Owszem jasność nie znaczy od razu ostrość. K1000 są jasne, ale nie ostre. XC są jasne, ale nie ostre. Owszem, obie pary ocieplam i ugładzam, a co też z Aryami również uczyniłem z tego samego toru. Ale już np. K401 i K501 były dla mnie ostre, choć K400 i K500 nie. T1 v1 oraz DT880 powiedzmy że akceptowalne jeszcze, ale już gołe DT990 potrafiły zmęczyć, a T1 v2 dały migrenę na tydzień. 

Ludzie mają bardzo podobne odczucia w głośnikach i tam często też można zaobserwować podobne sytuacje. Przykładowo KEF R700 potrafiły swoją jasnością zmęczyć, ale R7 już nie, były gładsze. Tymczasem przyszły osoby w wątek o nich twierdzące, że R700 były lepsze bo miały sparkling i u nich zmęczenia nie było, a R7 są zamulone. Każdy - nawet jeśli słyszy to samo - odbiera i interpretuje ilościowo zakresy inaczej. Nie widzę powodu abym ja czy ktokolwiek inny musiał się z tego tłumaczyć, choć czasami winę za odbiór ponosi tor lub może jakieś uwarunkowania poboczne.